Rüyada Alev Görmek Ne Demek

Düşlerde görülen alev, ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada alev görmek, alevli ateş görmek veya alev topu görmek farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Alev Görmek

🙂 Hiç beklemediğiniz ve şaşıracağınız bir haber alacağı­nıza işarettir. Görülen alev küçükse hoş sözler duyma, bü­yükse önemli ve güzel bir gelişme anlamına gelir. Kendini alevlerin ortasında gören, başarılarıyla çevresinin beğenisini toplar. Rüyada alev görmek, Allah tarafından ikaz edilmeye işaret olduğu gibi, bazen sıhhat ve afiyete de delalet eder. Rüyasında alev gören kimsenin hayatı doğruluk ve dürüstlük üzerine kurulur ve maddi sıkıntılarının tümü geçer.
Bazen de alev görmek, etraftaki insanların güvenini kazanmaya delâlet eder. Alevin yükseldiğini görmek, müjdeye ve hayırlı bir evlâda delâlet eder. Rüyada bol alev görmek; size yakında bir istikbâl ka­pısının açılacağına işarettir. Rüyanızda alev gördüyseniz hayatınızın dürüstlük ve doğruluk içinde geçeceğine, giriştiğiniz hemen her işte başarı sağlayacağınıza, mutlu bir hayat yaşayacağınıza işarettir.

😐 Alevlerin arasında kalıp yanan, düşüncesiz tavırları nedeniyle yakınları tarafından tepki alır. Alev yutmaksa, içinizi kemiren bir şüphedir. Rüyada ateşin alevlendiğini ve her tarafa sıçradığını gören kimsenin akrabalarından biri vefat eder. Bazı tabirciler, alevi olan ateşin belâ ve musibet olduğunu söylemişlerdir. Rüyada alev görmek İşlerinizin bozulacağına ancak çabalarınızla tekrar eski konumuna döneceğine işarettir. Alevin size zararı dokunduğunu görmeniz; bir teşebbüsünüzün iyi sonuç vermeyeceğine, giriştiğiniz bir işte zarar edeceğinize alâmettir.

Rüyada Alevli Ateş Görmek

🙂 Genel olarak alevli ateş görmek sanılanın aksine iyiye yorulur. Örneğin rüyasında bir eş­yasının alevler içinde yandığını gören kimse, değerli bir şeye sahip olur. Işıklar saçan dumansız alevli ateş görmek, din ve dünya ha­yatı için çok iyidir.

😐 Rüyada ateşin alevlendiğini ve her tarafa sıçradığını gören kimsenin akrabalarından biri hastalık geçirir veya kısa süreli bir sıkıntı yaşar.

Rüyada Alev Topu Görmek

🙂 Alev topu görmek rüyada, ilimde ilerleme ve zenginliğe işarettir. Rüyada alev topu görmek, bol rızıkla mükafatlandırılacağına, bazen de ilmi konularda derin­leşmek istemesine işaret eder.

Rüyada Alev Söndürmek

🙂 Alevleri su dökülerek söndürmek hastalıktan kurtulup feraha kavuşmaktır. Alev söndürmek, yaşadığınız bir sıkıntıyı atlatacak ve rahatlayacağınıza yorumlanır.

:| Rüyada alevleri sön­dürmeye çalışan, çok önemli bir teklifi değerlendiremez. Alevin söndüğünü gören kimsenin yakın bir akrabasından kötü ve üzücü bir haber gelir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir’e göre: “Rüyada görülen ateşte alev olması hastalık yüzünden sıkıntıya delalet eder. Yerin altından ateş çıktığını ve alevlerinin gökyüzüne yükseldiğini görmek, o yörede yaşayan insanların Allah’a karşı asi olacaklarına işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Özellikle ışık yaymadığı halde alevli olan ateş bela ve musibet demektir. Alev yutmak: Sıkıntı ve dertlere düşeceğiniz anlamına gelir. Yakıcı, ancak ışıksız alev görmek hüzün, has­talık ve belaya delalet eder. Özellikle ışık yaymadığı halde alevli olan ateş bela ve musibet demektir.

Danyal (a.s.)’a göre: “Dumansız alev gören melik ve sultanlara yakın olur, bağlı işleri açılır, zor ve müşkül işleri kolaylaşır. Birinin kendini ateşe attığını, fakat yanmadığını gören devletin zulmüne uğrar, ama bu zulüm çok kısa zamanda ortadan kalkarak yerini adalete terk eder. Ateşin kendini yaktığını görürse, istemeye istemeye yolculuk yapar veya zarara uğrar, ya da hasta olur.” demiştir.

Kirmani: “İnsanların üzerine ateş attığını gören halkın arasına düşmanlık tohumları eker. Bir tüccarın dükkanından ateş çıktığını ve eş­yalarının yandığını görmesi, malını çok pahalı satarak halka acımasız davranacağına işarettir. Evinin yandığını görenin malı, mülkü ve serveti melikler veya zorbalar tarafından elinden alınır. Ateşin elbisesini yaktığını görenin akrabalarıyla arası bozulur veya malının kayboluşu yüzünden sı­kıntıya uğrar.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada alev görmenin psikanalizi: Alev görmek, maddi ve manevi ihtiyaçları­mızı karşılama yolunda adım atmamızı sağlayacak bilgilere sahip olduğumuz ya da olacağımız biçiminde değerlendirilir. Diğer bir yoruma göre bu, maddiyata ilişkin endişelere kapıldığımızı gös­terir. Genellikle, yoğun ve şiddetli duyguların bü­yümekte olduğunun habercisi olarak kabul edilir. Bu duygular cinsel istek ve ihtiras olabileceği gi­bi, öfke ve saldırganlık, yıkıcılık da olabilir. Alev­ler aynı zamanda yaşam enerjinizin de simgesi olduğu için, sağlıklı yanmayan bir ateş, olası bir sağlık sorununa karşı sizi uyarıyor olabilir. Eğer gökyüzünde yanan bir ateş gördüy­seniz, bunu ufukta yeni değişimlerin belirdiğinin habercisi olarak düşünebilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada çakmak alevi görmek özel ve iş hayatında pek çok sorun yaşanacağına işarettir. Ancak çak­mağın alevi parlak ve şiddetliyse bu sorunlar uzun sürmez.
  • Rüyada yıldırım düştükten sonra evinin alevler içinde kaldığını görürse, yaşadığı derdi unuttu­racak büyüklükte bir iyilikle karşılaşır.
  • Rüyada alevde yanmak davranışlarınızdan dolayı dostlarınızın sizi terk etmesi anlamına gelir.
  • Rüyada alev yutmak sıkıntı ve dertlere düşeceğiniz anlamına gelir.
  • Rüyada alevler içinde yandığını gören kimse büyük bir günah işler.
  • Ateşte helak olmak, haram ma­la; ateşten hiçbir zarara uğramadan çıkmak, Allah’ın mağfireti­ne delalet eder.
  • Ayrıca ateşte et pişirmek, gıybet; parlayan ateş, sevince; eve ateş düşmesi, bolluk; tandır ateşi, hamile bir kadı­na

Rüyada Alev Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın