Rüyada Zeytin Görmek, Zeytin Yemek, Yeşil Zeytin Görmek

Düşlerde zeytin görmek nimet mi barış mı demek? Rüyada zeytin görmek, zeytin yemek, yeşil zeytin görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Zeytin Görmek

🙂 Hayırlı bir kısmeti ve kazancı temsil eder. Zeytin görmek emniyet ve huzur içinde yeni kazançlar peşinde koşacağınıza alamettir. Rüyada zeytin görmek, ilme, hikmete, berekete işaret eder. Rüyada zeytin görmenin bir başka anlamı da uzun zamandır beklenen hayırlı haberin geleceğine işarettir.

Rüyada Zeytin Yemek

🙂 Girişeceğiniz bir işten oldukça yüksek oranda kar ede­ceğinize bu kazancın bir bölümünü de hayır işlerinde kullanacağınıza işaret­tir. Rüyada zeytin yemek, salih bir insana delalet eder. Zeytin yemek, yakında gelecek bir kazanca ve yükselmekle yorumlanır.

Rüyada Yeşil Zeytin Görmek

🙂 Rüyada yeşil zeytin görmek mal ve mülk sahibi olmaya işarettir. Yeşil zeytin görmek, ele geçecek mala işarettir. Kısa bir zaman içerisinde ele geçecek para anlamına gelmektedir.

😐 Rüyada yeşil zeytin görmek, mal kaybı demektir. Ele geçen malların ve paraların geldiği gibi gideceğine işarettir. Hızlıca kaybedeceğinize işarettir.

Rüyada Zeytin Toplamak

🙂 Rüyada zeytin topladığını görmek, hayır ve bereket diye yorumlanır. Zeytin topladığını görmek, çok nimet ile ta­bir edilir. Hayırlı rızka delalet eder. Rüyada zeytin toplamak, tam bir saadete ibaret­tir.

Rüyada Zeytin Ağacı Görmek

🙂 Rüyada zeytin ağacı görmek; ilim ve bere­kete ve akrabalarında hayır ve menfaat bulmaya delâlet eder. Zeytin ağacı gören kimsenin rızkı bol olur. Feyz ve bereketle tabir edilir. Yeni bir işe girişeceğinize işarettir.

Rüyada Zeytin Çekirdeği Görmek

🙂 Rüyada zeytin çekirdeği görmek, çevrenizde itibar gören saygın bir kişiliğiniz olacağına işarettir. Rüyada zeytin çekirdeği görmek, hayır ve bereket diye yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Ekmekle zeytin yediğini gören bir fayda ve menfaat görür. Sarı zeytin yediğini görenin eline mal geçer, daha sonra da elde et­tiği bu malı harcayıp tüketir. Siyah zeytin üzüntü ve fesada delalet eder.”

Kirmani: “Rüya sahibi dindar kimselerden ise zeytin ağacı nimetinin artması anlamına gelir. Bir yerde toplanmış ve kümelenmiş zeytin görmek ibadete delalet eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada zeytin görmenin psikanalizi: “Ağaç dallarındaki toplanmayı bekleyen olmuş zeytinler, sa­bır gerektiren uzun vadeli bir işin olumlu sonuçları­nı simgeler. Fıçılara doldurulmuş, toplanmış zeytinler­se, bolluk ve zenginlik simgesi olarak düşünülür. Kahvaltı sofrasında, bir tabak içindeki zeytinler, yaşamı renklendirecek ve güzelleştirecek ye­nilikleri temsil eder.”


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın