Rüyada Yumurta Görmek, Rüyada Yumurta Yemek

Rüyada Yumurta Görmek

Evliler için çocuk sahibi olmaya; bekarlar içinse hayırlı bir kısmete işarettir. Yumurtanın çatlak olması, çocuk­la ya da kısmetle ilgili bir sorunu belirtir. Özellikle yumurta­nın kırılması, düşük yapmaya ya da kısmetle ilgili bir zarara delalettir. Kokan bir yumurta, daima sağlık sorunlarını açıklar. Rüyada yumurtadan civciv çıkması da kısmet olarak yorum­lanır. Bir kişi yoğurduğu hamura yumurta kırdığını görürse, çocuğu olur. Ancak çocukla ilgi­li bazı önemsiz sıkıntılar yaşanabilir. Rüyada yumurta görmek, küçük bir sevince işarettir. Renkli yumurta görmek, kederle tabir edilir. Rüyada kırık yumurta gören boş, değersiz sözler söyler. Kuş yumurtası görmek iyiliktir, gören kadınsa eline mal geçer.

 • Tavuk yumurtası görmek: Düşlerinizden bazılarını gerçekleştirebileceğinize işarettir.
 • Rüyada yumurta yemek: Geçiminizi zahmetle temin edeceğinize işarettir.
 • Rüyada çiğ yumurta yemek: Bir mirastan pay alacağınıza ya da başkasının sırtından geçineceğinize işarettir.
 • Rüyada yumurtanın kırıldığım görmek: Tüm işlerinizin ters gideceğine işarettir.
 • Kuş yumurtası görmek: Birisinden fayda göreceğinize işarettir.
 • Yumurtadan civciv çıkması: Yumurtadan civciv çıktığı görülürse, müjdeli bir haber alınır.
 • Devekuşu yumurtası görmek: Rüyasında deve­kuşu yumurtası görense, çok değerli bir şeye sahip olur.
 • Rüyada yumurta çalmak: Evli bir kişi için yumurta çalmak, sağlıklı bir çocuğa yorumlanır. Bekar biri için ise güzel bir ilişki demektir.
 • Yumurta kabuğu: Yumurtanın kabuğunu gören kimse, örtülü bir şeyin üstünü açar.
rüyada yumurta görmek

Rüyada Yumurta Yemek

Rüyada yumurta yemek; para ile yorumlanır. Yumurta yediğini görmek; mirastan para almaya alâmettir. Yumurtayı çiğ yemek: Rüyada çiğ yumurta yediğini gören kimse, haram mal yer yahut zina eder ya da hüzün ve kedere düşer. Taze pişmiş yumurta yemek, kolay ele geçirilen maldır. Suda pişmiş yumurtayı yediğini gören ya haram mal yer ya da hüzün ve kedere düşer. Yumurta kabuğunu yemek: Rüyasında yumurtanın kabuğunu yediğini gören kimse sırlarını ortaya döker. Bu rüya, akrabaların bir araya toplanmasına, para biriktirmeye ve kolayca elde edilecek rızka işarettir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Yumurta

KİRMANİ: “Yumurta rüyası kadınlarla yorumlanır. Birden fazla yu­murta görmek beyaz gümüş paralarla tabir olunur. Evinde bir tavuğun yumurtladığını görenin bir çocuğu dünyaya gelir. Hangi kuşa ait olduğu belli olmayan bir yumurta gören, yüz güzelliğine sa­hip bir kadınla evlenir.”

ABDULGANİ NABLUSİ: Yemek için yumurta sakladığını gören kazanç ve ticaretinde büyük güçlüklerle karşılaşır. Suda pişmiş bir yumurta yemek istediğini, fakat yi­yemediğini gören bir kadına evlenmek için talip olur ama başarılı olamaz. Suda pişmiş yumurtayı yediğini gören ya haram mal yer ya da hüzün ve kedere düşer. Yumurtayı kabuğuyla yediğini görmek, başkasına ait olan haram malı yemek demektir.” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Yumurta görmek dokuz şekilde yorumlanır,” diyor: “Çocuk, aile, mal, şöhret, rütbe, ihtiyaç, muradın yerine gelmesi, cariye, eş.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Yumurtanın Psikolojik Anlamı

Rüyada yumurta görmenin psikanalizi: Hiç hesaba katılmayan ve akla gelme­yen olasılıkların ortaya çıkabileceğine işaret ettiği gibi, içimizde var olan, ancak henüz keşfetmediğimiz yeni bir duygu ve potansiyeli de simgeler.

 • Evdeki tavuğun yumurtaladığını görenin karısı, doğum yapar.
 • Yemek için yumurta sakladığını gören, zahmetle mal kazanır.
 • Çiğ yumurta; haram mal veya üzüntüdür.
 • Kabuğu ile yumurta yiyen, başkasının haram malından yer.
 • Bir kuşun altına koyduğu yumurtadan civciv çıktığını görenin, ümidini kestiği işleri tekrar hayat bulur.
 • Yu­murta doğurduğunu gören kadının çocuğu hain ve dinsiz olur.
 • Çok yumurta gören, fesat yüzünden bol para ka­zanır.
 • Serçe (vb.) kuşların yumurtası, hayır ve ferahla yo­rumlanır.
 • Büyük bir kuşun yumurtasını görmek: Uzun bir yaşantınız olacağına işarettir.
 • Tavuk yumurtası görmek: Düşlerinizden bazılarını gerçekleştirebileceğinize işarettir.
 • Tavuğun yumurtasını evin içine bı­raktığını görmek: Hayırlı bir evladınız olacağına ya da yüklü bir paraya ka­vuşacağınıza işarettir.
 • Yumurta yediğiniz görmek: Geçiminizi zahmetle temin edeceğinize işarettir.
 • Yumurtayı pişirmeden yemek: Bir mirastan pay alacağınıza ya da başkasının sırtından geçineceğinize işarettir.
 • Civciv­li yumurta görmek: Yeni girdiğiniz bir işte sebat edeceğinize işarettir.
 • Yumurtanın kırıldığım görmek: Tüm işlerinizin ters gideceğine işarettir.
 • Kuş yumurtası görmek: Birisinden fayda göreceğinize işarettir.

Rüyada görülen birçok yumurta, bekar için evlenmeye, evli olan kimseler için de çocuğa delalet eder. Rüyada görülen kaz veya ördek yumurtası, erkek evlada işaret eder. Serçe kuşunun yumurtası ise, müjdeli bir habere işarettir.

Evinde bir tavuğun yumurtladığını görenin bir çocuğu dünyaya gelir. Hangi kuşa ait olduğu belli olmayan bir yumurta gören, yüz güzelliğine sa­hip bir kadınla evlenir.

Yemek için yumurta sakladığını gören kazanç ve ticaretinde büyük güçlüklerle karşılaşır. Suda pişmiş bir yumurta yemek istediğini, fakat yi­yemediğini gören bir kadına evlenmek için talip olur ama başarılı olamaz. Yumurtayı kabuğuyla yediğini görmek, başkasına ait olan haram malı yemek demektir.

Bir kuş ya da tavuk gibi yumurta üzerinde oturduğunu gören, kadın­larla oturup kalkar, yani zamanının çoğunu kadınlarla geçirir. Üstünde oturduğu yumurtadan civciv çıktığını gören, ilişkide bulunduğu kadınlar­dan fayda görür.

Bir kadının bebek yerine bir yumurta doğurduğunu görmesi, büyüyün­ce hain ve inançsız olacak bir çocuk doğuracağına işarettir. Bir kuşun al­tına yumurta koyduğunu ve o yumurtadan civciv çıktığını görenin ümidini kestiği işleri yeniden canlılık kazanır ve yoluna girer. Bir yumurtanın kırıl­dığını görmek bekaretin kaybedilmesine delalet eder. Yanında birçok yu­murtanın bulunduğunu gören iki yüzlülük ve bozgunculuk yoluyla çok pa­ra kazanır. Kaz ve ördek yumurtası hakir ve yoksul erkek evlatla, serçe gi­bi kuşlara ait yumurtalar hayır ve ferahla tabir olunur.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın