Rüyada Ahtapot Görmek, Ahtapot Yakalamak

Rüyalarda görülen ahtapot; ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada ahtapot görmek, ahtapot yakalamak farklı yorumlanır. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ahtapot Görmek

😐 Rüyada ahtapot görmek, içinden çıkılamayacak kadar karmaşık ve entrikalarla dolu bir olayla karşı karşıya kalmak anlamına gelir. Rüyada ahtapot görmek; son günlerde her işini­zin sonuç vermeyecek bir karşılığa gireceğine, yeni ay çıkıncaya kadar hiçbir işe teşebbüs etmemeniz tavsiye olunur.

Rüyada Ahtapot Yakalamak

🙂 Ahtapot yakalamak, sizi zor duruma sokanları yene­rek feraha kavuşmaktır. Ahtapotla bir mücadeleye gi­riliyor ve ahtapot yakalanıyorsa bir sıkıntınız bitecek demektir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun güçleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir. Aile arasında bir konudan dolayı münakaşa edip aranıza dargınlığın gireceğine, yakınlarınızla aranızın açılacağına, bundan üzüntü duyacağınıza işarettir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ahtapot görmenin psikanalizi: Rüyada görülen ahtapot ve diğer su yaratıkları, çok genel bir yorumla, duygusal yönümüzü ve içgü­düsel eğilimlerimizi, sezgilerimizi simgelerler. Jung’un terimiyle “kolektif bilinçaltına açılan yolu da vurgulayan ahtapot arketipi, bir başka yoruma göre, iç dünyamızın derinliklerinde gizlenen ve henüz farkına varmadığımız bilgeliğimizi de temsil eder.

Bir ahtapot tarafından saldırıya uğradığını görmek, akılcı ve bilinçli davranma­yarak zor durumlara düşmekten duyduğumuz kaygıya işaret eder. Ahtapot yemek, kendimizi sosyal hissettiğimizi ve çevremizde­ki insanlarla uyum içinde olduğumuzu gösterir. Ahtapot tuttuğunuzu gördüyseniz, sezgileriniz güçleniyor ve iç dünyanızın derinlikleri­ne ulaşıyorsunuz demektir. İçinizden gelen sese kulak vermelisi­niz, sizi yanıltmayacaktır. Akvaryum içinde ahtapot gördüyseniz, bu, çocuk sahibi olma isteğine işaret ediyor olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Ahtapotun saldırısına uğramak, büyük sıkıntıların içine düşmektir.
  • Eğer Rüyada ahtapot yemekse karanlık iş­ler çevirerek para sahibi olmaktır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın