Rüyada Armut Görmek, Armut Yemek, Armut Toplamak

Rüyalarda görülen armut; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada armut görmek, armut yemek, armut toplamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Armut Görmek

🙂 Armut görmek, elde edilecek mala işarettir. Hamile bir ka­dın armut görürse, doğacak çocuğu erkek olur. Bakire bir kı­zın görmesi ise onun evleneceğine işaret eder. Rüyada görülen ahlat yani yaban armuduysa, bir başkasının kısmetinden pay alınmaya çalışılır.

Rüyada Armut Yemek

🙂 Olgunlaşmış armut yemek bir kısmete işarettir. Hiç beklenmeyen bir zamanda miras, şans oyunları gibi bir yoldan yüklü bir para gelebilir. Bekarlar için varlıklı biriyle evlilik anla­mına da gelir. Rüya­sında tatlı armut yediğini gören kişi, mal ve nimete kavuşur. Mevsiminde tatlı armut yediğini gören kimse helal kazanç elde eder.

😐 Ham armut yediğini görmek, kısmetle ilgili çıka­cak dedikodular nedeniyle üzülmektir. Şayet armut mevsimi dı­şında ve henüz olgunlaşmamış ise rüya sahibi büyük bir günah işler. Armudu mevsi­minin dışında yediğini görmek, haram mala delalet eder. Ahlat yemek, birini kıskanmaktır.

Rüyada Armut Toplamak

🙂 Ağaçtan armut topla­mak, kısmetin iyi değerlendirilmesidir. Armut toplamak, mirasa delalet eder. Armut toplamak rüyada, uzun süredir beklenen müjdeli haberin geleceğine işarettir.

😐 Ağaçtan ahlat topladığını gören, menfaati için küçük düşmeyi göze alır. Rüyada armut toplamak; , ele geçen fırsatı kaçırmaktır.

Rüyada Armut Ağacı Görmek

🙂 Rüyada armut ağacı gören kimse servet sahibi olur. Armut ağacı görmek, zengin ve hayır iş­lemekten hoşlanan bir kimse ile karşılaşacaksınız demektir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Mevsiminde yeşil yada kırmızı renkte ve tatlı armut yediğini gören helal mal sahibi olur. Sarı renkte bir armut yediğini görmek hastalık ve illet demektir. Ekşi yada tadı bozuk armut yediğini görmekse hüzün ve gam anlamına gelir,” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Armut yediğini görmek beş şekilde tabir olunur,” demiştir. Helal mal, zenginlik ve servet, eş, dileğin gerçekleşmesi, menfa­at. Sulu armut yediğini görmek bir tüccardan menfaat elde etmek mana­sına gelir. Bir rivayete göre armut rüyası, çeşidi ne olursa olsun mal sahi­bi olmak anlamına gelir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: “Armut görmek her zaman malla tabir olunur. Bir rivayete göre kadın için armut görmek bir çocuğa hamile olmaya dela­let eder,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada armut görmenin psikanalizi: Rüyada görülen armut, deneyimlerin yararı­nı görmek ve harcanan çabanın karşılığını almak olarak değer­lendirilir, ama türüne göre armutsimgesi daha farklı anlamlar da içerebilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın