Rüyada Yıldırım Düşmesi Görmek, Yıldırım Çarpması

Düşlerde görülen yıldırım düşmesi felaket mi, fenalık mı demek? Rüyada yıldırım düşmesi görmek, yıldırım çarpması farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yıldırım Düşmesi Görmek

😐 Rüyada yere yıldırımın düştüğünü gör­mek; azap, savaş, belâ ve fitnenin husulüne ve kan dö­külmesine delâlet eder. Şaşırtıcı bir habere işarettir. Yıldırım düşmesi görmek; çetin ölüme, yangına, borçlanmaya ve kötü habere işaret eder. Rüyada bir yıldırımın eve düştüğünü görmek, evde bulunan kimselerin acılı olduklarına, hastalığa ve yalan haberlere işarettir. Rüyada görülen yıldırım, düştüğü yere azap erişeceğine işaret eder.

Rüyada Yıldırım Çarpması Görmek

😐 Yıldırım çarpması rüyası, fırtınaya, hastalığa, sele ve buna benzer be­lalara işaret eder. Rüyada yıldırım çarpması görmek; düşman­larınızın hazırlanmakta olduklarına size zararı dokunacağına işaret­tir. Yıldırımın düştüğü yerde bir şeyi yakarsa, kasada, ödenmesi çok güç bir borca işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Mağripli Cabir: “Yıldırımın düşerek kendisini yak­tığını gören, hükümet tarafından cezaya çarptırılarak perişan ve yok olur veya hastalanıp büyük bir belaya uğrar. Yıldırım, hükümdar ve padişah ta­rafından uyarı ve kurtarma ile de yorumlanır. Bir bölgeye yıldırımın düşüp yeri yaktığını görmek, o bölgeyi ya bir hükümdarın ele geçireceğine ya ora­da fitne, fesat, savaş, kargaşa, şiddet meydana geleceğine ya da halk ara­sında genel ve yaygın bulaşıcı bir hastalığın meydana geleceğine işarettir.”

Kirmani: “Gökten veya havadan yıldırım düştüğünü ve özellikle de yağmur gibi yağdığını görmek, patlak verecek savaş dolayısıyla bela ve fitnenin meydana geleceğine ve kan dökülmesi­ne işarettir.”

Seyyid Süleyman: “Eğer düşen yıldırımda ateş ve yakma özelliği olmazsa, oraya bir padişahın adaletle ve iyi inançlı olarak gelip hükmedeceğine delalet eder. Bir eve yıl­dırım düştüğünü görmek, şayet o evde hasta var ise ölümüne, yolda yolcu­su varsa hırsıza rast geleceğine yani soyulacağına ya da rüya sahibine va­li ve hâkim tarafından bir zarar verileceğine işarettir.”

Nablusi: “Yıldırım görmek veya düşmesi, ölüm olarak yorumlanmıştır. Birbiri ardınca bağ ve bahçelere düşen yıldırımlar, afet, bela, vergi ve oraya zulüm ve fesadın gelmesine işaret eder. Rüyada yıldırım görmek, hoşa gitmeyen söz, korkuya, ödenmesi gereken borca, fırtınaya ve hastalığa delalet eder. Bir eve yıldırım düştüğünü görmek, o evde olacak bir vefata işarettir. Veya bu rüya hırsızın eve gireceğine delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yıldırım düştüğünü görmenin psikanalizi: Aniden ortaya çıkacak, çok hızlı bir değişimi simgeledi­ği gibi, potansiyelimizin artacağını ya da beklenmedik bir duygu­sal patlamayı da işaret ediyor olabilir. Rüyada yıldırımın eve düşmesi, evdekiler in acısına, yıl­dırım ölüm anlamına geldiğinden hastalık ve yaktığı kimse hakkında yalan haberlere işarettir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Yıldırım görmek veya düşmesi, hastalık olarak yorumlanmıştır.
  • Birbiri ardınca bağ ve bahçelere düşen yıldırımlar, afet, bela, vergi ve oraya zulüm ve fesadın gelmesine işaret eder.
  • Rüyada yıldırım görmek, hoşa gitmeyen söz, korkuya, ödenmesi gereken borca, fırtınaya ve hastalığa delalet eder.
  • Bir eve yıldırım düştüğünü görmek, o evde olacak bir vefata işarettir. Veya bu rüya hırsızın eve gireceğine delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın