Rüyada Zeytinyağı Görmek, Zeytinyağı İçmek, Zeytinyağı Almak

Düşlerde görülen zeytinyağı rızık mı sağlık mı demek? Rüyada zeytinyağı görmek, zeytinyağı içmek, zeytinyağı almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Zeytinyağı Görmek

🙂 Rüyada zeytinyağı görmek; maddî gücünü­zün gittikçe artacağına ve sağlığınızın da düzeleceğine işarettir. Düşte zeytinyağı görmek; mutluluğa rızk bolluğuna, itibarınızın artacağına, etrafınıza tesirinizin büyük olacağına alâmettir. Rüyada zeytinyağı görmek; rızık, helâl mal ve şifaya delâlet eder.

Rüyada Zeytinyağı İçmek

🙂 Rüyada zeytinyağı içtiğini görmek, hastalar için şifa bulmaya delalet eder. Hastalıklardan kurtulmaya işaret eder. İçinizin temizleneceğine işarettir. Zeytinyağı içmek aynı zamanda uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haberin geleceğini gösterir.

😐 Rüyada zeytinyağı içtiğini görmek, bazı durumlarda büyüye veya hastalığa işaret sayılır.

Rüyada Zeytinyağı Almak

🙂 Rüyada zeytinyağı almak, mal ve helal rızık şeklinde tabir edilir. İlim, bereket, hidayet, hikmet ola­rak da yorumlanır. Rüyada zeytinyağı almak iyi muameleye, salih amele ve güzel itikada delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Zeytinyağı içtiğinizi görmek: Güce, kudrete ve sözün geçerliliğine işarettir. Zeytinyağı rüyada çevrenizdekilere söz geçirmek ve sözünüzün kıymetli oluşuna işarettir.”

Danyal (a.s.): “Berrak zeytinyağının bulandığını görmek, sözünden dön­mek şeklinde tabir edilir. Rüyada görülen zeytinyağı büyüklerinizden birin faydasını göreceğinize delalettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada zeytinyağı görmenin psikanalizi: Yaşam gücü, yenilenme, enerji kazanma ve tazelenme gibi anlamları içeren zeytinya­ğı, sağlıkla bağlantılı çok olumlu bir simge olarak da görülür. Cam bir kaptaki zeytinyağı, saf duyguların ve huzurun ifadesidir. Yemek ya da salataya zeytinyağı koymak, yaşamda ortaya çıkması bekle­nen hızlı ve olumlu değişimlere işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın