Rüyada Domates Görmek, Rüyada Domates Yemek, Domates Toplamak

Rüyada görülen domates ölüm ve hastalık mı bol para ve müjdeli haber mi demek. Rüyada domates görmek, domates yemek veya toplamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Domates Görmek

🙂 Domates görmek rüyada parayı ve kısmeti temsil eder. Rüyada domates görürseniz; sizi ve ailenizi ge­rek çevrenizde ve gerekse bulunduğunuz memlekette gayet hoş iş­lerin beklediğini belirtir. Rüyada domates görmek insanın geçimi, arzusu ve gayretiyle tabir olunur. Domates fidesi veya fidanı alacağınız güzel haberler demek. Domatesin bol ve ucuz olduğunu görmek, o senenin feyz ve bereketine işaret eder.

😐 Olgunlaşmamış do­mates, paraya kavuşmanın zaman alacağını; patlamış domates kısmetinizde başkalarının gözü olduğunu ve bundan dolayı si­zi uğraştıracaklarını; ezilmiş domates, paranın geldiği gibi gi­deceğini açıklar. Rüyada görülen doma­tes ekşi ise bu hayra işaret sayılmaz. Bazı tabirciler domates görmek, keder ve kasavete işaret eder demişlerdir. Domatesin ekşi ol­ması ve çabuk bozulması nedeniyle bereketi olmayan mal ile tâbir olunur.

Rüyada Domates Yemek

🙂 Domates yemekse, sürpriz bir paraya işarettir. Rüyada domates yemek insanın geçimini sağlamasında ve işinde başarılı olmasındaki alet ve vasıtalar anlamına geldiğinden gö­rülen rüyayı o şekilde yorumlamak gerekir.

😐 Rüyada olgunlaşmamış kızarmamış yeşil domates yemek, kazançlı bir iş pe­şinde koşacağınıza fakat, muvaffak olamayacağınıza işarettir. Bazı rüya tabircilerine göre ister pişmiş, ister çiğ olsun, domates ye­diğini görmek haram mala işarettir. Rüyada küçük domates yemek gerek para, gerekse işlerini azalmasına işaret eder. Ham domates ye­mek, haram mal olarak tabir edilir.

Rüyada Domates Toplamak

🙂 Bahçeden veya tarladan topladığınız domatesleri çok karlı ve kolay bir şekilde satıp para kazanmak fakirlerin zenginliğine zenginlerin yeni bir kazanç kapısına yorumlanır. Domates toplayıp yemek yapmak elinize geçen son şansınızı bir işte deneyeceğinize, ancak gerçekte başarılı olup olmayacağını­zın sizin elinizde olduğuna işarettir.

😐 Olgunlaşmamış yeşil veya sarı domates toplamak, isteği ve rızası dışında dul biriyle evlenir veya arkadaşlık kurar. Kurtlu bozuk domates toplamak geçiminde ve arzusunun gerçekleşmesinde sıkıntıya, topladığın domateslerin yaralı ve elde kaldığını görmek iş ve fiillerin­de gevşekliğe ve tembelliğe yorumlanır.

Rüyada Domates Almak

🙂 Domates almak ömrü dirlik, düzenlikle geçer, malı çok olacak kişiye yorumlanır. Domates almak ka­zancın bolluğuna, eğlenceli bir davete ve gurbetteki bir dostunuzdan alacağı­nız habere işarettir.

😐 Aldığınız domateslerin yenmeyecek şekilde olması (bozuk, kokan, çürük görmek) geçimde darlığa fukaralığa yorumlanır.

Rüyada Kırmızı Domates Görmek

🙂 Bir rivayete göre, dalında kırmızı domates görmek altın sahibi olmaya veya altın bulmaya yorumlanır. Lezzetli ve kırmızı domateslerle yemek yapmak başarılı olacağınız bir iş demek. Rüyada kırmızı domates görmenin altına işaret ettiği rivayet edilir.

😐 Dalından koparılmış kasada çürümeye başlayan kırmızı domates görmek üzüntü ve sıkıntıyla yorumlanır.

Rüyada Yeşil Domates Görmek

🙂 Rüyada yeşil domates ise başka yabancı paralara delalet eder. Dalında yeşil domates yakında elde edeceğiniz bir kazanca ve mutlu olacağınız bir haber demek. Rüyada yeşil domatesin gümüşe işaret ettiği rivayet edilir.

😐 Yeşil domates görmek ve yemek sıkıntı ve bela anla­mına gelir. Bir rivayete göre başkan veya amiri rüya sahibinin aleyhine dö­ner.

Rüyada Domates, Biber, Salatalık Görmek

🙂 Rüyanızda domates, biber ve salatalık gibi sebzeleri bir arada görmek, eğer çürük ve ezik değilse çalıştığınız işte kazanç elde etmek demek. İşsizseniz iş bulacağınıza beklediğiniz bir haberin geleceğine yorumlanır.

😐 Bir kasa veya benzer bir şeyin içinde ezik büzük çürük domates biber görmek, emek harcadığınız bir işten beklediğiniz iyi haberin gelmeyeceğine yorumlanır. Yapacağınız işten başarısızlığın çıkacağına yorulur.

Rüyada Domates Ekmek

🙂 Rüyada bahçeye, tarlaya veya saksıya ektiğiniz domatesi görmek sevineceğiniz bir haberin geleceğine delalettir. Domates ekmek işteki statünün artışına elde edilecek kazanca işarettir.

😐 Susuz kurak bir tarlaya veya bahçeye domates fidesi veya tohumu ekmek sıkıntı ve boşa geçecek zamana yorumlanır. Ektiğiniz domatesin çürüdüğünü, kuruduğunu veya hayvanlar tarafından yendiğini görmek zarar ziyana işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Yeşil veya sarı olgunlaşmamış domates topladığını gören, hastalanır. Domates, biber ve salatalığı birlikte görmek yolculuğa delalet eder. Domates tarlası, bahçesi görenin hüzün ve kederi devam eder.”

Kirmani: “Domates biber gibi zarzavat gören yolculuğa çıkar ve istediğini elde eder. Yeşil domates görenin muradı yerine gelmez. Rüyada domates salçası görmek, sıkıntı ile tabir olun­duğu gibi, eldeki imkânları değerlendirmeye de tabirdir.” demiştir.

Salimi’ye göre:Ezilmiş suyu akmış, çürük kırmızı domates hüzün, keder, düşünce ve zihin meşguliyetiyle yorumlanır. Olgunlaşmış kırmızı domates satmak veya sattığını gören hüzün, ke­der, düşünce ve dalgınlıktan kurtulur.”

Cafer Sadık(r.a.):Domates görmek on şekilde tabir olunur,” demiştir: “Talih, zenginlik, etkinlik, reislik, mal, eş, kadın, şan ve şöhret, talih düz­günlüğü, mevki ve makam.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada domates görmenin psikanalizi: İhtirası, cinsel istekleri ve hırsı simgelediği düşünül­mekle birlikte, bedensel sağlıkla ilgili olumlu imgeleri içerdiği söylenebilir. Diğer yandan domates, rüyada ister tarladan toplansın, ister sofrada dilimlenip yensin, başarının ve iyi yöndeki gelişmelerin haber­cisi olarak değerlendirilir. Çoğunlukla, yakın gelecek­teki parlak gelişmelerle ilgili sezgi ve beklentileri ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Özellikle domates salçası, başkalarıyla birlikte paylaşmak durumunda kalacağınız bir kısmettir.
  • Domates vb. bir yiyecek ezmek, helal kazanca işarettir.

Rüyada domates bahçesi görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın