Rüyada Alışveriş Yapmak, Marketten Alışveriş Yaptığını Görmek

Düşlerde görülen alışverişler ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol kazanç mı demek. Rüyada alışveriş yapmak, alışveriş yaptığını görmek veya marketten alışveriş yapmak çok farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Alışveriş Yapmak

🙂 Rüyasında alışveriş yaptığını gören, rahat sıkıntı­sız bir hayat yaşar. Alışveriş yapılırken alınan eşyanın anlamı da rüyanın yorumunda önemlidir. Örneğin, bir albüm satın alan, geçmişle ilgili bir servetin sahibi olur. Rüyada dükkandan alışveriş et­mek, yeniliklere uyum sağlamaya işarettir. Parayla alışveriş yapmak: Dostlarınızın gizli dertlerini paylaşmaya, eğer hamileyseniz erkek çocuk doğabileceğine işarettir.

Rüyada Alışveriş Yaptığını Görmek

🙂 Rüyasında alışveriş yaptığını gören kimse, hayatını olumlu yönde değiştirir. Kendinizi alışveriş yaparken görmek kazancınızın bol olacağına ve hayatınızın rahat geçeceğine işarettir.

😐 Fakir bir kimsenin bolca alışveriş yaptığını görmesi, ev halkının üzülmesine ve aşırı israf yapmasına işaret eder.

Rüyada Marketten Alışveriş Yapmak

🙂 Marketten alışveriş yapmak, kıskançlık ve hayranlık uyandıracak bir kısmete delalettir. Marketten alışveriş ettiğini görmek, ticari faaliyetinin artacağına, kazancının ve karının çoğalacağına, eğer ticaret yapmıyorsa memur veya serbest çalışan bir kimse ise, etrafından büyük yardımlar görerek yaşamını rahat ve bolluk içinde geçirme imkanını elde edeceğine yorulur.

Rüyada Pazardan Alışveriş Yapmak

🙂 Rüyada pazardan alışveriş yapmak, bu çevrede kalıcı olacağını­zı ve maddi manevi kazançlar sağlayacağınızı açıklar. Pazardan alışveriş etmek; işlerinizin çok verimli olacağına, seyahat yapmaya muktedir olacağınızın da habercisidir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani’ye göre: “Geçimini rahat sağlayan bir kimse, evine birtakım eşya aldığını görse; nimet, hayır, arzu ve maksadına kavuşur. Rüyada kişinin kendisini tüccar olmuş bir du­rumda görmesi, ve alışveriş yapması, gerçek hayatta yapacağı alışverişten kazançlı çıkacağına işaret eder.”

Cafer Sadık (r.a.)’a göre: “Rüyada alışveriş yaptığını gören kimse, gelişigüzel bir hayat sürer ve halinden memnun olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada alışveriş yapmanın psikanalizi: Genellikle arzularımız ve ihtiraslarımızla bağlantılı düşünülür. Söz konusu alışverişte neyin satıldığı ya da bizim ne satın aldığımız, bu arzuların yöneldiği olguları açığa çıkaracaktır. Rüyada bir dükkan ya da mağazaya girip alışveriş yapmak, genellikle arzularımız ve ihtiraslarımızla bağlantılı düşünülür. Söz konusu dükkanda neyin satıldığı ya da bizim ne satın aldığımız, bu arzuların yöneldiği olguları açığa çıkaracaktır. Ayrıca bir mağazada alışveriş yaptığınızı görmek, sosyal yaşamla uyumlu olma çabamızı ve bizi kuşa­tan sistemle barışık yaşadığımızı gösterir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Akçe ile alışveriş yap­mak; dostlarınızın sırlarına vâkıf olacağınıza, yakınlarınızdan hâmile olanlardan birinin erkek çocuk sahibi olacağına yorumlanır.
  • Aktardan alışveriş etmek sizin ve evinizdeki yakınınızda bulunan hastanın düzeleceğine, manevi desteğe ihtiyâç duyacağınıza delildir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın