Rüyada Nikah Görmek, Nikah Kıymak, Nikah Tazelemek

Düşlerde görülen nikah evlilik mi, mutluluk mu demek? Rüyada nikah görmek, nikah kıymak, nikah tazelemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Nikah Görmek

🙂 Bekâr bir kimsenin rüyasında nikahlandığını görmesi; hayırlı bir kimseyle hayatını birleştirmeye işaret eder. Rüyasında nikah gören kimse bekâr ise mutlu bir evlilik yapar. Evli birinin eşiyle nikahlandığını görmesi ise, evliliklerindeki sorunlarının azalacağını yansıtır.

Rüyada Nikah Kıymak

🙂 Nikah kıymak, bir işin aslını öğrenip yarar sağlamaktır. Bir kişinin sırrını saklamaktır. Bu sırrı sakladığınız için zor zamanınıza yardım bulacağınıza işarettir. Rüyada nikah kıymak iş hayatınızda başarı kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

😐 Evli bir kimsenin bu rüyayı gör­mesi boşanmasına işarettir. Rüyada tanımadığınız ve hoşunuza gitmeyen biriyle nikah kıymak yaşanacak kısa süreli bir sıkıntı demek.

Rüyada Nikah Tazelemek

🙂 Rüyada nikah tazelemek eşinizi sevdiğinize işarettir. Evliliğinizde sıkıntı varsa bunların geride kalacağına işarettir. Rüyada nikah tazelemek bekarlar için bir ilişki veya evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelir. Evliler için mutlu bir evlilik demek.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada mut’a nikahını kıydığını görmek; kısa süreli mutluluğa ve Allah (cc)’ın azabını gerektiren amellere delâlet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada nikah görmenin psikanalizi: Huzurlu bir hayat kurmak istediğiniz anlamına gelebilir. Sevdiğiniz kişiyi özlediğiniz anlamına da gelebilir. Bazı durumlarda , doğrudan doğruya kendinizle ve kendi durumunuzla ilgi­li kaygılarınızı ve endişelerinizi ifade eder. Çoğunlukla, art arda gelen olumsuz olayların yaşandığı dönemlerde bu tür düşlerle karşılaşılır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın