Rüyada Biber Görmek, Rüyada Yeşil Biber Görmek, Kırmızı Biber

Rüyada yeşil biber görmek, zor bir duruma düşmek­ten son anda kurtulur. Rüyada yeşil biber yemek, bir işle ilgili pişman­lık duymaktır. Birine biber verdiğini gören, bir hastalık atlatır. Rüyada biber almak, acımasızca eleştirilmektir. Rüyada biber satmak, bir sıkıntıdan kurtulmaktır. Biber satın almak, sıkıntıların de­vam etmesidir. Rüyada kırmızı biber görmek, durduk yere kalbinizi kıra­cak bir dostunuza işaret eder. Kırmızı ya da karabiber satın al­dığını ya da rüyada kırmızı biber yemek, uzun zaman etkisinde kalacağı bir olaya şahit olur. Biberden ağzının yandığını görmek, yok yere telaşa kapılmaktır.

Rüyada Biber Görmek

Rüyasında eğer biber yemişse dostluğuna güvenilir bir in­san olduğuna, fakat yaptığı işten dolayı pişman olacağı anlamına gelir. Yemekte acı biber yediğini görmek hüzün ve kedere işarettir.

  • Rüyada biber yemek: Kötü söz ve dedikoduya işa­rettir.
  • Rüyada biber satmak: Eğer hasta iseniz iyileşeceğinize işarettir.
  • Rüyada biber almak: Geçim sıkıntısı yaşayacağınıza işarettir.
  • Rüyada acı biber görmek: Acı biber yemek; hafif bir hastalık geçireceğinizin belirtisidir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Biber

Cafer-i Sadık’a (r.a.) göre: “Rüyada biber görmek, üç türlü tabir olunur: Yalan, yalan­cı, hilekar ve ikiyüzlü insan; bozguncu ve düzenbaz kişi. Bazı durumlarda güzel, endamlı uygun, ağırbaşlı bir kişiye işarettir. Rüyada yeşil biber görmek biriyle dost olur ve halk arasında olumlu davranışları, cömertliği ve güzel ahlakı ile tanınır.

Nabluslu Abdulgani’ye göre: “Rüyadasında acı biber gören yaşlı biri nefsinin istekleri­ne uyarak ve Allah rızasını unutarak batıl ile (gerçek olmayan) uğraşır. Ağzını yakan biber gören Allah’a ibadet etmeyen birine dost olur ve ondan zarar görür. Genç ve orta yaşlı biri için tatlı normal biber görmek iki kişinin aşkı­na delalet eder. Rüyada kırmızı biber görmek, halkın ilgi ve beğenisini kazanacak bir şey ya­par. “

KİRMANİ’ye göre rüyada biber görmek:Afetlere karşı güvende ve korumada olmaya, istediğinin gerçekleşmesine delalet eder. Hastaysa ya da hastası varsa şifa bulur. Kadir ve kıymetinin artması­na, rütbesinin yükseleceğine ve halk arasında saygın olmasına delalet eder.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Biber Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada biber görmenin psikanalizi: Biber salçası görmek veya yapmak, olumlu bir simge olmamakla birlikte, yaşamın güçlükleri­ne karşı direnç göstereceğimizi ve mücadele gücümüzü belirtir. Rüyada gördüğünüz veya yediğiniz biber, koşulların güçlüğünü ve mücadele gerektirdiğini vurguladığı gibi, bu koşullar karşısında sahip olduğu­nuz direnç ve dayanıklılığın da ifadesidir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın