Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak gördüğünüz takdirde, çok eski bir ahbabınızla buluşup yârenlik edeceğinize, onun delâleti ile ba­zı işlerinizin kesin neticesini alacağınıza, bıçağın kör oluşu, mu­hitinizdeki bir kimse ile aranızda bir anlaşmazlık çıkacağına yo­rumlanır. Düşlerde görülen bıçak, sıkı dostlukları temsil eder. Rüyada elinde bıçak görmek, sağlam dostları sayesinde pek çok imkana sahip olur. Bı­çak satın almak, güçlü ve önemli bir insanın dostluğunu kazanmaktır. Birinden bıçak almak, bir dostun yardımıyla önem­li bir işi başarmaktır.

BIÇAK-

BIÇAK:

Rüyada Bıçak Görmek

Keskin bıçak, her konuda kazanılacak başarı; kör bıçak, başarıyı engelleyecek olumsuz gelişmeler; paslı bıçak, geçmişte kalan tatsız bir olayın yeniden gündeme gelmesidir. Bıçağı bilediğini gören, zorlu bir mücadeleye girer. Bıçaklanmak, bir dost yardımıyla zor bir durumdan kurtul­maktır. Birini bıçakladığını görmek, bir dostun yardımına koş­maktır. Bıçaklanma rüyalarında kan görülürse, yorum yapıl­maz. Bıçağın kırılması, beklenmedik bir yenilginin haberidir. Bıçak görmek, kudret ve kuvvetin devamlı olacağına işarettir. Bıçak görmek bazen de ma­rifetli bir adama delalet eder.

rüyada bıçak görmek
  • Rüyada bıçak almak: Çevrede düşmanların olmasına ve onlardan sakınmak gerek­tiğine işarettir.
  • Rüyada bıçak bilemek: Bir iftiraya ve yalana işa­rettir.
  • Rüyada bıçak taşımak: İnsanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, zira her an ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.
  • Bıçak­la kendini kesmek: Hayret edeceğiniz bir habere işarettir.
  • Rüyada çakı almak: Dostlarınızdan hakkınızda iyi sözler işiteceğinize işarettir.
  • Rüyada çakı satmak: Dostlarınızdan, hakkınızda kö­tü ifadeler duyup üzüleceksiniz.
  • Bıçak ile meyve sebze kesmek: Karışık sıkıntılara girip üzüleceğinize işarettir.
  • Kanlı bıçak: Rüyada kanlı bıçak, düşmanlık olarak yorumlanır.
  • Rüyada birini bıçaklamak: Birine bıçak batırdığını görmek; düşmanının hışmına uğramaya ve gıybet eden zata işarettir.

Rüyada bıçak görmek; faydalı bir işle meş­gul olmaya ve rızkın genişlemesine delâlet eder.
Bir kimsenin bıçakla herhangi bir şeyi kestiğini gör­mesi; keder ve sıkıntılardan sıyrılmaya, büyük bir çaba sonucu kazanç elde etmeye delâlettir. Rüyadan bıçak görmek; dostlukla tâbir olunur. Bir bıçak satın almak; dargın olduğunuz bir dostunuzla barışmaya, bı­çak taşımak; etrafında dostları bulunup, emniyette olduğuna, birisi­ne bıçak vermek; onunla sarsılmaz bir dostluk tesisine, bıçakla ya­ralamak; faydalı bir yardıma erişmeye, birisini yaralamak ise ona hayırlı bir hizmette bulunmakla yorumlanır.

Rüyada Bıçaklanmak

Bıçaklanmak: Duygusal ilişkinizde sizi üzecek bir çatışma yaşayacağınızı, sebebi belli olmayan bu çatışmayı bir türlü çözümleyemeyeceğinizi gösterir. Bir şekilde bu sorunlar yüzünden sizi seven kişilerden uzaklaşacağınızı gösterir.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Bıçak

NABLUSİ: “Hançer veya bıçak görmek, kuvvet, zafer ve muradın husulü ile tabir olunur. Rüyada bıçak görmek; kesin kararlar arifesin­de olacağınıza, çevrenizde şeref ve itibarınızın artacağına delildir. Altın bıçak görmek: Bir suçtan dolayı cezaevine gireceğinize işarettir.”

EBU SAİT EL VAİZ: “Elinde bulunan bir bıçağı kullandığını gören çalışmakta olduğu bir iş­ten ayrılır. Bir rivayete göre kendisine yardımcı olacak zeki bir evlada sa­hip olur. Bıçağı kınından çektiğini görenin eşi erkek çocuk doğurur.”

KİRMANİ’ye göre rüyada bıçak görmek:Kendisine bir bıçak verildiğini gören, biriyle dost olur. Bir rivayete gö­re eline mal geçer. Elini bıçakla kestiğini gören hayret verici bir şeye tesa­düf eder, yani kendisini şaşırtan bir durumla karşılaşır. Bıçağını kınına soktuğunu görense evlenir.”

CAFERİ SADIK (r.a.): “Bıçak rüyası sekiz şekilde yorumlanır, demiştir: Sağlık ve sıhhat, evlat, zafer, sığınma, kardeş, güç ve kuvvet, zenginlik, memurluk. Bıçakçı, insanlara sanat öğreten birine delalet eder.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Bıçak Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada bıçak görmenin psikanalizi: Rüyada bıçak kullanmak, bıçakla bir şeyleri kesmek, bir ilişkiden kurtulma isteğini ya da özgürlüğe duyulan özlemi vurgular. Eğer bi­risi bize bıçakla saldırıyorsa, yaralayıcı sözler ve saldırganca tepki­lerle karşılaşabileceğimiz anlamına gelir. Erkeklerin rüyalarında bı­çak, genellikle kendi agresif yönlerini vurgularken, kadınların rü­yalarında, şiddetle karşılaşma korkularını ifade eder. bıçak ya da hançer, ilişkiyi kesip atarak o insandan uzaklaşmayı anlatabilir. Bazen şiddet uygulamak ve incitmek istediğimiz kişi, doğrudan kendimiz ya da kişiliğimizin bir yönü olabilir. Bu du­rumda silahı neye ve kime karşı kullandığımıza bakmak, çözüm­leme için gerekli ipuçlarını verecektir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın