Rüyada Yara Görmek, Yüzünde Yara Görmek, Vücudunda Yara Görmek

Düşlerde yara görmek hastalık mı kaza mı demek? Rüyada yara görmek, yüzünde yara görmek, vücudunda yara görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yara Görmek

🙂 Nasıl görülürse görülsün daima para olarak yorumlanır. Rüyada yara görmek, çalışmanın semeresi olarak ele geçecek mal ile tabir edilir.

Rüyada Yüzünde Yara Görmek

🙂 Ömrün uzunluğunu temsil eder. Evladından gelecek mal ile tabir edilir. Aşk ve muhabbete işarettir. Erdemliliğe delalet eder.

Rüyada Vücudunda Yara Görmek

🙂 Düşünde vücudunun birçok yerinde yara bere izleri gören kimsenin sıkıntılarının dağılacağına ve huzura kavuşacağına işarettir. Mala işaret eder. Saltanata delalettir. Göğüs ve kalbinde yara görmek; gençler için aşık olmaya işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Kesir: “Gıybet ve dedikodu ile insanların başının etini yer. Rüyada yaralarının iyileştiğini görmek uzun süredir beklediği müjdeli haberin geleceğine işarettir.”

Kirmani: “Vücudunda yara ve çıbanlar gören felç hastalı­ğına yakalanır,” demişlerdir. Bir rivayete göre karısı veya akrabalarından biri bu hastalığa yakalanır. Başka bir rivayete göre kamçı (kırbaç) yeme cezasına çarptırılır.”

Seyyid Süleyman: “Gördüğü yara ve çıbanların gerçekten vücudunda çıkma ihtimali de vardır. Bu yara ve çıbanların yok olduklarını görmek hayra yorulur.”

Cafer-i Sadık: “Vücudunda yara ve çıbanlar gören onların sayısınca haram mal sahibi olur. Ancak bu yara ve çıbanlar boyunda olursa borç ve ema­net anlamına gelir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yara görmenin psikanalizi: Yüzünüzde ya da bedeninizde gördüğünüz bir yara, geçmiş­te kalan ve unuttuğunuzu sandığınız bir olayın size hala acı ver­diğini gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın