Rüyada Yıkamak, Bulaşık Yıkamak, Çamaşır Yıkamak

Düşlerde görülen yıkamak temizlik mi bolluk mu demek? Rüyada yıkamak, bulaşık yıkamak, çamaşır yıkamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yıkamak

🙂 Rüyada bir şeyi yıkamak, ferahlamaya işarettir. Sıkıntılarınızdan kurtulacağınız anlamına gelir. Hayırlı bir rüyadır. Maddi manevi temizlik demektir.

Rüyada Bulaşık Yıkamak

🙂 Rüyada bulaşık yıkamak bereketli bir haneye işaret eder. Evinizdeki düzen ve tertibe işarettir. İnsanların size gıpta ile baktığına işaret eder.

Rüyada Çamaşır Yıkamak

🙂 Üzüntüden kurtulmakla tabir olu­nur. Bir süredir kafanızı kurcalayan dertlerinizin geçeceğine işaret eder. Hayatınız yoluna girecek ve mutlu olacaksınız.

Rüyada Halı Yıkamak

🙂 Rüyada halı yıkamak hane halkının mutluluğuna ve sağlığına işaret eder. Hasta olanların iyileşeceğine, sıkıntısı olanların sıkıntılarının geçeceğine işarettir.

Rüyada Bebek Yıkamak

🙂 Rüyada bebek yıkamak mutluluk ve huzurdur. Evinizde ya da çevrenizdeki bebeklerin ömürlerinin hayırlı ve bereketli olacağı anlamını taşır. Bebek isteyenler için de müjdeli haberin yakın zamanda alınacağına işarettir.

Rüyada El Yıkamak

🙂 Sağlığınıza işaret eder. Daha rahat yaşamaya ve nefes almaya işarettir. Çevrenizdeki insanların mutlu olacağı anlamını taşır.

Rüyada Merdiven Yıkamak

🙂 Rüyada merdiven yıkamak çalışkan ve azimli bir kadınla tabir olunur. Bu kadın sayesinde çevresindekilerin de rahat edeceğine işarettir. Ele geçecek paraya da işaret eder. Genel olarak özel ya da iş hayatınızdaki hedefle­rinizi temsil eder.

Rüyada Yün Yıkamak

🙂 Rüyada yün yıkamak düzenli bir hayata işaret eder. Sevdiği insanla kavuşacak olan birine delalet eder. Hayırlı ve bereketli bir haneye işarettir. Genel olarak kısmete ve paraya işaret eder.

Rüyada Yüzünü Yıkamak

🙂 Rüyada yüzünü yıkamak, hedeflerine dört elle sarılan birine işarettir. Bu rüya aynı zamanda, sağlığınızın iyi olduğunu da anlatır. Rüyada yüz yıkamak; sevinçli haber alacağınıza, bu haberin uzun zamandır sizi sıkan durumlara çözüm olacağına işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s): “Ellerini yıkamak; selamete çıkmak, borçtan kurtulmak, tövbekâr olmaktır. Çamaşır yıkadığını gören, borcunu öder yahut bazı gizli şeyler ortaya çıkar.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yıkadığını görmenin psikanalizi: Bu tür rüyalar olumsuz duygulardan arınmanız ve kafanızı “salim” tutmaya çalışmanız ge­rektiğini anlatır.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın