Rüyada Ütü Görmek, Ütü Yapmak, Ütü Masası Görmek

Düşlerde görülen ütü iş mi, kazanç mı demek? Rüyada ütü görmek, ütü yapmak, ütü masası görmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Ütü ile ilgili rüyalar aşağıdaki şekilde yoruma tabi tutulur. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ütü Görmek

🙂 Ütü ile ilgili rüyalar bir kaç şekilde yorumlanır, şöyle ki; Sıcak bir ütü görmek, çok zeki bir kimse olduğunuza delildir. Rüyada ütü görmek, size akıl hocalığı yapan ve daima iyiliğinizi isteyen bir büyüğünüzün varlığına işaret eder. Rüyada ütü ve ütü işleri görmek; iyi dost kazanmaya ve neşeli günler görmeye işarettir. Rüyada görülen ütü, insanları nasihatlarıyla doğru yola iletmek isteyen bir kimseye işarettir. Terzi ütüsü görmek, hayırlı bir haber alacağınıza yorulur. Pres ütü görmek, sizin için aleyhinizde söylenenlerin hepsinin yalan ve yanlış olduğunun artık rakiplerinizce de anlaşıldığına işaret eder. Rüyasında ütüyü kızdırdığını gören kimse, bir bocalama devresini atlatarak so­nunda doğruyu bulur. Rüyada ütü ve ütü işleri görmek; iyi dost kazanmaya ve neşeli günler görmeye işarettir.

😐 Soğuk bir ütü, beklediğiniz bir yardımla ilgili aksilik yaşanacağını anlatır. Kızgın ütü soğursa, geçici bir ra­hatlamayı gene sıkıntılar takip edecektir. Elbise üstünde sıcak bir ütü görmek zekanızın gereğinden fazla güvenmeniz yüzünden çoğu kez zararınıza sonuçlandığına.

Rüyada Ütü Yapmak

🙂 Rüyasında ütü yaptı­ğını görense, hayatını düzenleyerek eski hatalarını tekrarla­maz. Ütülenen eşyanın rüya dilindeki anlamına da bakarak birlikte yorum yapılmalıdır. Örneğin rüyasında çarşaf ütüledi­ğini gören, kendisine büyük fayda sağlayacak uzun bir yolcu­luğa çıkar. Düşte herhangi bir şeyi ütülediğini görmek, mesut hayata, sakin bir yaşayışa işarettir. Rüyada ütü yaptığını görmek; sizi sevenlerin arttığına ve onların sayesinde de neşeli günlerinizin artacağına işarettir. Bir kumaş veya elbise ütülemek, işlerinizin yoluna girip düzeleceğine yorulur. Rüyada elbise ütülemek, evinizde eşinizle ve çocuklarınızla çok iyi yaşayacağınıza, hayatınızda kavga, gü­rültü olmayacağına işarettir. Rüyada elbiselerini ütülediğini görmek; dü­zenli olmaya ve hayatından memnun olmaya delâlet eder.

😐 Ütülediğiniz şeyin alev aldığını, yandığını görmek hayırlı değildir. Hatalarınızı sürdüreceğiniz anlamına gelir. Hakkınızda asılsız suçlamalarla iftira atılacağına işarettir. Rüyada ütüyle elini yakmak, koca­nızla veya akrabalarınızla çirkin kavgalar yapacağınıza işarettir. Rüyada bir şey ütülemek, iftiraya uğramakla tabir edilir.

Rüyada Ütü Masası Görmek

🙂 Rüyada ütü masası görmek düzenli bir hayatınız olduğuna işarettir. Bu halinizin yakın zamanda ödüllendirileceğine işarettir. Huzurlu bir hayatınız olacağına işarettir. Rüyada ütü masası görmek uzun zamandır beklediğiniz müjdeli haberin yakında geleceğine yorumlanır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani: “Rüyanızda bir şey ütülüyorsanız; rahat ve mutlu bir hayat süreceğinize işarettir. Herhangi bir şeyi ütülediğinizi görmek hakkınızda asılsız suçlamalarla iftira atılacağına işarettir. Rüyada sıcak ütü görmek yeteneklerinizi ve zekanızı çok hayırlı işlerde kullanacağınıza işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Rüyada görülen ütü, insanları nasihatlarıyla doğru yola iletmek isteyen bir kimseye işarettir. Rüyasında bir elbiseyi ütülediğini gören kimse, manevi yönden yükseliş içine girer. Halkın arasında itibar görür ve makamca yükselir.”

İbn-i Şirin: “Sıcak bir ütü görmek, çok zeki bir kimse olduğunuza, ancak zekanızın gereğinden fazla güvenmeniz yüzünden çoğu kez zararınıza sonuçlandığına işaret eder. Rüyada soğuk ütü görmek yaşantınıza dikkat etmeniz gerektiğine her an başınıza bir dert gelebileceğine işarettir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada ütü görmenin psikanalizi: Rüyalarımızda ütü yaptığımızı ya da giysilerimizi ütülettiğimi­zi görmemiz, kendimize gösterdiğimiz özenin, sağlığımızın iyi ol­duğunun ve genelde yaşamımızda her şeyin yolunda gittiğinin göstergesidir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Kırışık bir kumaşı ütülediğinizi görmek bozuk olan işle­rinizi düzeltmeniz gerektiğine işarettir.
  • Deri ütülediğinizi görmek maddi ve manevi tüm dertlerinizden kurtulaca­ğınız anlamına gelir.
  • Bir baş­ka yoruma göre de; mesleğinizde büyük başarılarınız olacağına işarettir.
  • Sıcak ütü: Çok zeki olduğunuza, ancak zekanıza gere­ğinden fazla güvenip bu nedenle zarar gördüğünüze işa­rettir.
  • Ütülemek: işlerin düzeleceğine işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!


RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.  

Yorum yapın