Rüyada Nehir Görmek

Düşlerde görülen nehir bereket mi demek mutluluk mu demek? Rüyada nehir görmek, farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Nehir Görmek

🙂 Berrak, temiz olarak görülen her türlü nehir rüyası iyiye yorulur. Karşınıza çıkacak fırsatlar hayatınızın akışını değiştirecek, sorunlarınız kolayca çözüle­cektir. Ayrıca hayatınızın anlamının değişeceğine ve huzurlu, uzun bir ömre sahip olacağınıza da işaret eder. Berrak, terte­miz bir nehir; bilgi, kültür gibi anlamlara da gelir. Düşte nehir görmek hacca gitmeye işaret eder. Salih amel ve güzel geçime işaret eder. Gü­zel maişete, rahat ve safa içerisinde zaman geçirmeye delâlet eder. Nehir, şanı yüce, temiz bir zata işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bir yerde akan nehrin bir başka yere geçtiğini görmek, yahut bir yer­de aktığını gördüğü bir nehrin başka bir yerde akmakta olduğunu görmek devlet ve hükümetlerin durumlarının değişeceğine, kevser nehrini ve on­dan su içtiğini görmek düşmana karşı zafer kazanmaya, rüya sahibi inanç­sız ise inanç sahibi olmasına, isyankar ve günahkarsa tövbe ederek iyi bir insan olacağına, kötü ve günahkar eşinden ayrılarak ahlaklı ve iffetli bir başka eşle evlenmeye, haram kazanç yollarını terk ederek helal kazanç yollarından geçimini sağlamaya; cennet nehirlerinden birini görmek ve su­yundan içmek ilme ve Kur’an’a, hayra ve güzelliğe delalet eder.

Seyyid Süleyman: Evinin içerisine saf ve berrak sulu bir nehrin aktığını görmek servet ve varlığa, zengin ve saygın birinin evinden dışarıya bir nehrin aktığını, hal­kın o nehrin suyundan içtiklerini ve yararlandıklarını görmesi insanlara iyi­lik ve faydasının dokunacağına, rüya sahibi fakirse işlediği bir suç yüzün­den evinden atılacağına delalet eder. Nehir görmek hayırlı ve güzel ibadetlere, sürekli rızka; bulanık ve su­yu kokan bir nehir görmek cehenneme ve ona benzer kötü şeylere, fitne­ye ve zulme, isyan ve kargaşaya işarettir.

İsmail El Eş’as: “Nehrin suyunun saf ve berrak olduğunu, bundan biraz içtiğini gören büyük ve saygıdeğer birinden iyilik görür. Nehrin bir yakasından öbür yakasına geçtiğini gören, nehrin suyu saf ve berraksa, bağlandığı ve kendisinden iyilik gördüğü o saygıdeğer kimse ile ilişkisini koparıp başka birine bağlanır.

Nablusi: Kendisinin bir nehir olduğunu gören kan tutması sonucu ölür.Bir nehre giren büyük bir zatın huzuruna girer.Nehirden üzerine çamur bulaştığını ya da nehrin suyunun bulanık ol­duğunu gören o zat tarafından üzüntü ve kedere uğratılır.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada nehir görmenin psikanalizi: Rüya analizlerinde oldukça tipik simgelerden biri olan ne­hir, içimizdeki yaşam gücünü ve enerjisini; duygusal durumumu­zu ve cinsel isteklerimizi simgeler. Kısacası rüyada gördüğünüz nehir, her bakımdan sizin o anki durumunuzu anlatmaktadır. Do­layısıyla nehrin kurumuş ya da sularının taşmış olması; sakin ya da coşkun akması; sularının berrak ya da bulanık olması, ruh ha­liniz ve yaşam enerjinizin durumuyla ilgili ipuçları verecektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın