Rüyada Mantar Görmek, Mantar Toplamak, Mantar Yemek

Düşlerde görülen mantar zehir mi rızık mı demek? Rüyada mantar görmek, mantar toplamak, mantar yemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Mantar Görmek

😐 Rüyada mantar görmek, cazibeli fakat hain ruh­lu biriyle münasebet kuracağınızı, fakat bu münasebetin size za­rar getireceğine işarettir. Zehirli mantar hileli işleri temsil eder. Zehirli olmayan ve yenilebilen mantar da hayırlı olmayan bir kısmete delalettir.

Rüyada Mantar Toplamak

🙂 Rüyada mantar toplamak, yeni bir işte şansınızı deneyeceğinize işaret­tir. Bu işte başarılı olacağınıza da işaret eder. Parayı bulacağınız anlamına gelir.

😐 Ağır işlere gelemeyeceğinize, kazancı az an­cak basit işleri tercih edeceğinize işarettir. Rüyada mantar toplayıp yediğinizde kötü bir tat aldıysanız veya zehirlediyseniz sıkıntılı günlerin habercisidir.

Rüyada Mantar Yemek

🙂 Rüyada mantar yediğini görmek; umul­madık bir yerden gelen rızka, menfaat ve hayra delâlet eder. Rüyada mantar yemek bir diğer anlamda da uzun süredir beklediğiniz müjdeli haber demektir.

😐 Rüyasında ze­hirli bir mantar yediğini gören kimsenin yaptığı karanlık işler ortaya çıkar. Bu rüya, kendinize dikkat etmediğiniz için rahatsızlanabileceğinizi de anlatır.

Rüyada Beyaz Mantar Görmek

🙂 Rüyada beyaz mantar görmek, güçlü ve yardımsever bir insanın varlığına işaret eder. Rüyasında beyaz mantar gören, böy­le bir insandan kendisini rahatlatacak bir söz duyar.

Rüyada Mantar Bulmak

🙂 Rüyasında mantar bulan huzura erer. Bolca paraya kavuşur. Bulduğu mantar zehirsiz olanın işleri iyiye gider.

😐 Zehirli mantar bulan çevresindeki insanlardan fena sözler işitir. Kalbi bu sözlerle yaralanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nablusi: “Zehirsiz, yani yenilebilir mantar görmek, beklenmeyen bir yerden rızık elde etmek anlamına gelir.

Kirmani: “Zehirsiz mantar mal, menfaat ve hayır demektir. Zehirli mantarsa za­rar ve ziyan anlamına gelir.”

Seyyid Süleyman: “Mantar yemek veya aldığını görmek kolay, ancak az kazanç demektir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada mantar görmenin psikanalizi: Düşlerimizde bir orman ya da araziden mantar topladı­ğımızı, çarşıdan mantar satın aldığımızı, mantar yemeği pişirdiği­mizi ya da mantar yemeği yediğimizi görmemiz, salt mantık uzantısında düşünerek duygularımız ve sezgilerimize değer vermediğimizi ve bu ne­denle, hatalı kararlar alabileceğimizi bildiren iç­sel bir uyarı olarak değerlendirilir. Rüyada man­tar ayrıca, çürümeyle ilişkili düşünülür. Bu, yolunda giden herhangi bir iş ya da ilişkide önemli sorunların or­taya çıkacağını bildiren ve içinde bulunduğunuz koşulları sorgu­lamanızın yararlı olacağını gösteren bir simgedir. Düşlerde zehirli mantar, tehlikeli bir olay ya da gelişmeye dikkatimizi çeker. Man­tar yiyerek zehirlendiğini fark etmekse, beklenmedik ve önemli bir sorunla karşılaşabileceğimiz anlamına gelir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın