Rüyada Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek sıkıntı mı, iyilik mi demek? Rüyada yalan söylemek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yalan Söylemek

😐 Rüyada yalan söylediğinizi görmek; ruhen kederli ve üzgün olacağınıza işarettir. Rüyada yalan söylemek, bir konuda ciddi bir yanıl­gıya düşeceğinize işarettir. Rüyada yalan söylemek, istemeden bir dostu, sözleriniz­le yaralayacağınıza, bir yalanı tekzip, bayağı dedikodulara hedef olduğunuza delâlet eder. Rüyada yalan konuştuğunu görmek; dinde fesada, küfür ve günaha delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Bir kimse rüyada Allah (cc) hakkında yalan söyledi­ğini görse, “Fakat o küfredenler Allah’a karşı (‘bize bun­ları o emretmemiştir’ diye) yalan düzerler. Onların çoğu­nun (avamının) ise akılları ermez”(Maide, 103) mealindeki ayet işaretince, o kimsenin akılsız ve ahmak birisi olduğuna delâlet eder. Bazen de yalan konuşmak, iftira etmeye ve yanlış yolda hareket etmeye işaret eder. Rüyada birinin yalan söylediğini görmesi, ahmak­lıkla tabir edilir.”

Kirmani: “Bu rüya yalancı şahitlik yapmakla tabir olunur. Bazen de bu rüya insanların arasını bozmak için kötü söz söyleyen bir insana delalet eder. Rüyasında yalan söylediğini gören kimse için bu rüya, manevi yönden noksanlığa ve insanlar tarafından kınanmaya işarettir. Bazen bu rüya, kabir azabına ve insanların yanında saygınlığını yitirmeye delalet eder.

İbn-i Şirin: “Rüyada yalan ve yalanla ilgili rüyalar göı.nek, girişimlerinizde karşınızda bulunan kimselerin sözlerine kanmamanız gerektiğini gösterir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada yalan söylemenin psikanalizi: Rüyada yalan söylediğinizi görüyorsanız, itiraf etmek istediğiniz bir şeyler olabilir. Çevrenizde sizi anlamayacağını düşündüğünüz biri sebebiyle bazı olayları içinize atıyor olabilirsiniz


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın