Rüyada Nişan Görmek, Nişan Yüzüğü Görmek, Nişan Atmak

Düşlerde görülen nişan evlilik mi mutluluk mu demek? Rüyada nişan görmek, nişan yüzüğü görmek, nişan atmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Nişan Görmek

🙂 Genel olarak fırsatlara işaret eder. Rüyada nişan görmek, büyüklüğe, şöhrete ve şe­refe işarettir. Hayırlara delalet eder. Kısmetinizin açılacağına işarettir. Rüyada görülen nişan, çok sevdiğiniz birisinin size misafir geleceğine veya yine çok sevdiğiniz ve hoşlanacağınız bir seyahat yapacağınız anlamına gelir.

Rüyada Nişan Yüzüğü Görmek

🙂 Rüyada nişan yüzüğü görmek refah, sükûn ve saadet içinde ömür süreceğinize işaretle yorumlanır. Berekete mazhar olmak anlamına gelir. Rüyadaki nişan yüzüğü, bütün arzu ve isteklerinizin olacağını gösterir.

Rüyada Nişan Yüzüğü Takmak

🙂 Rüyasında nişan yüzüğü taktığını gören genç bir kızın hayırlı bir kısmeti çıkar. Birisine nişan yüzüğü takmak, ona büyük yardımda bulunacağınıza işaret eder.

Rüyada Nişanlanmak

🙂 Rüyada nişanlandığını gören kimse için bu rüya, işinde başarılı olmakla ve düzenli bir hayat ile tabir olunur. Rüyada tanımadığınız bir kimseyle nişanlandığınızı görmek, iyi bir haber alacağınızın işareti sayılır. Rüyada nişanlandığınızı görmek; hayatı­nızın intizamını iade edeceğinize; refah, sükûn ve saadet içinde ömür sü­receğinize işaretle yorumlanır.

Rüyada Nişan Hazırlığı Yapmak

🙂 Bir nişan hazırlığı yapmak, türlü yeniliklere yorulur. Hayatınıza sizi mutlu edecek kişilerin gireceği anlamına gelir. Yeniliklerin, sizi mutlu edeceğine işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Rüyanızda bir nişan olayıyla karşılaşıyorsanız; Vazifenizde üstün başarı göstermenizden dolayı mevkiinizde yükseleceğinize, güvenilir ve ince ruhlu bir insan olacağınıza, dost ve yakınlarınız arasında itibar kazanacağınıza, katıldığınız bir toplantıda yeni dostlar edineceğinize, bu dostlar sayesinde yeni olanaklara kavuşacağınıza işarettir.”

Kirmani: “Rüyada tanınmayan birisi ile nişanlandığını görme, ummadığı yerden yardım göreceğine, nişanlandığı kimseyi tanıyorsa mutluluğa ve sağlığa işarettir. Nişanın bozulması ise hayırla yorumlanmaz.”

Nablusi: “Rüyada nişanlandığını gören kimse için bu rüya, işinde başarılı olmakla ve düzenli bir hayat ile tabir olunur.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada nişan görmenin psikanalizi: Huzurlu ve kalabalık, dostlarla çevrili bir ortama olan özleminizi gösterir. Ayrıca nişan, bir dönüşüm dönemi ya da eylemi­nin simgesi olarak görülür. Yaşamda çok da çekici görünmeyen bir olgunun ya da hoşla­nılmayan bir kişinin aslında, beklenmedik oranda olumlu niteliklere sahip olduğunun habercisi ola­rak da kabul edilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın