Rüyada Nohut Görmek, Nohut Yemeği Görmek, Yeşil Nohut Görmek

Düşlerde görülen nohut bereket mi sıkıntı mı demek? Rüyada nohut görmek, nohut yemeği görmek, yeşil nohut görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Nohut Görmek

😐 Geçiminizi sağlamak için zor şartlar altında çalışmak zorunda kalacağınıza işaret eder. Aynı zamanda pek hayrını göremeyeceğiniz bir kısmeti açıklar. Keder ile tabir olunur. Kavrulmuş nohutu gören kimse ramazan gününde oruçlu olduğu halde hanımını öper. Nohut görmek, zorlukla elde edilen mala işaret eder.

Rüyada Nohut Yemeği Görmek

😐 Rüyada nohut yemeği görmek; sıkıntı ve ke­dere delâlet eder. Rüyada nohut yemeği gören kimse ramazan gününde oruçlu olduğu halde hanımını öper.

Rüyada Yeşil Nohut Görmek

😐 Nohut görmek, zorlukla elde edilen mala işaret eder. Bu malın size fayda getirmeyeceğine delalet eder. Zorluklar yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Nohut Yemek

😐 Rüyasında nohut aldığını gö­ren kimse, para yüzünden bir insana karşı mahcup olur. Rüyada nohut yemek, parayla ilgili sıkıntılara, bere­keti olmayacak bir paraya delalettir.

Rüyada Yeşil Nohut Yemek

😐 Bir rahatsızlık geçireceğinize işaret eder. Zor şartlar altında para kazanarak, geçiminizi, kıt kanaat temin edeceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyada kuru nohut görmek, kedere ve kafa yorgunluğuna delalet eder. Eğer nohutla birlikte diğer bir şey de yenirse hayırlıdır.”

Seyyid Süleyman: “Nohut, mercimek ve bakla gibi yiyecekler sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanırlar. Rüyada görülen nohut, zorlukla ele geçecek mala işaret eder. Rüyasında kuru nohut görmek, hayra alamettir. Bazen bu rüya üzüntüye işaret eder.”

Danyal (a.s.): “Nohut, mercimek ve bakla gibi yiyecekler sıkıntı ve üzüntü olarak yorumlanırlar. Rüyada görülen nohut, zorlukla ele geçecek mala işaret eder. Rüyasında kuru nohut görmek, hayra alamettir. Bazen bu rüya üzüntüye işaret eder.”

Nablusi: “Rüyada nohut görmek, bugünlerde işiniz hakkında iyi bir haber alacağınıza veya size iyi bir iş teklifi yapılacağına veya iyi bir mevkie getirilmeniz için fikrinizin alınacağına işaret sayılır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada nohut görmenin psikanalizi: Düşlerde nohut taneleri ya da nohut yemeği, yakın gele­cekle ilgili tedbirli ve tutumlu davranma eğilimini simgeler. Aynı zamanda, dayanışma ve paylaşım duygularını ve kadınsı koruyu­cu güdüleri de temsil eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın