Rüyada Yıldız Görmek, Yıldız Kayması Görmek

Düşlerde görülen yıldız şans mı bereket mi demek? Rüyada yıldız görmek, yıldız kayması görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yıldız Görmek

🙂 Rüyada yıldız görmek, mutluluk veren duygulara işaret eder. Özellikle rüyasında seher yıldızını gören kimsenin bir dile­ği gerçekleşir. Yıldız kardeşi gösterir, yıldızın iyi veya fena görünüşüne göre kardeşin durumu belli olur. Yükselişe işarettir.

Rüyada Yıldız Kaydığını Görmek

😐 Rüyada yıldız kayması, ünlü ve önemli bir insanın hastalığına delalettir. Büyük yıldızların düştüğünü görmek, liderlere, hocalara ve üstatlara ve bunların başına gelecek kötü olaylara işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Yıldızlara sahip olduğunu gören, halkın ileri gelen seçkinlerinin, gö­nüllerini ve sevgilerini kazanır. Yıldızlara sahip iken onları tamamen ya da kısmen kaybeden, toplumun sevgisini ve dostluğundan bir kısmını veya tamamını kaybeder.”

İsmail El Eş’as: Bir evde veya gökyüzünde yıldızların parladığını gör­mek değerinin artmasına, yükselmesine ve mevki makam sahibi olması­na delalet eder. Herkesçe bilinen ve tanınan belli yıldızlardan birine bak­tığını gören sevaba, hayra ve doğru yola, hidayete erer. Yıldızları yemek gibi yediğini gören, halkın diline düşer.

Danyal (a.s.): “Bilinen yıldızlar, memleketin ileri gelenlerine, diğerleri askere ve halka delildir. Yıldızlara sahip olduğunu gören, büyüklerin sevgisini kazanır. Malik olduğu yıldızları kaybeden, halkın sev­gisini kaybeder. Bir evde veya semada yıldızların par­ladığını görmek, yüksek makama ve itibara işarettir.”

Nablusi: “Yemek yer gibi yıldızları yiyen, halkın diline düşer. Ba­şının yıldız gibi olduğunu gören, çok borçlanır. Bir yıl­dızın yanma geldiğini görenin gurbetteki yakını döner. Karısı hamile ise selametle doğum yapar. Kendisine atılan bir yıldızla vurulduğunu gören, şeytanın şerrine uğrar. Kendisinin olduğu söylenen bir yıldızın düştüğünü gören, hasta eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen yıldızın psikanalizi: Rüyada görülen yıldız, çevresinde sevilip sayılan, bilgili, yardımsever şerefli bir kimse olarak tanımlanır. Bazen parlak bir istikbale, kazançlı bir işe; bazen de iyi bir evliliğe, güzel namuslu bir eşe işaret eder. Kimi zaman halk arasında şöhret olmaya, hayırlı bir yolculuğa, doğacak olan şerefli bir çocuğa yorumlanır. Bir kimse rüyada gökte yıldızların parladığını görse, şansının aşıldığına arzularının kabul göreceğine işaret eder. Eğer yıldızı eliyle tuttuğunu görürse, o kimsenin istikbali parlak bir makama sahip olacağına yorumlanır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Varsa kardeşinize yorumlanır.
  • Yıldızı net görmek: Kardeşi­nizden fayda bulacağınıza işarettir.
  • Yıldızlara baktığınızı görmek: Bir da­vet ortamında daha önceden tanımadığınız birisiyle samimiyet kuracağınıza işarettir.
  • Yıldızların sahibi olduğunuzu görmek: Çevrenizdeki insanların sevgisini ve saygısını kazanacağınıza işarettir.
  • Aniden yıldız görmek: Bu­lunduğunuz bölgenin adaletli bir şekilde idare edildiğine işarettir.
  • Yıldızın kaydığını görmek: Tüm düşlerinizin gerçekleşeceğine işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın