Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak gördüğünüz takdirde, çok eski bir ahbabınızla buluşup yârenlik edeceğinize, onun delâleti ile ba­zı işlerinizin kesin neticesini alacağınıza, bıçağın kör oluşu, mu­hitinizdeki bir kimse ile aranızda bir anlaşmazlık çıkacağına yo­rumlanır. Düşlerde görülen bıçak, sıkı dostlukları temsil eder. Rüyada elinde bıçak görmek, sağlam dostları sayesinde pek çok imkana sahip olur. Bı­çak satın almak, güçlü ve önemli bir insanın dostluğunu kazanmaktır. Birinden bıçak almak, bir dostun yardımıyla önem­li bir işi başarmaktır.

BIÇAK-

BIÇAK:

Rüyada Bıçak Görmek

Keskin bıçak, her konuda kazanılacak başarı; kör bıçak, başarıyı engelleyecek olumsuz gelişmeler; paslı bıçak, geçmişte kalan tatsız bir olayın yeniden gündeme gelmesidir. Bıçağı bilediğini gören, zorlu bir mücadeleye girer. Bıçaklanmak, bir dost yardımıyla zor bir durumdan kurtul­maktır. Birini bıçakladığını görmek, bir dostun yardımına koş­maktır. Bıçaklanma rüyalarında kan görülürse, yorum yapıl­maz. Bıçağın kırılması, beklenmedik bir yenilginin haberidir. Bıçak görmek, kudret ve kuvvetin devamlı olacağına işarettir. Bıçak görmek bazen de ma­rifetli bir adama delalet eder.

rüyada bıçak görmek
  • Rüyada bıçak almak: Çevrede düşmanların olmasına ve onlardan sakınmak gerek­tiğine işarettir.
  • Rüyada bıçak bilemek: Bir iftiraya ve yalana işa­rettir.
  • Rüyada bıçak taşımak: İnsanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, zira her an ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.
  • Bıçak­la kendini kesmek: Hayret edeceğiniz bir habere işarettir.
  • Rüyada çakı almak: Dostlarınızdan hakkınızda iyi sözler işiteceğinize işarettir.
  • Rüyada çakı satmak: Dostlarınızdan, hakkınızda kö­tü ifadeler duyup üzüleceksiniz.
  • Bıçak ile meyve sebze kesmek: Karışık sıkıntılara girip üzüleceğinize işarettir.
  • Kanlı bıçak: Rüyada kanlı bıçak, düşmanlık olarak yorumlanır.
  • Rüyada birini bıçaklamak: Birine bıçak batırdığını görmek; düşmanının hışmına uğramaya ve gıybet eden zata işarettir.

Rüyada bıçak görmek; faydalı bir işle meş­gul olmaya ve rızkın genişlemesine delâlet eder.
Bir kimsenin bıçakla herhangi bir şeyi kestiğini gör­mesi; keder ve sıkıntılardan sıyrılmaya, büyük bir çaba sonucu kazanç elde etmeye delâlettir. Rüyadan bıçak görmek; dostlukla tâbir olunur. Bir bıçak satın almak; dargın olduğunuz bir dostunuzla barışmaya, bı­çak taşımak; etrafında dostları bulunup, emniyette olduğuna, birisi­ne bıçak vermek; onunla sarsılmaz bir dostluk tesisine, bıçakla ya­ralamak; faydalı bir yardıma erişmeye, birisini yaralamak ise ona hayırlı bir hizmette bulunmakla yorumlanır.

Rüyada Bıçaklanmak

Bıçaklanmak: Duygusal ilişkinizde sizi üzecek bir çatışma yaşayacağınızı, sebebi belli olmayan bu çatışmayı bir türlü çözümleyemeyeceğinizi gösterir. Bir şekilde bu sorunlar yüzünden sizi seven kişilerden uzaklaşacağınızı gösterir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Bıçak

NABLUSİ: “Hançer veya bıçak görmek, kuvvet, zafer ve muradın husulü ile tabir olunur. Rüyada bıçak görmek; kesin kararlar arifesin­de olacağınıza, çevrenizde şeref ve itibarınızın artacağına delildir. Altın bıçak görmek: Bir suçtan dolayı cezaevine gireceğinize işarettir.”

EBU SAİT EL VAİZ: “Elinde bulunan bir bıçağı kullandığını gören çalışmakta olduğu bir iş­ten ayrılır. Bir rivayete göre kendisine yardımcı olacak zeki bir evlada sa­hip olur. Bıçağı kınından çektiğini görenin eşi erkek çocuk doğurur.”

KİRMANİ’ye göre rüyada bıçak görmek:Kendisine bir bıçak verildiğini gören, biriyle dost olur. Bir rivayete gö­re eline mal geçer. Elini bıçakla kestiğini gören hayret verici bir şeye tesa­düf eder, yani kendisini şaşırtan bir durumla karşılaşır. Bıçağını kınına soktuğunu görense evlenir.”

CAFERİ SADIK (r.a.): “Bıçak rüyası sekiz şekilde yorumlanır, demiştir: Sağlık ve sıhhat, evlat, zafer, sığınma, kardeş, güç ve kuvvet, zenginlik, memurluk. Bıçakçı, insanlara sanat öğreten birine delalet eder.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Bıçak Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada bıçak görmenin psikanalizi: Rüyada bıçak kullanmak, bıçakla bir şeyleri kesmek, bir ilişkiden kurtulma isteğini ya da özgürlüğe duyulan özlemi vurgular. Eğer bi­risi bize bıçakla saldırıyorsa, yaralayıcı sözler ve saldırganca tepki­lerle karşılaşabileceğimiz anlamına gelir. Erkeklerin rüyalarında bı­çak, genellikle kendi agresif yönlerini vurgularken, kadınların rü­yalarında, şiddetle karşılaşma korkularını ifade eder. bıçak ya da hançer, ilişkiyi kesip atarak o insandan uzaklaşmayı anlatabilir. Bazen şiddet uygulamak ve incitmek istediğimiz kişi, doğrudan kendimiz ya da kişiliğimizin bir yönü olabilir. Bu du­rumda silahı neye ve kime karşı kullandığımıza bakmak, çözüm­leme için gerekli ipuçlarını verecektir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın