Rüyada Anne Görmek, Ölmüş Anne Görmek, Anne Olduğunu Görmek

Düşlerde görülen anne ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada anne görmek, ölmüş anne görmek, anne olduğunu görmek birbirinden farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Anne Görmek

🙂 Rüyada anne görmek; zor günlerin sona er­mesine ve mutlu olmaya delâlet eder. Rüyanızda sağ veya ölmüş annenizi görmek, bir ulu kimsenin yardımını göreceğinize, ikaz edileceğinize, öğüt ala­cağınıza, bir koruyucu meleğin daima sizinle beraber olacağına hükmolunur. Anneniz sağ ve sağlık içinde ise; mesut bir yuvaya sahip olacağımıza, anneniz sizi seviyor görürseniz; kısmetinizin artacağına işaret eder.

Bir kimsenin sıkıntılı anında annesini görmesi, rahat­layacağına ve Allah (cc) tarafından nimetlendirileceğine delâlettir. Annesini güler yüzlü gören kimsenin iş­leri düzelir. Ayrıca rüya sahibi izzet, şeref ve şöhrete ka­vuşur. Annesine doğru koştuğunu gören kimse, başarıya ça­buk ulaşır ve faydalı ilim, menfaat ve güzel bir geçimle şereflendirilir. Rüyada anne görmek, hayır ve berekete eriş­mektir.

😐 Annenizi hasta görmek; sizi üzen bir haberle karşılaşmaya işarettir. Anneyi dargın ve üzgün görmek, işlerin ters git­mesidir. Size bağıran çağıran sizinle yüksek sesle tartışan anne görmek iyi değildir.

rüyada anne görmek

Rüyada Ölmüş Anne Görmek

🙂 Annesi öldüğü için ağladığını görmek; rüya sahibinin kendisi veya annesinin uzun ömür yaşamasına ve akıttı­ğı gözyaşları da iyilik ve müjdeye delâlettir. Annenizi (ölmüş ise) rüyanızda görmek: Çok yakın akrabalarınızdan birinin sizi ziyarete geleceğine işarettir. Annenizin ölmüş oldu­ğu halde size rüyanızda bir bebek göstermesi, çok yakınlarınızdan birinin doğum haberi ile karşılaşacağınıza, annenizi oyun oynar halde gör­mek; çok sevinçli ve sizi mesut edecek bir haberin alınacağı yolun­da tâbir edilir. Bu rüyayı annesi hayatta olmayan biri görürse, çok sevdiği ve özlediği biriyle buluşur. Hayattaki anneyi ölü görmek, işlerin yolunda gitmesi ve maddi sıkıntıların hafiflemesidir.

😐 Ölmüş annesini ağlarken gören, mutlaka bir hayır işlemeli ve dua okumalıdır. Annenizi (ölmüş ise) ağlar görmek; muhakkak bir Fâtiha okumanız ve sadaka vermeniz icap eder.

Rüyada Anne İle Kavga Etmek

😐 Rüyada annesi ile kavga ettiğini gören kimsenin işleri rast gitmez ve ızdırap çeker. Anne veya babayı boğazladı­ğını görmek, onlara asi davranışlarda bulunmak şeklinde yo­rumlanır. Anneyi dövmek, ciddi bir hasta­lığın ortaya çıkmasıdır. Anne veya babayı boğazladı­ğını görmek, onlara asi davranışlarda bulunmak şeklinde yo­rumlanır.

Rüyada Anne Baba Görmek

🙂 Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir. Rüyada anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Rüyada anne babayı görmek herkese ve bilhassa anne babasına iyilik eder.

Rüyada Anne Olduğunu Görmek

🙂 Rüyasında anne olduğunu gören, yaşadığı sıkıntıları, dertleri geçmişinde bırakarak kendini daha güçlü hissedeceği bir döneme başlar. Bu rüya aynı zamanda hayırlı bir müjdeye de işarettir. Biri rüyada anne olduğunu ve bebeğini görürse, gördüğü rüya olduğu gibi çıkabilir.

Rüyada Üvey Anne Görmek

😐 Rüyada anneyi üvey görmek, kar­şılaşacağınız bir ihanete veya nankörlüğe işarettir. Ancak ger­çekte de üvey bir annesi vb. olan kimseler için bu rüya yorum­lanırken, görülen diğer unsurlar da dikkate alınmalıdır. Rüyada üvey ana görmek; sizi himaye eden büyük adamı darıltacak onun yardımından mahrum kalacağınızla yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Rüyada anneyi görmek, huzura ermek, ferahlayıp ra­hatlamaktır. Derdi olanlar kısa zamanda bütün sıkıntılarından kurtulur.

Caferi Sadık: “Annesi tarafından sevildiğini görenin kısmeti artar; an­nesi uzaktaysa yakın zamanda hasret giderir. Annesinin kendisini doğurduğunu gören, sıkıntılardan kurtularak rahatlar. Anne karnında kendini görmek, aile bağla­rının güçleneceğine delalettir.”

Kirmani:Bazı rüya tabircilerine göre, annesinin memesini emdiğini görmek şan, şeref ve itibara işarettir. Rüyada annesini birisiyle evlendirdiğini gören kimse mülkünü satar.”

Seyyid Süleyman: “Rüya­da, annesinin karnına girdiğini görmek, memleketine dönece­ğine, annesiyle oturduğunu veya birlikte yürüdüğünü görmek, sükunete ve huzura; anneyle konuşmak, güzel haberlere dela­let eder. Annesinin kendisini doğurduğunu görmesi, rüya sahibinin yoksul ise zengin olacağına, zengin ise sıkıntıya düşece­ğine işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada anne görmenin psikanalizi: Genel olarak sıcak duyguları, kendini adamayı, koru­mayı ve beslenmeyi simgeleyen anne figürü, erkek çocuk için, olgun kadınlara duyulan hayranlık ve sevgiyi; kız çocuk içinse, bilgi, deneyim ve sosyal ilişkilerde denge unsurunu vurgular. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir. Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler. Aile bi­reylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Bir kimsenin rüyada anneannesini görmesi mala, sevince ve güvene işaret eder.
  • Bir rivayete göre annesinin kendisini doğurduğu­nu görmesi, rüya sahibinin ecelinin yaklaştığını gösterir.
  • Ba­zı yorumcular, gurbette bulunan birinin hayatta olan annesiyle kendisini uygunsuz bir şey yaparken görmesi, annesiyle kavuşmalarına yani gurbetliğin sona ermesine delalet eder, demişlerdir.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın