Rüyada Yiyecek Görmek

Düşlerde görülen yiyecek nimet mi mutluluk mu demek? Rüyada yiyecek görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yiyecek Görmek

😐 Rüyada yiyecekler görmek; maddî, manevî ihtiyaçlarınızın beklediğiniz yerlerden temin edilemeyeceğine, har­cı, borcunu ödemez durumdaki bir işin bile sizi daha da zor duruma düşüreceğine, kısmetsiz ve şanssız günlerin arifesinde olacağınıza delâlet eder. Rüyada yiyecek veya yiyecekle ilgili şeyler görmek, boğazınıza fazlaca düşkün olduğunuza bu yüzden bir mide hastalığına tutulacağınıza işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Fakirlikten kurtulacağınıza gireceğiniz işte başarılı olup durumunuzu düzelteceğinize sürekli çalışmak zorunda kalacağınıza işarettir.”

Nablusi: “Rüya­da herhangi bir öğünde iştahla yiyecek yediğini görmek, helal para; isteksizce yenilen yiyecek ise sıkıntı demektir. Öte yandan rüyada başkasına yiyecek vermek, birine maddi destekte bu­lunmak; başkasının verdiği yiyeceği yemekse, birinin aracılı­ğıyla bir kısmet almak olarak yorumlanır. Yiyeceklerin rüya di­lindeki anlamları adlarına göre verilmiştir. Rüyada görülen yi­yeceğin anlamına bakılarak ayrıca yorum yapılmalıdır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yiyecek görmenin psikanalizi: Ruhunuzun ve bedeninizin doymadığı anlamına gelir. Yaptıklarınızla bunu sağlamaya çalışacağınız manasındadır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın