Rüyada Et Görmek, Et Yemek, Çiğ Et Görmek, Pişmiş Et Görmek

Rüyada et görmek helal mal mı? Rüyada et görmek, rüyada et yemek, rüyada çiğ et görmek ve rüyada pişmiş et görmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Et Görmek

🙂 Rüyada et görmek, mal ile tabir edildiği gibi hüz­ne de delâlet eder. Rüyada et görmek; tavuk eti, kadından gelecek bir faydaya; sığır eti, zahmet ve meşakkat; ördek eti, salih kimselerden gelecek men­faattir. Bir kimse rüyasında kendi etini yediğini görse, kendi kazancı ve emeğinin karşılığını yer.

😐 Rüyada in­sanın kendi etini yemesi, akrabalar ve dostlar hakkında gıybet yaptığına işarettir. Pastırma görmek, ölüleri gıybet etmekle ta­bir edilir. Rüyada et görmek veya yemek, işlerinizin karışacağına işaretle yorumlanır. Başkasının etini yediğini görmek, o insana gıybet etmeye ve onun hakkına tecavüz etmeye işarettir. Rüyada et parçaladığını görmek, düşmanca tavırlar sergilemeye, haram yoldan kazanç elde etmeye işarettir.

Rüyada Et Yemek

🙂 Tencerede pişmiş et, rızık ve nimet; kuş eti, çok yolculuk; etle pişirilmiş yemek, zenginlik etsiz yemek, ibadet ve ihtiyaçtır. Rüyayı gören kişini, yüksek standartlara sahip hayat yaşayacağına işarettir. Ailenin bulunduğu bir sofra içinde et yenirse; para probleminin aile için biteceğine işarettir.

Rüyada Çiğ Et Görmek

😐 Çiğ et, hastalık ve üzüntüdür. Bazen de ölüm ve gıybete işarettir. Çiğ et, hastalığı, derdi, üzüntüyü ve sıkıntıyı; pişmiş et ise, dedikoduyu, hile­yi, entrikayı ve her türlü kötü olayı temsil eder. Özellikle sof­rada görülen çiğ et bir hastalığın habercisidir. Çiğ et ise sıkıntı ve kedere bazen de hasta olmaya işarettir.

Rüyada Pişmiş Et Görmek

🙂 Pişmiş et görmek, helal mala delalettir. Pişmiş et, bol rızıkla tabir edilir. Rüya sahibi ömrü boyunca maddi anlamda bir sıkıntı çekmeyecektir. Varsa borçları kapanacak ve yükü azalacaktır.

Rüyada Kırmızı Et Görmek

🙂 Rüyada kırmızı et görmek; kişinin hayırlı ve bolluk içinde yaşayacağına işarettir. Bol hayır yapacağına ve başarılı olacağna işarettir. Aynı zamanda özel hayatı için önemli kararlar alacağına işarettir.

Rüyada Et Pişirmek

🙂 Rüyada et pişirmek; kişi fa­kir ise zengin olur. Zengin bir kimsenin devamlı etli ye­mek pişirdiğini görmesi, kendi imkânları dahilinde yar­dım etmesi gerektiğine ve misafir ağırladığına işarettir.

😐 Et kavurmak, mal mülk ve itibar kaybını açıklar. Dilimlenmiş et, bir sırrınızın açığa çıkacağını ve herkesin diline düşeceğinizi anlatır. İnsan eti yemek ya da yiyen birini görmekse her türlü kötülüğe delalettir. Av hayvanı eti yemek, iş arkadaşlarıyla müna­kaşaya, et kızartmak dövüşe işaret sayılır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Tencerede pişmiş et rızık ve nimettir. Eti kebap olarak pişirdiğini gören haram mal alır. Bazı rüya tabircileri, kebap halinde erkek koyun eti, rüya sahibinin hastalığına, dişi koyun eti eşinin yahut annesinin hastalığına, kuzu ve oğlak eti çocuğunun veya hizmetkarlarının hastalığına işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Hangi hayvana ait olduğu bilinmeyen bir parça et görmek musibete; taze et ölüme, bir rivayete göre gıybete; tuzlu et, musi­betten sonra nimete; kıyılmış et zarar ve ziyana; pastırma hüzün veren mala işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Eski insanlar rüyada et görmenin iyi şans getireceğine inanırlardı; sadece kuzu eti görmek size yakın bir kişinin öleceği anlamına gelirdi. Sığır eti hareketliliğinizin azalacağını gösterir fakat kötü bir anlamı yoktur. Keçi etinin çelişki içindeki insanlar için iyi olacağı düşünülürdü. Rüyada domuz eti görmek de çok iyidir, çünkü her zaman ekonomik ve sosyal kazançlara işaret eder. Çiğ et yemek iyi değildir çünkü sizin için iyi olan bir şeyin veya bir kişinin kaybını haber verir. Rüyada vahşi hayvanların etini yemek çok iyiye yorulur, hayatınızda çok büyük bir başarı elde edeceğinizin göstergesidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın