Rüyada Fatiha Okumak, Mezarlıkta Fatiha Okumak

Rüyada Fatiha okumak mutluluk mu? Rüyada Fatiha okumak ve rüyada mezarlıkta Fatiha okumak birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Fatiha Okumak

🙂 Rüyada fatiha okumak; duaların Cenabı Hak katında kabul edile­ceğine, dileklerin yerine geleceğine, mutlu ve sevinçli günler görmeye işarettir. Rüyada Fatiha suresini okumak, güçlükle­rin kolaylaşması, hayır ve bereket, bol rızık ve duanın kabulü ve sevinç şeklinde yorumlanır. Rüyada Fatiha suresinin okumak veya okunduğunu gör­mek: Güç işlerin kolaylaşmasına, bolluğa, hayır ve berekete de­lalet eder. Hayırlı kapıların açılmasına işaret eder. Fatiha hacca gitmek şeklinde de yorumlanır. Bir kimse Fatihayı veya ondan bir âyeti okuduğunu ve­ya kendi üzerine okuduğunu görse, Allah’ü Teâla şer ka­pılarını o kimseye kapatır, hayır ve iyilik kapılarım açar. Bazıları da Fatiha okumak hacca delâlet eder, dediler. Fatihayı okuyan kimseye Allah’ü Teâla hayırlı sebepler açar.

Rüyada Mezarlıkta Fatiha Okumak

🙂 Rüyada mezarlıkta Fatiha Suresi okumak; kişinin zor ve güç gelen işlerinin kolaylaşacağına işarettir. Mezarlıkta fatiha okuduğunu gören rüya sahibinin rızkı artar, bolluk ve bereketi artar. Mezar başında fatiha okumak aynı zamanda kazancının da artarak devam edeceğine işarettir. Mezarlıkta fatiha okuduğunu gören rüya sahibi için tüm kötülük kapıları kapanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Kesir: “Bir kimse Fatiha suresini veya ondan bir parçayı okursa, bir şey hakkında yaptığı duası kabul olur. Fatiha suresini okuduğunu veya Fatiha’nın okundu­ğunu görenin zor işleri kolaylaşır, geçiminde genişlik, hayır ve bereket olur.”

Ebu Bekiri Sıddık: “Rüya sahibi yedi kadın ile evlenir, yani yedi kere evlenir, duası kabul olur. İmanı Al­lah tarafından korunur. Sakat ve hasta ise iyileşecek demektir. “

Kirmani: “Allah taat ve ibadetlerini kabul eder, korktuklarından emin kılar. Allah tarafından kendisine ibadet ve taat (dua) şevki verilir. Dua ve tövbe ile meşgul olup sağlam bir iman ile ölür. Hacca gider ve duaları kabul olur. Nabluslu Abdulgani’ye göre, Allah ona hayır kapılarını açar. Duası derhal kabul ve kendisi rızıklandırılmış ve uzun ömürlü olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada fatiha okuduğunu görmek, rüya sahibinin amacına ulaşacağını gösterir. Ayrıca fatiha, cenneti, cehennemi işaret eder. Bazen sevinci, bol kazancı tanımlar. Kimi zaman da, anayı-babayı veya çocuğu sembolize eder. Bazan da, namaz kılmayı çağrıştırır. Bir kimse rüyada fatiha okuduğunu görse, ne mu­radı varsa yakın bir zamanda kavuşacağına işarettir. Rüyada fatiha, dini inançlarla bağlantılı olarak değerlendirilmesi gereken dua kavramı, inançlı ve dindar insanlarda Tanrıya sığınma ve korunma isteğini Vurgularken; dini inançları olmayan insanların rüyalarında da, bir dış yardıma ve desteğe duyulan ihtiyacı vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın