Rüyada Yıkanmak, Hamamda Yıkanmak

Düşlerde görülen yıkanmak arınmak mı tövbe mi demek? Rüyada yıkanmak, hamamda yıkanmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yıkanmak

🙂 Rüyada yıkandığını görmek, sıkıntılardan arın­maya işarettir. Keder ve sıkıntılardan kurtulmaktır. Her kim rüyasında su ile yıkanırsa; sıkıntıdan kurtulur, bütün isteklerine kavuşur.

Rüyada Hamamda Yıkanmak

🙂 Yıkandığınızı görmek sıkıntılarınızdan, üzüntülerinizden kurtulacağınıza, varsa borçlarınızı ödeyeceğinize, hastalık­larınızdan kurtulacağınıza, hapisteyseniz tahliye olacağınıza yani kısaca olumsuzluklarınızdan kurtularak daha iyi bir duruma geleceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada yıkandığınızı görmek, tasa ve sıkıntılarınızdan kurtulmaya, kulaklarınızı yıkadığınızı görmek, iyi ve müjdeli haberler alacağınıza, başınızı yıkamak, düşmanınıza karşı üstünlüğünüze işaret eder.”

Kirmani: “Kulak yıkamak iyi haber işitmeye delâlet eder. Baş yıkanmış görmek düşmana üstünlüktür.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yıkandığını görmenin psikanalizi: Düşünce ve yaklaşımları­nı değiştirmek, yaşama daha iyimser bir bakışla yaklaşmak anla­mına gelir. Ayrıca rüyada yıkanmak bir aydınlanma ve arınma sembolüdür.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın