Rüyada Yağ Görmek, Sıvı Yağ Görmek

Düşlerde görülen yağ bereket mi, nimet mi demek? Rüyada yağ görmek, sıvı yağ görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yağ Görmek

🙂 Rüyada yağ görmek; o kimsenin rahat ve mutlu bir hayata erişeceğine alâmettir. Rüyada yağ yemek; helâlinden kazanç, miras, ikramiye yolu ile servete kavuşmakla yorumlanır. Görülen yağın türüne göre farklı yorumlanır. Rüyada yağ görmek; âlim kimseye, faziletli ilim adamına ve insanlara yardım eden kimseye delâlet eder.

😐 Fakat tortulu ya da rengi koyu sarıya çalan yağlar, sağlık sorunları­na delalettir. Margarin de tereyağı gibi yorumlanır. Acı, kötü yağlar kötülüğe, çirkin kadınla evlenmeğe işaret­tir.

Rüyada Sıvı Yağ Görmek

🙂 Düşte sıvı yağ görmek; mutluluğa rızk bolluğuna, itibarınızın artacağına, etrafınıza tesirinizin büyük olacağına alâmettir. Sıvı yağ­lar, bolluğa, berekete ve rahat bir yaşama işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Vücudunu, herhangi bir yağa bulaşmış görmek hastalıkla tabir olunur,” demiştir. İsraf etmeksizin başını yağladığını görmek sıhhat ve güzelliğe delalet eder.”

Mağripli Cabir: “İsraf etmeksizin yağ yemek veya yağlanmak sağlık ve güzelliğe, israf olunarak yağ yemek ya da yağlanmak hüzün ve keder delalet eder. Bıyığını ve göğsünü yağladığını gören yalan yere yemin eder.”

İsmail Eş’as: “Zeytin yağı dışındaki tüm yağlar hüzün anlamına gelir. Zeytin yağı yediğini görmek mala işarettir. Susam yağı hayır ve menfaate; badem yağı, sert birinden elde edilen mala, bir rivayete göre şifa ve raha­ta delalet eder.”

Cafer Sadık (r.a.): “Güzel kokulu yağlar altı şekilde tabir olunur,” de­miştir: Güzel eş, güzel cariye, övgü ve beğeni, güzellik, menfaat, güzel söz, yumuşak huy.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen yağın psikanalizi: Düşlerimizde zeytinyağı, sağlıkla ilgili çok olumlu bir simge olarak görülür. (Daha detaylı bir yorum için, “Zeytinyağı” mad­desine bakınız.) Ayçiçek, mısırözü, soya ve fındık gibi bitkisel yağlar da düşlerde, belirgin biçimde enerji ve sağlık sembolüdür. Ancak tereyağı ve margarin bu kadar olumlu değerlendirilemez. Genel olarak margarinin, kendimize özen göstermeyip bazı temel ihti­yaçlarımızı göz ardı ettiğimizi vurguladığı düşünülür. Tereyağının ise, özverili doğamızı ve basit ihtiyaçlarımızı karşılamakla yetin­diğimizi ifade ettiği ortak yorumu söz konusudur. Ancak bazı analistlere göre, rüyada yenilen ya da görülen tereyağının beğe­nilmemesi ya da rüyanın genelde sıkıntılı olması, korku ve endi­şelere dikkat çeker. Son olarak, düşlerde çiçek yağlarının, yaşamı­mızda ortaya çıkmakta olan güzel gelişmelere işaret ettiği düşü­nülür.

Anonim Rüya Yorumları

 • Yağ; mal ve nimettir.
 • Pelesenk (belsem), zambak gibi ağır yağlar ilim ve hikmettir.
 • Zeytin ve susam yağı, hayır ve menfaattir. Sıhhat ye mertebedir. Vücuduna yağ bulaştığını gören, hastalanır.
 • Yağı israf etmeden başa sürmek, ziynet ve sıhhattir. Yağ israf olursa, rüya üzüntüye işaret eder.
 • Bir şeyin yağını çıkardığını gören, mühim bir işle meşgul olup hayırseverliği ile ün yapar.
 • Kötü kokulu ve bozuk yağlar ahlaksız kadın, çirkin söz ve dinden uzak bir adamla anlamlandırılır.
 • Rüyada yağ görmek çok uzun sürecek ve hiç bozulmayacak bir mutluluk yaşayacağını­za işarettir.
 • Bitkisel yağ yemek yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğine aksi halde şişmanlayacağınıza ve sağlığınızın bozulacağına işarettir.
 • Hay­vansal yağ yemek sağlığınıza çok dikkat ettiğinize ve bundan dolayı da çok uzun yaşayacağınıza işarettir.
 • Madeni yağ görmek oldukça varlıklı ola­cağınıza işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

“Rüyada Yağ Görmek, Sıvı Yağ Görmek” üzerine 2 yorum

 1. Rüyamda elimde r yağdanlıkla kaynanam İn barkonundaydım sanki bir dua ediyordum ve o dua kabul olsun diye yere üç damla yağ damlatmak gerekiyordu. Ama sanırım ben abartıyordum her bir köşeye üçer damla döke döke bütün barkonu yağlıyordum. Sonrada dönüp bakıyordum diyordunki ben yanlış yaptım bir niyete 3 damla tek damlatmalıydım sonra uyandım

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Gerçek hayatınızda çok güçlü bir insan olacağınıza, güzel meslekte ilerleyeceğinize ve bu mesleğin başına geçileceğine işarettir…

Yorum yapın