Rüyada Bilezik Görmek, Rüyada Altın Bilezik Görmek, Takmak

Düşlerde görülen altın bilezik, dedikoduyu ve haksız kazancı; kıymet­li taşlardan bilezik, varlıklı olmayı; rüyada gümüş bilezik görmek, huzuru ve helal kazancı; rüyada bakır bilezik görmek, bolluğu ve mutluluğu temsil eder. Rüyada bilezik takmak, bekarlar için ani evlilik; evli bir kadın için düzenli gelir; evli erkek için severek yapılan bir iştir. Biri­ne bilezik hediye ettiğini gören, erkekse, hiç beklemediği bir söz işitir; kadınsa, iyilik yaptığı birinden kötülük görür. Rüyada bilezik kaybetmek, gerçekçi olmayan isteklere işaret eder. Koldan çı­kan ya da kırılan bilezik, ayrılıktır. Rüyada bilezik takmak, ömür boyu sürecek sıkı bir dost kazanacağınıza işarettir.

Rüyada Bilezik Görmek

Rüyada bilezik görmek, şimdiki mesleğinizde başarılı olmayacağınıza, bu yüzden meslekteki kazancınızın yetersiz ve sizi malî sıkıntıya düşüreceğine işaret sayılmakla be­raber, bilezik hediye etmek, herkes tarafından takdir edileceğinize, itibarınızın artacağına delildir. Rüyasında altın bilezik takan; bir mirasa konar. Elinde altın bir bilezik olduğunu gören servet ve zenginlik, şeref ve itibar sahibi olur. Rüyada bilezik görmek, bekar biri için evlenmeye işarettir.

rüyada bilezik görmek
  • Rüyada altın bilezik: Saygınlığın artması anlamına gelir.
  • Kolundan bilezik çıkarmak: Dostlarla aranızda çıkacak bir anlaşmazlığa.
  • Kolda bilezik görmek: Tasaya ve dert­lere.
  • Bi­lezik hediye etmek: Yakınlık kurduğunuz bir kadınla aranızda sorunlar çı­kacağına ve zor durumda kalacağınıza ya da beraber olmak istediğiniz kadın­dan hayır cevabı alacağınıza. Bir kadına bilezik hediye etmek, istediğiniz kadından hoşlanmadığınız bir cevap almaya işarettir. Birine bilezik vermek, iyilik etmektir.
  • Bir kadının bilezik takması: Rızkın bolluğuna ve mutlu bir haber alacağınıza işarettir.
  • Altın bilezik görmek; bazen mirasa da işaret eder.
  • Gümüş bilezik, kazancın artması
  • Kadında bilezik görmek, sevinçli haber
  • Bileziği kola takılmış görmek, sıkıntı
  • Ölmüş birinde bi­lezik görmek o kişinin hoşnutluğu şeklinde yorumlanır.

rüyada görmek-ne demek-diyanet ruya tabirleri-1001ruyaDiyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Bilezik

Kirmani: Bir padişahın kendisine bir bilezik verdiğini görenin ya ken­disi ya da kardeşi bir çocuk sahibi olur. Kollarında iki altın bilezik olduğu­nu gören sıkıntı ve darlık çeker,” demiştir.


Ebu Sait El Vaiz: Kollarında altın bilezik olduğunu görmek miras sa­hibi olmaya, bir rivayete göre, rüya sahibi iyi ve dindar kimselerden ise dua ve hayırda fazlalığa delalet eder,” demiştir.

Mağripli Cabir’e göre; Rüyada kollarında gümüşten bilezikler gören zahmet ve meşakkatle nimet sahibi olur. Düşlerde koluna bilezik takmak, bu bileziği gören akrabalarından güç ve kuvvet alır.”


İsfahanlı Halid’e göre: Rüyada ellerinde gümüşten bir çift bilezik gören sıkıntı­ya düşer, darlık çeker. Ancak bu darlık ve sıkıntı altın bilezik görmekten hafiftir. Burma bilezik, düz bilezikten daha hafiftir. İçi boş olan dolu olan­dan iyidir.”

Ebu Sait El Vaiz:Gümüş bilezik görmek hizmetkar veya evlada de­lalet eder. Bir padişahın kollarında bilezik görmek, kötü bir şeyden dolayı adının lekeleneceği anlamına gelir. Bileziklerin herhangi bir madenden yapılmış olduklarını görmek, o madenin asıl tabiriyle yorumlanır,” demiştir.

Cafer Sadık(r.a.): “Rüyada bilezik görmek beş şekilde yorumlanır,” demiştir: “Başkanlık, hükümet, hile ve aldatma, üzüntü ve keder, çocuk ve kardeş.”

psikolojik ve modern ruya tabirleri-rüyada görmek-ne demek-1001ruyaRüyada Bilezik Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada bilezik görmenin psikanalizi: Bugün giyimimizi tamamlayıcı unsurlar olarak kullandığı­mız bilezik, insan uygarlığının binlerce yıllık serüveni içinde “süs” unsurunun yanı sıra, çok farklı beklenti ve güdülerle de kullanıl­mıştır. Bu anlamda çeşitli bilezikler (altın, gümüş, bakır, demir) için, rüya yorumlarında farklı an­lamların söz konusu olduğu söylenebilir:
Rüyada altın bilezik: Maddi varlıkların ve zenginliğin simgesi olduğu düşünülür. Bilezik takmak: Hem ilişki ve duygusal beraberliği, hem de söz konusu ilişkiyle ilgili uzun vadeli beklentileri ifade eder. Rüyada kolunda altın bilezik görmek: Kendi kişisel nitelikleriniz ve sosyal statü beklentini­zi simgeler.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın