Rüyada Zengin Olmak, Zengin Birini Görmek

Düşlerde görülen zengin olmak bolluk mu tuzak mı demek? Rüyada zengin olmak, zengin birini görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Zengin Olmak

🙂 Rüyada zengin olduğunu görmek, hem maddi an­lamda rahatlığa hem de manevi huzura işarettir. Rüyasında zengin olduğunu gören kimse kanaat sahibi bir insan olur.

😐 Rüyada zengin olduğunu görmek; fakir­leşmeye ve aza kanaat etmeye delâlet eder. Düşte zengin olduğunu gören; işlerinde zarara uğrayacağına alâmettir.

Rüyada Zengin Birini Görmek

🙂 Rüyada zengin birini görmek; hayır ve hasenata olan düşkünlüğünüzü ancak manevî yönden tatmin edebileceğinize işarettir.

😐 Rüyada bir zengini görmek, sıkıntıya delalet eder. Rüyada zengin bir kimseyi görmek, gam ve kedere işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Kendini zengin biri olarak gör­mek işlerinin değişmesine delalet eder. Bu rüyayı gö­ren gerçek hayatta zenginse fakir olur.

Seyyid Süleyman: “Zengin olduğunu gören yoksul düşer. Bazı rüya tabircileri, dindar in­sanlar için zengin olduğunu görmek kanaatkarlık manasına gelir.”

Nablusi: “Gerçek hayatta zengin olan birinin rüyada da zengin olduğu görmesi, çok fakir birinin de zengin olduğunu görmesinin yorumu yapılmaz. Çünkü bu ihtilam olmak anlamına gelir. Yani uyanınca boy abdesti almasına ge­rektirecek bir halin başına geldiğini gösterir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada zengin olduğunu görmenin psikanalizi: Hayatınızda bir şeylerin eksikliğini çektiğinizi gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın