Rüyada Çekirge Görmek, Yeşil Çekirge Görmek

Rüyada çekirge görmek ölüm haberi mi, müjdeli haber mi evlilik mi? Rüyada çekirge görmek, yeşil çekirge görmek, çekirge sürüsü görmek, büyük çekirge görmek, çekirge öldürmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çekirge Görmek

🙂 Rüyasında çekirge gören memur ise terfi ede­cek, çok kimseler maiyetlerinde iş göreceklerdir. Rüyada çekirge görmek, birçok şekilde yorumla­nır. Çekirge üzeriniz­den zıplayıp giderse, size zarar verme ihtimali olan insan, çevrenizden uzaklaşmış olur. Çekirgeler bulunduğunuz yerden uzaklaşıyor ya da birden kayboluyorsa, maddi sıkıntılar zamanla atlatılır. Uçan çekirge, asker; pişmiş çekirge para, mal mülk demektir.

😐 Yakın çevrenizde bulunan çıkarcı, bencil ve asalak insanların varlığına işaret eder. Özellikle çekirge üzerinize konarsa, para ilişkilerine dikkat etmelisiniz. Çünkü bu rüya­nın anlamı maddi kayba uğramaktır. Rüyada çekirge görmek, umduğunuz bir işin boşa çıkacağını, bir yalanla karşılaşacağınızı işaret eder.

Rüyada Yeşil Çekirge Görmek

🙂 Yeşil renkli çekirge görmek gönül ferahlığına kavuşacağınıza yorumlanır. Hanenizde bereketli günlerin yaşanacağına yorulur. Bekarlar için evlilik demektir.

Rüyada Çekirge Sürüsü Görmek

😐 Çok sayıda çekirge, veya çekirge sürüsü görmek maddi kriz yaşanacağını anlatır bu durum yokluk yaşamanıza da neden olabilir. Çekirge sürüsü görmek, bela ve musibet demektir.

Rüyada Büyük Çekirge Görmek

🙂 Rüyalarda büyük boy bir çekirge görmek mal sahibi olmaktır. Büyük bir çekirgeyi zıplarken görmek bir yerden yüklü bir miktarda para geleceği anlamına gelir.

Rüyada Çekirge Öldürmek

🙂 Rüyada çekirge öldürmek kıtlıktan kurtulmak demektir. Gelecek bir felaketin bertaraf olacağı anlamına gelir. Sevdiklerinizle birlikte güzel günler yaşayacağınıza işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Cafer-i Sadık: “Rüyada çekirge görmek; ümit ettiğiniz bir işin neticesiz çıkacağına, bir yalanla karşılaşacağınıza fakat daha sonra gönül rahatlığına kavuşacağınıza işaret eder. Uçmakta olan çekirgeler görmek askere, pişmiş çekirge görmek altın ve gümüş paralara, bir rivayete göre mal ve mülke delalet eder. Çekirge yediğini gören hayır ve menfaat görür. Bir kaba çekirge dol­durduğunu görmek kazanca ve bu kazancı biriktirmeye delalet eder.”

İbn-i Şirin: “Çekirge kavga, yükselme, yağmur, laf kalaba­lığı, tartışma ve bela ile tabir olunur. Bir yerde toplu halde görülen çekirge sürüsü, o bölgenin bir bela ve felakete uğrayacağını gösterir. Çekirgeleri bir kaba toplayıp doldurduğunu görmek, servet biriktirmeye işarettir. Bir yerde bulunan çekirgelerin çevre­ye zarar vermediklerini görmek, mutluluk ve sevinçle yorumlanır.”

Kirmani: “Çekirge rüyası malla, altın ve gümüş pa­rayla tabir olunur. Çekirgeyi felaketle yorumlayanlar da vardır. Rüyada çekirge görmek; dünyada yapılan kötülükleri ifade eder. Bir çekirgeyi elinde tuttuğunu gören; etrafına kötülük yapmış sayılır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Çekirgelerin bir tarlaya hücum ettiklerini görmek; o yıl memlekette yiyecek kıtlığı olacağına, çekirgelerin havada bulut halinde bulunduğunu görmek; o yerin emirleri tarafından çok kötü idare edildiklerine işaret sayılır. Rüyada görülen çekirge, yağmura işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çekirge görmenin psikanalizi: Çok eski çağlardan, ilk tarım kültlerinden bu yana zarar­lı ve bu nedenle “uğursuz” kabul edilen çekirgenin, yaptığımız bir hatanın ya da uygunsuz bir davranışın karşısında ödeyeceğimiz bedeli simgelediği düşünülür. Düşümüzde evimizi yo da bahçemizi sarmış çekirgeler, çoğunlukla içine düştüğümüz olumsuz maddi koşulları dile getirir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın