Rüyada Yengeç Görmek, Yengeç Öldürmek, Yengeç Isırması

Düşlerde görülen yengeç para mı annelik mi demek? Rüyada yengeç görmek, yengeç öldürmek, yengeç ısırması farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yengeç Görmek

🙂 Yengeç, hayra ulaşmaya delalet eder. Bazen yengeç rüyası, himmet sahibi, asil ve heybetli bir za­ta işaret eder. Rüyada su kenarında bir yengeç görmek uzun zamandır beklediğiniz güzel haberin geleceğine işarettir.

😐 Kıskanç, cimri, her şeyden kuşku duyan, kendini gizleyen ve kolayca kin tutabilen bir insanın varlığına işarettir. Nasıl görülürse görülsün, yengeçle ilgili rüyalar böyle bir in­sanla kurulacak ilişkiyi açıklar. Rüyada yengeç görmek; sinirli bir ada­ma, çekinilen ve hilesi anlaşılmaz kimseye delâlet eder.

Rüyada Yengeç Öldürmek

🙂 Rüyada yengeç öldürmek, sert ve fena bir insanı alt edeceğinize işaret eder. Bu sayede iç huzura da erişeceğiniz anlamına gelir. Yengeç öldürmek sinsi bir insanı hayatınızdan çıkaracağınıza işaret eder.

Rüyada Yengeç Isırması

🙂 Rüyada yengeç ısırması ayrıca yengecin parmağınızı kıskacının arasına alması, fena, sinsi ve cimri bir insandan göreceğiniz zararı açıklar. Rüyada yengeç ısırması, inatçı, haset eden ve çok kaba bir adama işaret eder. Bazen bu rüya, kötü bir dost ve arkadaşa da işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyada görülen yengeç, inatçı, haset eden ve çok kaba bir adama işaret eder. Bazen bu rüya, kötü bir dost ve arkadaşa da işaret eder.”

Seyyid Süleyman: “Bu rüya, rüya sahibine uzak bir yerden gelecek haram bir mala işarettir.”

Nablusi: “Yengeç yediğini gören kimse uzak bir yerden hayra erişir. Bazen de yengeç yediğini görmek; günah işleme­ye ve haram mala delâlet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yengeç görmenin psikanalizi: Duyarlılık, hassaslık, heveslilik ve naiflik; romantik ve şairane bir doğaya sahip olmak; özverili davranma ve sa­dakat; yurt, aile, anne ve anılara bağlılık; gerek duygusal, gerek maddi güvenceye ihtiyaç duymak; kolay etkilenmek; endişe, vesvese ve çekingenlik; kendi endişelerine karşı korunmak için etrafına bir kalkan oluşturur gibi insan toplamak, yardım­cılık ve ilgiyle insanları birleştirmek, ama aynı zamanda aşırı hırslara kapılmak; bağımsızlık duygusundan yoksunluk; aşırı sahiplenme, sevilen kişiye iyilik ve yardımseverliği abartarak onu “boğmak”. Rüyada görülen yengeç, anneyi ve annelik duy­gusunu ifade eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın