Rüyada Çimen Görmek, Yeşil Çimen Görmek

Rüyada çimen görmek mutluluk mu fenalık mı? Rüyada çimen görmek, yeşil çimen görmek, çayır çimen görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Çimen Görmek

🙂 Muradı, mutluluğu, huzuru ve sağlığı temsil eder. Rüyasında çimlerin üzerinde dolaştığını gören kimsenin bir dileği gerçekleşir. Çimenlerin üzerinde yalın ayak yürüdü­ğünü gören kimse, kendiyle barışık olduğu için, mutlu ve hu­zurlu bir hayata sahiptir. Rüyada çimen görmek, mutluluğumuzun artacağı­na, günlerinizi gönül ferahlığı ile geçireceğinize yorumlanır.

Rüyada Yeşil Çimen Görmek

🙂 Yeşil çimen göre­nin dirliği iyi ve ziyade olur. Bir kimsenin rüyasında yeşil çimenlik görmesi; din ve takvaya tabir olunur. Ölü bir kimsenin yeşil çi­menlikler içinde olduğunu görmek; Ahiret’teki halinin iyiliğine, günahlarının af olunduğuna işaret eder. Rüyada yeşil çimenlik üzerinde oturduğunu görmek; helâl rızka, ucuzluk ve bolluğa delâlet eder.

Rüyada Çayır Çimen Görmek

🙂 Çayır çimenlerde dolaştığını görmek mutluluktur. Rüyada bahçeyi çimlen­dirmek, kolayca elde edilecek kazanca işaret eder. Çimen aynı zamanda dünyaya da delalet eder. Çimenlere uzanmak, bol ka­zançla tabir edilir. Çimen görmek, zahmetsiz ve sorunsuz bir yaşama, dünya bilimine, çeşitli yeşil otlar ve çiçekler­le bezenmiş çayırlık ise dünya ve dünya nimetlerine, mal, ve eşyaya işarettir. Bir çimenlikten diğer bir çimenliğe geçmek, o kimsenin bir ev­den diğer bir eve veya bir ticaretten diğer bir ticarete ge­çerek kazanç için durmadan yolculuk yapacağına işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza ve hayra yorulması gerektiği­ne inanılır. Umulmadık bir iş olayından dola­yı sevinileceğine işarettir. Evvelden tasarlanmış bütün hesap­ların yanlış çıkacağına işarettir.”

Kirmani: “Rüyada çimen görmek; zahmet ve zorluk çekmeden rızk sahibi olmanıza, çeşitli yeşil alanlar ve yeni ekilmiş tarlalar görmek; dünya nimetlerinden bol bol faydalanacağınıza, bir çayırdan diğer bir çayıra geçtiğinizi görmek; bir işten başka bir işe atlayarak bu nisbette kazanç sağlayacağınıza işaret sayılır.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada çimenlik bir yer görmek, İslam dinine ve Allah’ın rızasını kazanmak için yapılacak amellere işaret eder. Rüyada çimen görmek kısmet demektir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada çimen görmenin psikanalizi: Büyüme ve gelişmenin; düzenlenmesi ve belki biraz tör­pülenmesi gereken duygu ve düşüncelerin simgesidir. Geniş bir alana yayılmış yeşil ve canlı çimenler, çoğunlukla yeni ilişkileri ve coşkulu duyguları vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın