Rüyada Üzüm Görmek, Üzüm Yemek, Siyah Üzüm Görmek

Düşlerde görülen üzüm ölüm mü, beklenen müjdeli haber mi demek? Rüyada üzüm görmek, üzüm yemek, siyah üzüm görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Üzüm Görmek

🙂 Kısmete, bolluğa, paraya ve mala işarettir. Rüyasında bir küfe tatlı üzüm aldığını, aldığı üzümü eve götür­düğünü gören kimse zengin olur ve ömrü boyunca yokluk çek­mez. Tatlı üzüm, hayırlı bir kısmeti belirtir. Rüyada üzüm görmek; hayır ve helâl mala delâlet eder.

😐 Ekşi üzüm, kısmetle ilgili sorunları işaret eder. Mevsimi dışında görülen siyah üzüm, hastalık, hü­zün ve kederdir. Vakti dışında beyaz üzüm görmek ise gam ve kederdir.

Rüyada Üzüm Yemek

🙂 Örneğin rüyasında tatlı üzüm yediğini gö­ren kimse, parasının tadını çıkarır. Mevsiminde üzüm yemek zenginliğe işarettir. Rüyada mevsiminde beyaz üzüm yediğini gören ge­niş ve bol rızka yorumlanır. Si­yah üzüm yediğini gören kimse hasta ise şifa bulur.

😐 Ekşi üzüm yiyense, parasının hayrını göremez. Rüyada yenmeyecek gibi bozuk veya çürük bir üzüm yediğini gören kısa süreli bir sıkıntı yaşar. Rüyada kötü bir tadı olan üzüm yemek sağlığının kısa süreliğine bozulacağına işarettir.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek

🙂 Vaktinde siyah üzüm görmek; hayra ve şifaya işaret eder. Bir salkım tatlı siyah üzüm de mal ve mülkten sağlanacak hayırlı bir gelirdir. Mevsiminde siyah üzüm görmek iyidir.

😐 Ancak kara üzüm ekşiyse, malla ilgili sıkıntı­lar yaşanabilir. Mevsimi dışında görülen siyah üzüm, hastalık, hü­zün ve kederdir.

Rüyada Üzüm Toplamak

🙂 Rüyada üzüm toplamak, kişisel gayretle gele­ceğini maddi açıdan garanti altına almak anlamına gelir. Ayrıca asmadan üzüm toplayıp yemek, bir sanat dalıyla uğraşılacağına da yorulur. Üzüm topladığını gören kimseye eşinden miras kalır. Bir kadın sayesinde beklemediğiniz bir anda maddi bir güce kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Yeşil Üzüm Görmek

😐 Yeşil üzüm aceleci, sabırsız birinin varlığına işaret eder. Olgunlaşmamış yahut koruk halinde üzüm görmek iyi değildir. Dert ve sıkıntı anlamına gelir. Özellikle mevsimi dışında görüldüyse kötüdür. Öte yandan henüz olgunlaşmamış üzüm, yani koruk görmek, haram mala ya da gerçekleşmesi zaman alacak bir işe delalettir.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek

🙂 İçinde bulun­duğunuz maddi durumunuzun düzeleceğine işarettir. Maddi anlamda bereketli ve hayırlı haberler alacağınıza işarettir. Elinizin bollaşacağı anlamına gelir. Rüyada kuru üzüm görmek içinde bulun­duğunuz maddi durumunuzun düzeleceğine işarettir.

Rüyada Üzüm Salkımı Görmek

🙂 Rüyada üzüm salkımı görmek; gayet sevinçli ve bahtiyar bir rüya olarak telâkki edilir ki, bütün emel ve ar­zularınızın gerçekleşeceğine ve iş hayatınızda üstün başarılara işarettir. Bir kadın sayesinde beklemediğiniz bir anda maddi bir güce kavuşacağınıza işarettir.

Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek

🙂 Bolluk ve varlık demektir. Üzüm yaprakları bereketi temsil eder. Yakın zamanda alacağınız mutluluk dolu ve hayırlı haberleri işaret eder. Özellikle çevrenizdeki bir kadın tarafından gelecek bol miktarda paraya işaret eder.

Rüyada Beyaz Üzüm Görmek

🙂 Mevsiminde yetişmiş olan beyaz üzüm görmek yağmur ve çiğ ile tabir olunur. Beyaz üzüm ye­diğini gören kimse, hayırlı bir iş yapar ve şöhret sahibi bir dost kazanır. Beyaz üzüm, siyahtan iyidir. Vaktinde beyaz üzüm gören kimse hay­ra nail olur.

😐 Vakti dışında beyaz üzüm görmek ise gam ve kederdir. Mevsimsiz ise kavga ve ni­yaza delâlet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Mevsiminde siyah üzüm görmek iyidir. Siyah üzümü mevsimi dışında görmek ise hastalık, hüzün ve korkudur. Mevsiminde beyaz üzüm yediğini görmek hayır, mevsimi dışında beyaz üzüm yediğini görmekse üzüntü ve kederdir.”

İbn-i Şirin: “Mevsiminde yetişmiş olan beyaz üzüm görmek yağmur ve çiğ ile tabir olunur. Devlet kapısında siyah üzüm taneleri topladığını gören kırbaç cezası­na çarptırılır. Bazı rüya tabircileri, beyaz ve siyah üzüm hayra alamettir. Mevsimin­de yada mevsimi dışında görülen üzüm rüyası iyidir demişlerdir. Bir riva­yete göre siyah üzüm gizli menfaat anlamına gelir.

Cafer Sadık (r.a.): “Her zaman siyah ve beyaz üzüm görmek üç şekil­de yorumlanır: Evlat, farz ilimler, mal. Şıra görmek de üç şekilde tabir olu­nur: Hayırlı mal, bereket ve kıtlık belasından kurtuluş.”

Ebu Sait El Vaiz’e göre; “Rüyada mevsimsiz yani zamansız beyaz üzüm yediğini gören de beklediği iyiliğe zamanından önce sahip olur. Bir rivayete göre zamansız yenen beyaz üzüm haram mal anlamına gelir. Siyah üzüm yediğini gören geçinebileceği bir rızık sahibi olur. Asma­da asılı siyah üzüm şiddetli soğuklarla tabir olunur. Bir rivayete göre rüya sahibinin eline mal geçer.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada üzüm görmenin psikanalizi: Rüyada üzüm görmek keyif veren aktivitelerle ilgilenmek, doğada daha fazla vakit geçirmek istediğinize işaret eder. Huzurlu olduğunuz etkinliklerle vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

 • Üzüm görmek İsteklerinizi elde edebilmek için çok çalıştığınıza ve gerçekleş­mesinin de hakkınız olduğuna işarettir.
 • Asma üzümü gör­mek zengin olacağınıza işarettir.
 • Bir salkım üzüm aldığınızı görme bir kadın sayesinde beklemediğiniz bir anda maddi bir güce kavuşacağınıza işarettir.
 • Üzüm sıkmak ucuzluğa ve bereketin bolluğuna işarettir.
 • Üzüm suyu içtiğinizi görmek yoksulluktan zenginliğe erişeceğinize işarettir.
 • Üzüm sıkıp suyunu dağıttığınızı görmek dağıttığınız yörenin bolluğa ucuzluğa kavuşarak bereketli bir yer olacağına, hastaların sağlığına kavuşa­cağına, dertlilerin dertlerine çare bulacağına işarettir. Bu rüya genç birisi tarafından görülürse evleneceğine işarettir.
 • Rüyada üzüm ağacı­nı gören kimse, hayır işler ve helalinden mal kazanır.
 • Şa­yet rüya sahibi mevsimi dışında üzüm yediğini görse ke­derlenir ve maddi açıdan sıkıntı çeker.
 • Beyaz üzüm ye­diğini gören kimse, hayırlı bir iş yapar ve şöhret sahibi bir dost kazanır. Mevsimi dışında beyaz üzüm görmek gam ve kederdir.
 • Üzüm ağacı şen, tatlı ve saltanat sahibi birine işarettir.
 • Üzüm görmek, makam, mal-mülk şeklinde yorum­lanır.
 • Beyaz üzüm, hastalıktan şifaya kavuşmak; üzüm satın al­mak, mala sahip olmak; üzümü salkım halinde görme, kadın tarafından gelecek mala; kuru üzüm yediğini görmek, zengin­liğe işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın