Rüyada Yangın Görmek, Yangın Söndürmek, Yangın Çıkması

Rüyada yangın felaket mi müjde mi demek? Rüyada yangın görmek, yangın söndürmek, yangın çıkması farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yangın Görmek

🙂 Rüyada yangın görmek hayırlıdır. Genel olarak bir yerin veya eşyanın alev alev yan­ması sanılanın aksine iyiye yorulur. Örneğin rüyasında bir eş­yasının yandığını gören kimse, değerli bir şeye sahip olur.

😐 Evinin yandığını görense, dertlerinden kurtularak huzura ka­vuşur. Ancak orman, ekin, ot vb. yangını, yoksulluğa delalet­tir. Öte yandan yangında sadece kara duman görülürse, bü­yük bir sıkıntı yaşanacağına yorulur.

Rüyada Yangın Söndürmek

🙂 Rüyada yangın söndürdüğünüzü görmek; seyahatte olan bir ahbabınızdan çok güzel bir kıymetli hediyeler alacağınıza işarettir. Elinize geçecek olan parayla geçici bir süre sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Yangın Çıkması

😐 Haram mal edineceğinize ve bu malın cezasını çekeceğinize işarettir. Doğal bir afete yorumlanır. Geçim sıkıntısı çekeceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada bir yerin veya bir evin yandığını görmek, alevlerin kıpkızıl etrafı tehdit ettiğini seyretmek, uzaktan kendisini heyecanlandıracak bir haber alacağına, kendi evinin yandığını görmek, bir işten dolayı zarara uğrayacağına işarettir. Bir kimseyi veya ona ait eşyaların yandığını görmek, bundan sonra yapacağı işlerde çok dikkatli olmasına yorumlanır.”

İbn-i Şirin: “Rüyanızda herhangi bir yerde yangın çıktığını gördüyseniz; dostlarınızın size yaptığı kötülüklerden büyük zarar göreceğinize, elinizden bir miktar mal veya para çıkacağına işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yangın görmenin psikanalizi: Büyük duygusal patlamaları ve bunların denetimden çık­ması karşısında karşılaşılabilecek tehlikeleri simgeleyen yangın, aynı zamanda yaşantımızı değiştirecek ani ve köklü değişiklikler­den duyduğumuz endişeyi de vurgular.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın