Rüyada Alyans Görmek, Alyans Takmak ve Altın Alyans

Düşlerde görülen alyans ölüm mü, hastalık mı, müjdeli haber veya bol para mı demek. Rüyada alyans görmek, alyans takmak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi hem kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Alyans Görmek

🙂 Rüyada alyans görmek genel olarak, evliler için işte başarıya ve bol kazanca; bekarlar içinse evliliğe işarettir. Evli birinin bekar birine alyansını vermesi, hayırlı bir iş için ön ayak ol­maktır. Alyans görmek, bekar bir kimse için evleneceği­ne, evli için bir çocuğunun olacağına işaret eder. Yüzükle ilgili rüyalar genel olarak, evliler için işte başarıya ve bol kazanca; bekarlar içinse evliliğe işarettir.

😐 Rüyada alyansın kırılıp düştüğünü ve kaybolduğunu görenin; malı kaybo­lur, eşinden ayrılır, hastalığı yaklaşmıştır, çocuğu hastalanır, şeref ve saygınlığı, mevki ve makamı kaybolur, yani elinden gider.

Rüyada Alyans Takmak

🙂 Genel olarak bekar birinin rüyasında alyans takma­sı, evlilik olarak yorumlanır. Evli bir er­keğin rüyasında alyans takması, işlerinin iyiye gideceği, çok para kazanacağı anlamına gelir. Evli bir kadının parmağına alyans takması, çocuk sahibi olacağına işarettir. Rüyada parmağına yüzük taktığını gör­mek; mal ve şerefe delâlet eder.

Rüyada Altın Alyans

🙂 Altından alyans parmağında takmadan gören için hayırlı ve güzel bir rüyadır. Kendisi için hayırlı bir gelişme veya çevresindeki bir evliliğe yorumlanır.

😐 Altından alyans taktığını gören baş­ladığı bir işte zarara uğrar. Altından alyans almak ise bir kadın tara­fından görülmesi çok yakın bir akrabasının hastalığına yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn Şirin’e göre: “Parmağında gümüş yüzük gören, servet ve izdi­vaç bulur. Parmağındaki yüzük taşının yerinden çıktığı­nı veya kırıldığını gören eşini boşar. Yüzükle ilgili rüyalar genel olarak, evliler için işte başarıya ve bol kazanca; bekarlar içinse evliliğe işarettir.”

Cafer Sadık(r.a.): Rüyada görülen alyans yüzük sekiz şekilde tabir olu­nur,” demiştir: “Çok, mal, mevki ve makam, iyi kazanç, hizmetkar, yüksel­me, süs ve sermaye. Parmağındaki alyansın kaybolduğunu gören insanlar üzerindeki et­kinliğini kaybeder ya da geçimini sağlamada sıkıntıya düşer.”

Kirmani’ye göre: “Kendisine bir alyans hediye edildiğini gören kendi rı­zasıyla malının bir kısmını başkalarına verir. Altın alyansını sattığını gören is­tediği şeye sahip olur. Yüzüğünün iç ve dış taraflarında birbirinin aynı iki kaş görmek dünya ve ahiret mutluluğuna delalet eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada alyans görmenin psikanalizi: Evlilikle ilgili bir simge olan alyans, rüyalarda da evlilik dü­şünceleriyle ilgilidir. Kendi kişiliğinizin etkileyici gücünü, yani bütün karizmanızı vurguladığı gibi, evlilik ya da benzeri bir duygusal bağlılığı da simgeler. Aşka ilişkin sırlarınızı yakınla­rınıza ve çevrenizdeki diğer insanlara açıklamanız; farklı bir yo­ruma göre de evlilik yolunda adım atmanız olarak yorumlanır.

Anonim Rüya Yorumları

 • Alyansın kırılması ayrılıktır. Kırılan alyans onarılıyorsa, tekrar bir araya gelinir.
 • Evli biri rüyasında alyansını kaybederse, evliliğiyle ilgili ciddi sorunlar yaşar. Kaybedilen yüzük bulunmuyorsa, eşinden ayrılacaktır. Bekar biri alyansını kaybederse, yanlış bir evliliğin eşiğinden döner.
 • Alyansın düştüğünü görmek şeref ve itibarının, hüküm ve etkisi­nin kalmayacağına işarettir.
 • Rüyada yeni bir yüzük alan; eğer yüzük altın ve kıymetli taşlı ise; hakkında hayırlı olacak sözler söyleneceğine, bakır bir yüzük takmak; dedikodu ve iftiraya uğrayacağınıza işaret sayılır.
 • Parmağında gümüş yüzük gören, servet ve izdi­vaç bulur. Altın yüzük ululuk, pirinç, bakır ve demir yüzük zaru­ret, ve keder, akik, yüzük hac ile tevil olunur. Zümrüt görenin devleti artar.

Rüyada Alyans Görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Alyans Görmek, Alyans Takmak ve Altın Alyans” üzerine 4 yorum

 1. Rüyamda gelin olduğumu ve yanımda bir tane daha gelin olduğunu görüyorum. Ben sevdiğim kişiyle evlendiğimi zannediyorum ama ortalarda yok. Çok güzel ışıl ışıl da bir yüzük var. Benim parmağıma yarıya kadar takılıyor sonra benim parmağımdan çıkarılıp yanımdaki geline takılıyor. Benzer ruyayi bir iki gun once de gormustum bu sefer ben gelin degildim. iki tane gelin goruyorum yine biri sevdigim kisinin kardesinin gelini diger gelin kimin bilmiyorum. Yorumu konusunda yardiminizi alabilir miyim.

  Yanıtla
  • Zeynep Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Getirisi bol yeni bir işe atılacağınıza, kazancınızı bollaştıracağınıza, yapmak istediğiniz işleri yapacağınıza işarettir…

 2. Rüyamda kız görmeye gidiyoruz yanımda bir kaç kişi daha var onların kızmı erkekmi oldugunu hatırlamıyorum kızın evine vardığımızda ailecek yemek yiyorlardı bizide davet ettiler geleceginizden haberimiz vardı annen aramıştı diyor kızın abisi ben utandığımdan görmeye gittiğim kızın yüzüne bakamadım

  Yanıtla
  • Özkan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel günler yaşayacağınıza, işlerinizin bereketli olacağına, sıkıntılı zamanları atlatacağınıza, uğurlu işler yapacağınıza işarettir…

Yorum yapın