Rüyada Ekmek Görmek, Ekmek Yemek, Ekmek Almak

Rüyada ekmek görmek nimet mi? Rüyada ekmek görmek, rüyada ekmek yemek, rüyada ekmek almak ve rüyada ekmek yapmak birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ekmek Görmek

🙂 Rüyada ekmek görmek, geçimin iyi ve genişliğine delalet eder. Fakirlere ekmek dağıtmak, ucuzluk ve berekete; ekmeği yüksek bir yerde görmek, fiyatının artacağına; tandırda ekmek pişir­mek, makam ve mevkinin yükseleceğine; tandırdan ekmek çı­karmak, görülen ekmeklerin sayısı kadar elde edilecek mala işa­ret eder. Ekmeğin ayaklar altında çiğnendiğini görmek, bolluk ve ucuzluk alametidir. Beyaz ekmek, bolluk yufka ekmek, yol­culuk ve güçlüğün kolaylaşmasıdır. Rüyada ekmek görmek, rızık için mücade­le etmeye ve berekete nail olmaya tabirdir. Ailesinin herhangi bir ferdinden ekmek aldığını gör­mek, yüklü bir mirasa varis olmaya ve helâlinden ekmek kazanmaya işaret eder.

😐 Küçük ekmek görmek; ömrün kısalığı ve az rızıkla tabir edilir. Küflenmiş ekmek görmek; zekatı verilmeyen mal olarak yorumlanır.

rüyada ekmek görmek

Rüyada Ekmek Yemek

🙂 Rüyada ekmek yemek; ekmeği dürüp yemek, nimete ve rızka işarettir. Ekmekten yalnız bir lokma yemek; tamahkarlık ile tabir edilir. Rüyada ekmek görmek ve yemek zahmetsiz ka­zanç ile tâbir olunur. Ekmek bulmak nimet ve ululuktur. Taze ek­mek gören zahmetsiz kazanır. Kuru ekmek zahmetli kazançtır. Ar­pa ekmeği yediğini gören çok iyilik görür. Bir yerde ekmek yığını görenin rızkı bol, ömrü uzun dostu ve evladı çok olur.

😐 Rüyada pişmemiş ekmek yemek; şiddetli hastalığı temsil eder. Ekmekleri hemen yiyip bitirmek; ecelin yaklaşması ile yo­rumlanır.

Rüyada Ekmek Almak

🙂 Rüyada ekmek almak; rüya sahibinin aile içinde mutlu olacağına ve bekar ise mutlu bir aile kuracağına işarettir. Ayrıca kişinin aile büyüklerinden bir konuda yardım alacağına işarettir. Rüyada fırından ekmek almak; sağlığa ve kazanca işarettir.

Rüyada Ekmek Yapmak

🙂 Rüyada ekmek yapmak; rüya sahibinin iş ve kariyer alanında korkup atmadığı adımı gösterir. Kişi bu adımı atarsa iş alanında yükselecektir ve başarıyı bulacaktır. Kişinin kariyer hayatı da yükselişe geçecektir.

Rüyada Ekmek Vermek

🙂 Rüyada ekmek vermek, kime verildiğine göre anlamı değişir. Zengin birine ekmek veriliyor ise kişiyi bolluğun bulacağına işarettir. Fakir ve durumu kötü birine ekmek vermek ise berekete ve imanın kuvvetine işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Ekmeğin tabirce en mükemmeli, fırında kızartılmış olanıdır. Ekmek, il­me, dine, hayat ve hayatı idame ettiren mala delalet eder. Ba­zen yufka ekmek, anneye işarettir. Rüyada görülen beyaz ekmek, kolaylıkla elde edi­len mala ve mutlu olmaya işarettir. Siyah ekmek gör­mek, çok çalıştığı halde geçinmede zorlanmaya, emeği­nin karşılğını almamaya ve düzensiz bir şekilde yaşama­ya tabirdir. “

Caferi Sadık: “Temiz undan yapılmış ekmek, güzel geçimle tabir edilir. Vaiz birinin rüyada ekmek da­ğıttığını görmesi, nasihatla tabir edilir. Rüyada, bir ölüden ek­mek almak, hiç beklenmeyen yerden gelecek rızka delalet eder. Pide ekmeği görmek, zor geçinmeye ancak mutlu olmaya işarettir. Yufka ekmeği görmek, hayatını mücadele ile geçirmeye, giriştiği işlerde samimiyet ve başarı sergilemeye işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ekmek görmenin psikanalizi: Rüyada ekmek görmek, en temel biyolojik ve duygusal ih­tiyaçlarımızla ilintili bir duruma dikkat çeker. Ekmek yemek, do­yurulmamış temel güdüleri karşılama isteği anlamına gelirken, bir ekmeği başkalarıyla paylaşmak ya da başkalarına ekmek vermek, dayanışma arzumuzu ve yardımlaşmaya duydu­ğumuz ihtiyacı simgeler. Ekmek kızarttığınızı, sofraya kızartılmış ekmek dilimlerinin geti­rildiğini ya da kızarmış ekmek yediğinizi görmenizse, yinelenen fır­satları, bu dönemde şansın sizden yana olduğunu gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın