Rüyada Yatak Görmek, Beyaz Yatak Görmek, Yatak Toplamak

Düşlerde görülen yatak mutluluk mı evlilik mi demek? Rüyada yatak görmek, beyaz yatak görmek, yatak toplamak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yatak Görmek

🙂 Genel olarak yolculuğu temsil eder. Rüyada yatak görmek; kadına ve çocuk sa­hibi olmaya delâlet eder. Rüyada yatak, hanıma, hizmetçiye, velayete ve bolluğa işaret eder.

Rüyada Beyaz Yatak Görmek

🙂 Bekar bir bayan rüyasında beyaz bir yatakta yatan bir er­kek görürse, kısa sürede evlenir. Hayırlı bir eş sahibi olur ve hayırlı çocukları olur. Ailesinde huzuru bulur.

Rüyada Yatak Toplamak

😐 Yatağını toplayıp odanın bir tarafına koyduğunu gören ya yolculuğa çıkar veya eşi başka yerde, kendisi başka yerde olur. Eğer kötülüğe dela­let eden bir şey varsa eşlerden birinin hastalığına delalet eder. Bir rivayete göre eşler birbirlerinden ayrılır.

Rüyada Yün Yatak Görmek

🙂 Yün, kıl veya pamuktan yapılmış yatak görmek, zevcenin zenginliğine delalettir. Zengin bir insanla evlenmeye de işaret eder. Mal ve para anlamında elinizin bollaşacağına işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Bilmediği bir yerde ve bilmediği bir yatakta olduğunu gören, eğer layıksa, memur olur, layık değilse ya tarla satın alır, ya da mülk sa­hibi olur. Bir taht üzerine serilmiş yatakla oturduğunu gören saygın biri olur ve düşmanını yener.

Danyal (a.s.): “Eski olan yatağı yeni olarak görmek eşinin bozuk olan ahlakının düzeleceğine işarettir. Yeni olan yatağının eski bir yatağa dö­nüştüğünü görmek eşinin ahlakının bozulacağına delalet eder. Yeşil olan yatağının kırmızıya dönüştüğünü görmek, eşinin iyi halinin bozulacağına işarettir. Kırmızı olan yatağının beyaz veya sarıya dönüştü­ğünü görenin eşi günahlarında tövbe eder ve ölüm derecesinde hastala­nır.”

Salimi: “Yatak eş ve cariye ile yorumlanır. Yatak rüyasıyla ilgi­li olarak görülebilecek iyi ya da kötü her durum eş veya cariye ile tabir olu­nur. Yatağından vazgeçip başka bir yatak aldığını gören eşini boşayıp başka biriyle evlenir. Yatağının yerinin değiştiğini görenin eşi ahlak ve davranışlarını değiş­tirir.

Ebu Sait El Vaiz: “yatak görmek hür eşe ya da cariyeye, bir ri­vayete göre tarlaya işarettir. Yatağını saray kapısı önüne serilmiş gören bir ile vali olur. Yatağının üzerinde bulunduğunu, fakat uykusunun gelmediğini gören, bir kadınla ilişkiye girmek istediği halde bunda başarılı olamaz. Yatağın yumuşaklığı kadının tazeliğine delalet eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yatak görmenin psikanalizi: Çoğu kez ana rahminin ve dolayısıyla güvenlik ihtiyacı ve sığınma isteğinin simgesi olduğu düşünülür. Bu nedenle rüyada tek başına yatağa girdiğini gören kişi, içinde bulunduğu sorunların boğuculuğundan uzaklaşmak ve güvenli bir yere sığınmak istiyor demektir. Temiz çarşafların serildiği güzel bir yatak görmek, kafa­mızı meşgul eden sorunlardan kurtulmak için yeni yaklaşımlar geliştirmemizin ve yeni yollara başvurmamızın gerektiğinin ha­bercisidir. Rüyada yatağını ıslattığını görmekse, kendi duygu ve tep­kilerini denetleyememe ve bu nedenle zor duruma düşme endi­şesine işaret eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • YATAK: Kendinizi yatakta uyurken görmek: Senelerdir çektiğiniz sıkın­tılardan kurtulacağınıza işarettir.
 • Yatakta tek başınıza olduğunuzu gör­mek: Başınıza gelebilecek tehlikelere dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.
 • Hasta yatağı görmek: Kısmetsizliğinizin artık müzmin olduğuna senelerini­zi dertlerle uğraşmaya vereceğinize işarettir.
 • Yatağınızı havalandırmak için çıkarttığınızı görmek: Eşinizden ya da sevgilinizden ayrılacağınıza, an­cak birbirinizin hasretine dayanamayarak tekrar beraber olacağınıza işarettir.
 • Yatağınızı havada görmek: Eşinizin ya da sevgilinizin hastalığına işarettir.
 • Yatağınızı böcek sardığını görmek: Eşinizin sizi başkalarıyla aldattığına işarettir.
 • Yatağınızı havalanması için tavana çıkarttığınızı görmek: Mesleğinizde erişebileceğiniz en yüksek yere kadar geleceğinize işarettir.
 • Yatağınızın eskidiğini görmek: Aile içinde ufak sorunları büyüterek kavga çıkartacağınıza işarettir.
 • Yatağın yeni olduğunu görmek: Uyum içinde yürüyen bir beraberliğe işarettir.
 • Yatağın içinde bir adam görmek: O evin huzurlu ve güvenilir bir ev olduğuna işarettir.
 • Yataktan kalktığınızı gör­mek: Hastalıklarınıza şifa bulacağınıza işarettir.
 • Sabah erkenden kalktı­ğınızı görmek: Davranış bozukluklarınız yüzünden kimsenin sizinle arka­daşlık yapmayacaklarına işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın