Rüyada Ayakkabı Görmek, Ayakkabı Giymek

Genel olarak sıkıntıya işaret eder ve pek iyiye yorulmaz. Rüyada ayakkabı giymek veya giydiğini gören, bile bile başını derde sokar. Eski veya kirli ayakkabı görmek, uzun süreli sıkıntıdır. Eğer ayak­kabı yırtıksa, tehlikeli bir durumla da karşılaşmak söz konusu olabilir. Ancak rüyada yeni ve güzel bir ayakkabı görmek, çekilen sıkıntıların hayra alamet olduğunu anlatır. Ayakkabı diktirmek, bir konuda çaba sarf etmektir.

 • Rüyada ayakkabı satmak: Rüyasında ayakkabı sattığını gören kimse, bir sıkıntısını üzerinden atar.
 • Rüyada ayakkabıyı ters giymek, şaşırtıcı ve sevindiri­ci bir gelişmedir.
 • Rüyada ayakkabı bulmak; aniden üzüleceğinizi anlatır.
 • Rüyada ayakkabı vermek: Rüyasında birine ayakkabı verdiğini gö­ren kimse, bir insanın sıkıntıya düşmesine neden olur.
 • Rüyada ayakkabı temizlemek: ayakkabı fırçalamak, ani sıkıntıya yorumlanır.
 • Rüyada kırmızı ayakkabı görmek: Kır­mızı ayakkabı giyen aniden sıkıntıya düşer.
 • Rüyada sarı ayakkabı: Kötü biten işlere.
 • Lastik veya plastik ayakkabı görmek: Lastik ayakkabı giydiğini gören, beklenmedik bir sorun­la sıkıntıya düşer.
 • Rüyada büyük ayakkabı: Bir düğün veya servet.
 • Rüyada yırtık ayakkabı: Tehlikeli bir duruma.
 • Rüyada ayakkabı vermek: Tehlikenin kesinliğine.
 • Rüyada küçük ayakkabı: Kötü anılacağınıza ve gözdağı ve­rilerek korkutulacağınıza.
 • Rüyada ayakkabı giymek: Ün peşinde koşmanın vereceği zarara.
 • Rüyada siyah ayakkabı: Kötülük yapmaya.
 • Rüyada ayakkabı diktirmek: Üzüntülere ve terk edilmeye.
 • Rüyada topuklu ayakkabı görmek veya giymek: Yapacağınız bir işten yaşanacak sıkıntıya veya ayrılığa yorumlanır.
 • Ayakkabı boyattığınızı görmek: Yakında se­vineceğiniz ve mutlu olacağınız bir ortamda bulunacağınıza işarettir.

Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada görülen ayakkabı feraha kavuş­manın müjdesidir. Ayakkabılık, dükkan vb. bir yerde ayakkabı görmek, yeni bir olay ya da iştir. Görülen ayakkabının rengi de farklı yorumlara neden olur. Örneğin, rüyada sarı ayakkabı hastalığa; rüyada kırmızı ayakkabı kötü, rüyada beyaz ayakkabı görmek ise iyi bir habere işarettir. Ancak rüyada topuklu ayakkabı görmek, ani sıkıntıdır.

Rüyada ayakkabı görmek; yeni ve mutlu bir hayata başlamanızın yakında tahakkuk edeceğine, kalabalık bir törene veya bir yere gireceğinize hüküm olunduğu gibi, ayakkabınızı çıkarmak ve kendinizi ayakkabısız görmek, evinizden bir yük çıkacağına, evli iseniz ayrılık olaca­ğına, aileniz tarafından tenkit edileceğinize, sıkıntıya düşeceğinize, üzüntülü günler geçireceğinize yorumlanır.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Ayakkabı

KİRMANİ’ye göre rüyada ayakkabı: “Rüyanızda ayakkabı satan veya tamir eden birini gördüyseniz: Artık geçirdiğiniz zor günlerin geride kaldığına, önünüzde mutlu ve sıhhat dolu günlerin sizi beklediğine, çok sevdiğiniz birisine kavuşacağınıza işarettir. Ama rüyada beyaz ayakkabı, kısa süreli zararsız bir sıkıntıdır. Yolculuğa mahsus tabanı iki katlı ayakkabı ve çizme giydi­ğini görmek sefere; şehirlere mahsus ayakkabı ve çizme giydiğini görmek evliliğe delalet eder”

İBN-İ ŞİRİN: Ayağındaki ayakkabının dar olduğunu ve ayaklarını sıktı­ğını gören gam ve sıkıntıya düşer, ayağında bir deri ayakkabı gören evle­nir. Ayakkabısını ters giydiğini gören üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur. Ayakkabı ayağınıza bol geliyorsa; İçinde bulunduğunuz zor durumlardan kurtulacağınıza, maddi refaha kavuşacağınıza, işlerinizde başarı kazanacağınıza, alacağınız bir habere çok sevineceğinize işarettir.” de­miştir.

Mağripli Cabir’e göre: Ayakkabılarının bir kuyuya ve benzeri bir yere düştüğünü gören eşini boşar. Ayakkabılarını tanımadığı birine sattığını görenin eşi ölür. Bir kadının eşinin ayakkabılarını çaldığını görmesi bela­ya düşeceğine delalet eder. Vahşi hayvanların hücum ederek ayakkabıla­rını parçaladıklarını görmek gençlerin eşini taciz etmeleriyle tabir olunur.”

Rüyada ayakkabı görmek

Cafer Sadık(r.a.)’a göre: “Yumuşak ve ayağın içinde rahat ettiği aya­kkabı rüyası yedi şekilde tabir olunur: Eş, cariye, hizmetkar, kuvvet, yiye­cek, zafer, menfaat. Yeni ayakkabı giydiğini görmek serveti korumak demektir.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre rüyada ayakkabı: Ayakkabı giydiğini görmek bir ay ticaret amaçlı yol­culukla tabir olunur. Ayakkabının dar olması sıkıntı ve borca, rahat, huzur ve refahın uzak olmasına işarettir,” demiştir.

İsfahanlı Halit’e göre rüyada ayakkabı görmek: “Ayakkabısını kalıba vurduğunu gören bir kadınla iliş­kide bulunur. Ayakkabılarının çalındığını gören üzüntü ve sıkıntıya kapılır, bulduğu bir ayakkabıyı giymediğini gören yabancı birinden mal sahibi olur, ancak bundan yararlanmaz,” demiştir.

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Ayakkabı Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada ayakkabı görmenin psikanalizi: Günlük yaşamın güçlükleriyle baş edebilme gücümüzün ve enerjimizin simgesidir. Eğer rüyamızda ayakkabı­larımızla ilgili bir sorun dikkatimizi çekiyorsa, yaşamdaki bazı ta­vır ve yaklaşımlarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor demek­tir. Rahat ve şık bir spor ayakkabı, duygusal ilişkilerde mutlulu­ğu ifade eder. Rüyalarımızda ayakkabılarımızın yıprandı­ğını görmemiz ve onları tamirciye vermemiz, ilişkilerimizdeki yıpranmalara işaret eder ve bu sorunlarımızı giderebilmek için davranışlarımızı kontrol etmemiz gerektiğinin altını çizer.

Ayakkabı bağcıkları düzeni, dikkatliliği ve titizliği simgeler. Rüyanızda ayakkabılarınızın bağcıklarını bağlıyorsanız, yaşamınıza çekidüzen vermeye ihtiyaç duyduğunuz söylenebilir. Eğer iki ayakkabı tekinin bağcıkları birbirine bağlanmışsa, yolunda gitmeyen bir şeylerin varlığı söz konusudur.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın