Rüyada Yazı Yazmak, Arapça Yazı Görmek

Düşlerde yazı yazmak evlilik mi çocuk mu demek? Rüyada yazı yazmak, Arapça yazı görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yazı Yazmak

🙂 Rüyada yazı yazmak, iyi bir haber alına­cağına delâlet eder. Birisini yazı yazarken görmek, sevgiliden mektup almakla yorumlanır. Rüyada yazı yazdığınızı görmeniz; yeni bir teşebbüse geçmenin tam zamanında bulunduğunuza, atılgan kararlar alabileceğinize, mukadderata boyun eğeceğinize delâlet eder.

😐 Rüyada bilmediğiniz bir dille yazı yazmak; hile yapma­ya delâlet eder. Yazı yazarken kaleminizin mürekkebi veya ucu bitiyorsa kısa süreli bir dert veya sıkıntıya işarettir. Rüyada yabancı yazı yazdığınızı görmek, hileye, yazı yazan bir kimseyi görmek, hilekar bir kimse ile karşılaşacağınıza işaret eder. Yazı yazmak: Yazı yazmayı bilmediği halde yazı yazdığını görmek, insanlara hile yaparak yaşamını sağlayan bir kimseye işaret eder.

Rüyada Arapça Yazı Görmek

🙂 Arapça yazı görmek hayra yorulur. Kur’an-ı Kerim ayetlerinin yazılı olduğu bir gömlek giydi­ğini görmek, Kur’ana uymaya delalet eder. Elinize fırsatlar geçeceğine işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İsmail Eş’as: “İyi ve dindar birinin yeşil mürekkeple yazı yazdı­ğını görmesi maddi ve manevi zenginlik sahibi olmasına, kötü ve günahkar birinin yeşil mürekkeple yazı yazdığını görmesi ise hastalığına işa­rettir. Kanla yazı yazdığını gören faiz parası için senet ve belge yazar.”

Kirmani: “Yazı yazdığını görmek işlerin yolunda git­mesine ve ihtiyaçların karşılanmasına delalet eder. Yazı yazdığını, fakat yazının kâğıt üzerinde fark edilmediğini gören, eğer görev sahibi bir kimse ise, görevinden alınır. Güzel yazı yazdığını gören dünya ve ahireti için ça­lışır. Birinin kendisi için bir kâğıt üzerine yazı yazdığını gören muradına, hayır ve menfaate erer.”

Ebu Sait El Vaiz: “Kağıt üzerine yazı yazdığını görmek hakkı inkar et­mektir. İnsanların kağıtlar üzerine yazılar yazdığını gören büyük bir makama geçer. Bir padişahın veya makamına vekalet edenler­den birinin kendisi için bir şey yazdığını ve bunu alıp sakladığını görmek beş şekilde tabir olunur: Mevki veya makam sahibi olmak, rızık ve kazanç sahibi olmak, ihtiyacın karşılanması, şan ve şöhret, maksadın elde edil­mesi.”

Nablusi: “Yazı yazdığını görmek değişik şekillerde yorumlanır. Ümmi, yani okur yazar olmadığı halde yazı yazdığını gören halktan hile ve aldatma yoluyla yiyecek içecek toplar. Alim ya da katip, yani yazar birinin yazı yazdığını görmesi hayır ve menfaate, mevki veya makam sa­hibi olan için görevden alınmaya delalet eder. Dinen uygun görülmeyen bir şey yazdığını görmek iyi değildir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yazı yazmanın psikanalizi: Rüyada yazı yazdığını görmek, sahip olduğu bilgi ve haberleri başkalarıyla paylaşmak ve iletişim kurmak isteğini ifade eder.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kötü olan bir şeyi yazdığını görmek, hayra alamet değildir.
  • Rüyada yazı yazmak, işlerin yolunda gitmesine ve muradın yerine gelmesine işarettir.
  • Rüyada bir kağıda yazı yazıp da bu yazının görülmediğini gören kimse, memur ise görevinden alınır.
  • Rüyada güzel yazı yazdığını görmek, maddi ve manevi yönden kurtuluşa işarettir.
  • Kendi yazdığınız bir yazının kötü olduğunu görmeniz, halka hile ve dalavere yaptığını, bundan vazgeçmesi vicdanını rahatlatacağına, bir mektup yazdığını, fakat onu tamamlayamadığını gören kimse, işlerini sona erdirmemiş sayılır. Böyle biri ölürse gözü arkada kalmış demektir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın