Rüyadan Şehit Görmek, Şehit Olduğunu Görmek

Düşlerde şehit görmek iyilik mi cennet mi? Rüyada şehit görmek, şehit olduğunu görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Şehit Görmek

🙂 Rüyada bir şehit görmek genel olarak ömrünüzün uzun olacağına işaret eder. İnsanlara yardım ederek onlara ilham kaynağı olacağınızı gösterir. Rüyada şehit görmek, çok yakın bir zamanda mutlu bir olaya şahit olacağınıza, sevineceğiniz bir haber alacağınıza işarettir. Şehit görmek, hayatta herkese karşı yaptığınız iyilik ve fenalıkların karşılığını aynı şekilde göreceğinize işaret sayılır.

Rüyada Şehit Olduğunu Görmek

🙂 Rü­yasında bir nedenden dolayı şehit düştüğünü gören kimse, yap­tığı işlerle çevresindeki insanların takdirini ve sevgisini kazanır. Rüyada şehit olmak vatanına olan sevgisi sayesinde insanların beğenisini kazanır.

Rüyada Şehit Cenazesi Görmek

🙂 Şehit cenazesi ahiretteki mertebenizin yüksek olacağına işarettir. Şehit cenazesinde olmak çok günahsız ve temiz bir insan olarak sevilece­ğinize işaret eder. Rüyada bir şehit cenazesi görmek, üzüntü ve kederden kurtularak sevinçli günlere girişeceğinize delildir.

Rüyada Şehit Tabutu Görmek

🙂 Şehit tabutu görmek vatan severliğiniz ile övülecek bir tutum içinde bulunacağı­nıza işarettir. Bir şehit tabutunun taşındığını görmek insanlara olan borçlarınızı ödeyerek mutluluğa kavuşacağınız anlamına gelir. Rüyada şehit tabutu görmek, bir yakınınıza kavuşacağınıza, bundan dolayı mutluluk duyacağınıza, neşeli günler geçireceğinize işarettir.

Rüyada Şehit Mezarı Görmek

🙂 Şehit mezarı görmek size acı bir şekilde bir emrihak vaki olmasının, nasip olmayacağı­na tabir olunur. Şehitlere ait mezarlar görmek ömrünüzün uzun olacağına işarettir. Rüyada şehit mezarı görmek, vaktiyle hazırlamış olduğunuz plan ve projeleri tatbik etmeniz zamanının artık gelmiş olduğuna işaret sayılır.

Rüyada Şehit Haberi Almak

🙂 Şehit haberi duymak veya görmek birinden gelecek güzel bir habere işarettir. İçinizi ferah tutmanız gerektiği yönünde bir işarettir. Rüyada şehit haberi almak, aklınızı başınıza topladığınız takdirde başarı şansınızın o oranda artacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Allah yolunda savaşarak hayatını kaybeden şehitler görmek Allah’ın rahmetine ve affına erme, cennet, nimet, her iki dünya saadeti, hayır, bereket, kurtuluş ve zafer ile tabir olunur. Savaşarak şehit olduğunu görmek dünya ve ahirette zafer ve kurtulu­şa, güzel bir sona Allah’ın rahmet ve bağışlamasına ermeye delalet eder.”

Seyyid Süleyman: “Şehit görmek, onunla konuşmak, öpüşmek veya şehit olmak, görülecek en güzel rüyalardandır. Din ve dünya hayatı için büyük hayırdır. Kanları akan şehitler görmek, halkın ibadet etmekte çok gayretli olacağına, zafere ve berekete işarettir.”

Nablusi: “Rüyada şehit olmak, güç işlerin başarılıp hayırla anılmaya yorum­lanır. Bazen ana ve babaya yapılan iyiliklere, yetimi giydirip, yoksulları do­yurmaya; bazen da tehlike anında hayat kurtarmaya çağrışım yapar. Kimi zaman şerefli, saygın bir göreve gelmeye, iman ile bu dünyadan göçmeye; kimi zaman da sevinçli müjdeli bir haber almaya işaret sayılır. Rüyada görülen şehit her zaman iyiliğe yorumlanır.”

İsmail El Eş’as: “Şehit görmek veya şehid olduğunu görmek, hiç bir şekilde şerre yorumlanmaz. Rüyada şehit görmek, Allah’ın rızasını kazanmaya ve O’nun Resulünün yolundan gitmeye delalet eder. Rüyada şehitlerle konuştuğunu görmek, dünyevi ve uhrevi yönden müjdeye işarettir. Şehitleri cennette görmek, her türlü sıkıntı ve kederden kurtulmaya, müjdeli bir haber almaya ve manevi olarak kuvvetlenmeye işaret eder. Rüyada yakınlarından bir kimsenin şehit olarak öldüğünü görmesi, hayatta takip ettiği yolun doğru olduğuna, bütün kazancının helal para ile elde edildiğine işaret eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada şehit görmenin psikanalizi: Rüyada kendimizi bir dava uğruna yaşamını veren biri ola­rak görüyorsak, görev duygusu ve sorumluluklar nedeniyle birçok şeye “hayır” diyemediğimizi ve bize söylenenleri yaptığımızı gösterir. Başkasını böyle bir konumda görüyorsak, o kişiden gere­ğinden fazlasını beklediğimiz anlamına gelir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın