Rüyada Yakmak, Ateş Yakmak, Soba Yakmak

Düşlerde yakmak şer mi hayır mı demek? Rüyada yakmak, rüyada ateş yapmak, soba yakmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yakmak

🙂 Rüyada herhangi bir şeyi yaktığını görmek daima bolluğa yorulur. Ateş görmek, yeni bir mala sahip olmaya işarettir. Düşte ateş görmek, rüyayı gören kimsenin yakın zamanda zengin veya devlet büyüklerinden muteber bir kimse­nin iyiliğini göreceğine işarettir.

😐 Ancak eşya yanmazsa sıkıntıya delalettir. Yakamadığınız eşya sizlere dert olacak demektir.

Rüyada Ateş Yakmak

🙂 Rüyada ateş yakmak ya da ateşle ilgilenmek, sabırla engellerin üzeri­ne gidilerek başarılı olunacağına işaret eder. Rüyada ateş görmek; hayatını huzur ve sükûn içinde geçiren topluma delâlettir. Bir kimsenin rü­yasında ateş yakması rızka, bol rızıkla mükafatlandırılacağına, bazen de ilmi konularda derin­leşmek istemesine işaret eder.

Rüyada Soba Yakmak

🙂 Rızıkla ödüllendirilmeye işaret eder. Elinize geçecek paraya, hane hayatında huzur ve mutluluğa işarettir. İyilik ve güzelliklerin çevrenizi saracağına, bu sayede önünüzü daha net göreceğinize işarettir.

😐 Rüyada sıcak havada sobanın yandığını görmek, ani bir sıkıntıya işarettir,

Rüyada Mangal Yakmak

🙂 Rüyada mangal yakmak, aile muhitinizdekilerin size olan sevgisini artacağına işarettir. Düşte mangal yakmak, mal ve para ile yo­rumlanır. Rüyada mangal yakmak işinizden elinize fazla kâr geçeceğine, miras suretiyle mala kavuşacağınıza, önünüze çıkacak bir fırsattan istifade ederek büyük bir para ele geçireceğinize, hayatınızı refah ve mutluluk için­de bitireceğinize işarettir.

Rüyada Mum Yakmak

🙂 Rüyada mum yakmak genel olarak habere, sevince ve huzura işaret eder. Rüyasında evinde mum yakmak gören kimse, her türlü sıkın­tıdan arınır. Mükemmel bir haber alacağınızı anlatır.

Rüyada Kibrit Yakmak

🙂 Rüyada kibrit yaktığınızı görmek, size öğüt verenlerin çoğalacağına işarettir. Rüyada kibrit yaktığını görmek; sevinçli bir haber almaya, size müjde mahiyetinde bir misafirin gele­ceğine, evinizde neşeli günler geçireceğinize işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Ateş yakmak çeşitli şekillerde yorumlanır. Bir kimsenin rü­yasında ateş yaktığını görmesi, rızka; ateşten yararlandığını görmesi, bol rızıkla mükafatlandırılacağına, bazen de ilmi konularda derin­leşmek istemesine işaret eder. Birisi rüyasında evinin ateşte yandığını görse, devlet tarafından veya yüksek makam sahibi birinden gelecek mal olarak tabir edilir.”

Seyyid Süleyman: “Rüyada ateş yaktığını görmek; hayatını huzur ve sükûn içinde geçiren topluma delâlettir. Yakılan ateşin etrafında top­landığını ve ısındığını gören kimse, âlim bir kimseden ilim öğrenir.  Rüyada yaktığı ateşin alevlendiğini ve her tarafa sıçradığını gören kimsenin akrabalarından biri vefat eder. Bazen de ateş yakmak, yeni bir güne ve sevinçli bir haber almaya işa­ret eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yaktığını görmenin psikanalizi: Rüyada bir şeyler yakmak unutmak isteyebileceğiniz bir şeyler olduğunu gösterir. Bir şeyler itiraf etmek istiyor olabilirsiniz.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın