Rüyada Çınar Görmek

Rüyada çınar görmek kısmet mi mutluluk mu? Rüyada çınar görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çınar Görmek

🙂 Çınarla ilgili her rüya hayra alamettir. Yemyeşil, asır­lık, dev gibi bir çınar ağacı uzun bir ömre; aynı zamanda uzun yıllar sürecek bir dostluğa işaret eder. Çınar ağacının gölgesin­de oturduğunu gören, muradına ererek huzura kavuşur. Rüyada çınar ağacı görmek ve onun altına otur­mak, mal ve mülkünüzün çok ziyade artacağına, çalışmaya lüzum kalmadan ömrünüzü tüketeceğinize işarettir. Düşte çınar ağacı görmek; iri yarı bir adamla tanış­maya, çok evlat sahibi olmaya işarettir.

😐 Kurumuş çınar, oldukça önemli bir kayba uğramak; devrilmiş bir çınar, haksızlığa uğramak; çınar ağacının yanması, ölüm tehlikesi atlatmak anlamına gelir. Kurumuş çınar ağacı kötü ruhlu bir adam yüzünden zarar görmeye, tanıdığınız zengin kişiden beklediğiniz yardımın olmayacağının işaretidir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Rüyada ormanda çok sayıda çınar ağaçları görmek; kuvvet ve servete yorumlanır. Ormanlık alanda çınara çıktığını gören; eline bir para geçeceğine, çınardan dal koparmak; kazancı dışında bir para elde etmeğe işarettir. Çınar ağacı; iri yarı, çok çocuklu, ahlaksız ve hayırsız bir adamı temsil eder.

Cafer-i Sadık: “Çınar ağacı iri yarı, çok çocuklu, ahlaksız, çıkarcı, ha­yırsız, kötü şeylere düşkün ve kötü şeylerle uğraşmaktan hoşlanan biriyle tabir olunur.”

İsmail El Eş’as: “Hayatınızın uzun süreli olacağına, sermayenizin sürekli artaca­ğına, ya da faydasız kötü bir evlada yorumlanabilir. Çok önemli bir maddi kayba uğranılacağına işarettir. Suçsuz birisinin haksız yere itham edilmesi anlamına gelir. Yakınlarından birinin hastalık tehlikesi geçireceğine işarettir. Birilerinin hakkınızda kötülüğüne işarettir. Çınar ağacından yaprak koparmak sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. Makam ve mevkide aşamalar yaşamak anlamına gelir. İş hayatınızda yanlışlıklarınızdan dolayı parasal durumunuzun bozulacağına ve dolayısıyla da sıkıntılar yaşayacağınıza işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çınar görmenin psikanalizi: İç dünyamız ve kişiliğimiz, rüyalarda çoğu kez çınar simgesiy­le karşımıza çıkar. Fazla iri ve çok yöne doğru ilerlemiş dalla­ra sahip olan bir çınar, kişiliğimizin fırtınalı ve karmaşık yapısına dikkati çeker. Bütün bunla­rın dışında çınar, güç ve istikrarın da simgesi­dir. Diğer yandan, çınar dalları ailenizin bireyle­rini de simgeler. Kurumuş bir çınar, geçmişte kalan eski yaşam bi­çiminin simgesidir ve belki de, şu anki yaşam biçiminizin tarihe karışmak üzere olduğunu ifade ediyordur. Çiçek açmış çınarlar, verimli ve güzel bir dönemin habercisi olarak düşünülür. Çınar ağacıysa, zamana direnen köklü ve kalıcı kurumlan, aynı zamanda da geçmişimize ve aile­mize olan bağlılığımızı ifade eder. Çam ağacı, bir yanıyla “her dem taze” kalmayı, bir yanıyla da yeni dönemlerin başlangıcını simge­ler.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın