Rüyada Üniversite Görmek, Üniversite Kazanmak, Üniversite Sınavına Girmek

Düşlerde görülen üniversite meslek mi, okul mu demek? Rüyada üniversite görmek, üniversite kazanmak, üniversite sınavına girmek farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Üniversite Görmek

🙂 Eğitim çağında olan birisi rüyasında üniversiteye girdiğini ya da üniversitede okuduğunu görürse, hedefine ulaşa­caktır. Rüyada kendinizi üniversite talebesi olarak görmek, eğer talebe iseniz bu sene sınıfınızı geçeceğinize işa­rettir. Rüyada üniversitede öğrenci oldu­ğunu görmek; mal ve para sahibi olmaya delâlet eder. Üniversitede ders verdiğini gören kimse sıkıntıların­dan kurtulur ve sevinçli bir haber alır.

😐 Eğitimini tamamlamış birinin bu rüyayı görmesi, başarılı olabilmesi için, kendini yetersiz bulduğu konularda yetiştirmesi gerektiğine dair bir uyarıdır. Rüyanızda üniversite gördünüz ise; alacağınız bir haberi hayretle karşılayacağınıza üzülüp üzülmemek arası bir hisse kapılacağınıza işaret eder.

Rüyada Üniversite Kazanmak

🙂 Rüyada üniversite kazandığınızı görmeniz başarılı olacağınız anlamına gelir. Hedeflerinize ulaşacaksınız. İyi bir okul hayatınız olacak. Rüyada üniversite kazanmak, uzun süredir beklediğiniz müjdeli haberin geleceğine yorumlanır.

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

🙂 Rüyada üniversite sınavına girmek, hedeflerinize ilerlediğiniz anlamına gelir. Eğer rüyada sınavda başarılı olduğu görülürse, sıkın­tının yersizliği anlaşılarak rahatlanır. Hatta başarı ve huzur söz konusu olur.

😐 Sınavla ilgili rüyalar ani sıkıntılara ya da endişelere işarettir. Bu rüyayı gören kimse, ha­yatını gözden geçirerek amaçlarını ona göre belirlemesi ge­rektiğine dair uyarılır.

Rüyada Üniversite Sınavını Kazanamamak

😐 Bu rüya daha sıkı çalışmanız ve bocalamamanız gerektiğine dair bir uyarıdır. Daha iyi bir programla ve çalışmayla çok daha başarılı olabileceğiniz anlamını taşır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyada bir üniversite dershanesinde veya salonunda bir ders veya konferans dinlemekte olduğunu görmek, mali durumunun çok yakında düzeleceğine güzel bir haber olarak kabul edilir.”

Kirmani: “Rüyanızda üniversite gördünüz ise; alacağınız bir haberi hayretle karşılayacağınıza üzülüp üzülmemek arası bir hisse kapılacağınıza, talebe iseniz başarılı bir öğrenci olacağınıza işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada üniversite görmenin psikanalizi: Bireysel potansiyelimizi ve öğrenme yeteneğimizi temsil eden bir simgedir. Ancak bazı durumlarda, rüyayı gören kişinin üniversite dönemindeki anılarına gönderme yapıyor da olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın