Rüyada Dere Görmek

Rüyada dere görmek gelecek bir para mı? Ölüm Haberi mi yoksa evlilik mi demek? Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Dere Görmek

🙂 Rüyada akar bir dere görmek, rızkınızın miktarı kâfi derecede ve devamlı olacağına, duygularınızda büyük gelişme olup şairane hislere kapılacağınıza alâmettir. Rüyada dere görmek; arzularının iyi neticelere vara­cağına işaretle yorumlanır. Sakin yeşillikler içinde bir dere süratle akarsa, murada ermeye, coşkun bir dere ise iş hayatınızda geniş ka­zanca işaret eder. Rüyada dere görmek, bereket, nimet ve mal ile ta­bir edilir.

Rüyada az bir su akan dere, güzel hayata ve kolay maişete işarettir. Dereden su almayı görmek, hayır ile yorum­lanır. Bazı alimlere göre rüyada görülen vadi ve dere; hac iba­deti, devlet başkanı, haşmet, mal, nimet, ticaret, önderlik, za­fer, ilim ve hikmettir. Rüyada evler arasında tatlı suyu olan bir derenin aktığını görmek, o mahalledeki geçimin güzelliğine, berekete delalettir. Bazen de küçük dere, evin hanımına işaret eder. Görülen iyi veya kötü hal hanıma nisbet edilir. Rüyada nehir görmek için BKZ.

😐 Rüyada görülen dere kuru bir dere ise, küçük zarara işarettir. Rüyada bir dereden geçip, hanımını arkasında bıraktığını görmek, rüya sahibinin hanımından önce öleceğine alamettir. Dereden tatlı su içmek, ömür boyu hayattan alınacak zevke lezzetlere işaret eder. İçilen su acı ise, hastalıkla tabir edilir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İmam Nablusi: “Rüyanızda dere gördüyseniz; Eğer bekar iseniz, aşık olacağınıza, evli iseniz; Mutlu bir hayat sürüp, iş ve his hayatınızda başarı kazanacağınıza işarettir. İçinde az bir su akmakta olan küçük bir dere veya su kanalı görmek, eğer topluma ait bir su ise, bütün insanlar için temiz bir yaşama, eğer rüya sahibinin ya da bir başkasının malıysa sahibi için güzel bir ha­yat ve geçim rahatlığına delalet eder.

Kirmani: “Evlerin arasından tatlı suyu olan bir derenin aktığını görmek o yörede yaşayan insanların geçim sıkıntısından uzak olmalarına, bolluk ve berekete; derenin suyu tuzluysa o bölgede yaşayan insanların zararlı ve kötü şöhret sahibi olduklarına işarettir. Küçük dere ve su yolu, eşlerle tabir olunur. Derelerle ilgili olarak görülebilecek iyi veya kötü her durum eşlerle tabir olunur.

Akmakta olan bir dere veya su yolunun önünü kestiğini gören eşiyle ilişkisini keser. Bir dere veya su yolunu geçerek geride bıraktığını gören ölerek eşini dul bırakır. Dere veya su yolundan su aldığını gören iyilik görür. Bostan yada bahçesinde bir derenin bulunduğunu gören eğer bekarsa evlenir, evliyse eşi hamile kalır. “

Caferi Sadık: “Bahçesinden geçen dere yatağının bozulduğunu, suyunun kesildiğini veya taş ve toprakla dolduğunu görmek eşinin başka biriyle ilişikide bulunacağına, bir dereden tatlı su içtiğini görmek hayattan tat alacağına, içtiği su acıysa hastalığa, dere yahut su yolunun set ekilerek kapatıldığını, bu yüzden taştığını görmek rüya sahibinin bir çocuğunun olacağına, dere yahut su yolundan süt, bal ve benzeri iyi bir şey aktığını görmek bolluk, bereket, iyilik ve nimete, kan veya irin gibi kötü birşey aktığını görmek sıkıntı, üzüntü ve kedere, bir rivayete göre iyi ya da kötü bir eşe delalete eder.

Çay, dere, su kanalı görmek tamamen nehir gibi tabir olunursa da bunlardan hayır, bereket, fayda ya da üzüntü, keder, zarar ve ziyan nehre göre daha azalır. Nehir sultan, çay emir, dere ve su yolu vali, hakim, müdür, reis ve memurlarla tabir olunur. Bir su yolu açtığını veya kazdığını gören halka iyilik eder. Su yolunu kapamak yahut doldurmak da bunun aksiyle yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Berrak ve suları kolayca akan bir dere neşenin ve tatmin olmanın simgesidir ve aşk hayatınızın yolunda gittiğini gösterir; çağlayan bir dere ise duygusal sorunlar yaşayacağınızın işaretidir. Kurumuş bir dere aldatılabileceğinizi gösterir. Rüya analizlerinde oldukça tipik simgelerden biri olan dere, içimizdeki yaşam gücünü ve enerjisini; aynı zamanda duygusal durumumu­zu ve cinsel isteklerimizi simgeler.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın