Rüyada Akşam Görmek

Rüyalarda görülen akşam; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada akşam görmenin bir çok farklı yorumu vardır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Akşam Görmek

🙂 Hayatınızda önemli ve olumlu bir değişikliğin olaca­ğına işarettir. Yaşanılan yerden ayrılarak, başka bir kente ya da ülkeye yerleşmek söz konusu olabilir. Ancak havanın açık ve aydınlık oldu­ğu bir akşam vakti iye işarettir. Gelecek günlerin dertleriniz­den arınmanıza gebe olduğuna delalettir. Rüyada akşamların görülmesine göre farklı anlamlar içerir. Berrak ve sakin bir akşam görmek iyiye işarettir; ruhunuzun sükûnetini ve huzurunu simgeler.

Ka­ranlıktan aydınlığa çıkmak ise; tasa ve kaygıdan kurtula­cağı şeklinde yorumlanır. Rüyanızda kendinizi herhangi bir mevsi­min akşam saatinde olduğunuzu görmeniz, bir tanınmış kimsenin hastalık haberini duyacağınıza, sağlık durumunuzun bozulacağına, ba­zı ümitlerinizin olumsuzluğu ile karşılaşacağınıza hükmolunmaktadır.

😐 Akşam karanlığının yayıldığını görmek sıkıntıya, yatsı vaktini görmek, yalana, hileye, karışıklığa delalet eder. Rüyada akşam vaktinin geldiğini gördüy­seniz; bir rahatsızlık geçirir ve sıkıntılı günler yaşarsınız. Gündüz vaktinin birden karanlığa büründüğünü gören kimse, kederlenir ve sevenleri tarafından terkedilir. Kasvetli ve karanlık bir akşam sıkıntı demektir. Rüyada gece görmek, sıkıntı, tasa, kederle yorumlanır. Karanlık ve korkutucu bir akşam başarısızlığa uğrayacağınız zor günlerin sizi beklediğini gösterir. Rüyada karanlık; kaygı, tasanın artacağına yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Akşam olduğunu ve dünyayı zulmet ve karanlığın kapladığı­nı görmek sabahı görmenin aksi ve zıddı ile tabir olunur. Akşamın ortalığı karartıp gece karanlığına çevirmiş olması nasıl sabaha ve aydınlığa aykırı ise rüya yorumu da öyle­ce aykırı olur. Bundan dolayı akşam olduğunu ve akşama ait halleri gören sabah bahsindeki açıklamaya göre rüyasını tabir edebileceğinden burada ayrıca detaylı olarak açıklama yapmaya gerek görmedik,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada akşam görmenin psikanalizi: Kendinizi akşam bir mekanda gördüyseniz, zor ve be­lirsiz koşulların zorlamasıyla kafanız karışmış ve doğru seçimle­ri yapmakta zorlanır hale gelmişsiniz demektir. Genellikle sizin denetiminiz dışında gelişen koşullardan duyduğunuz tedirginlik, rüyalarda akşam temasıyla açığa çıkar. Bazı durumlarda akşam olması, eğer bundan hoşnutluk duyuyorsanız, insanlardan bir şeyleri sakladığınızı da gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın