Rüyada Uyumak

Rüyada uyumak fenalık mı, gaflet mi demek? Rüyada uyumak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Uyumak

🙂 Rüyasında uyuduğunu gören kimse huzurludur. Hayatında kendisini sıkıntıya sokan, rahatsız eden bir sorunu yoktur. Başkaları uyurken ken­disinin uyanık olduğunu görense, rakiplerinin fark edemediği bir fırsatı değerlendirir. Hasta için rüyada uyuduğunu görmek, hastalıktan şifa bulmaya delalet eder.

😐 Rüyada durup dururken uyuyakaldığını gören, bir ko­nuda yanılgıya düşerek zarar görür. Özellikle bir sandalye vb.nde uyuduğunu gören kimse, önemli bir fırsatı kaçırmak üzeredir. Rüyada uyuyan birini ya da birilerini görmek, işle il­gili aksaklıklara, tersliklere işaret eder. Rüyada uyumak, gaflet içinde olmaya işarettir. Rüyada uyumak, manevi yönden zayıflığa ve gaflet içinde olan bir kimseye delalettir

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Seyyid Süleyman: “Rüyanızda kendinizin derin bir uyku içinde olduğunuzu ve bu uyku arasında rüya gördüğünüzü görmeniz, dalgın bir insan olduğunuza, her şeyi çok çabuk unuttuğunuz için bazen çok kötü durumlarda kaldığınıza işarettir.

Kirmani: “Düşte uyumak iyi istirahate delalet eder. Sırt üstü uyumak, işlerinizin dağınıklığına, sağ tarafa yatarak uyumak, en hayırlı bir işe, ağaç altında uyumak, neslinizin çok olacağına delildir.

Ebu Sait El Vaiz: “Kendinizi bir mezarlıkta uyuyor görmeniz, hasta kimseler için hastalığa, sağlam bir adam için, aylaklığa, boş oturmaya yorumlanır. Yatakta yüzü koyun uyumak, nikaha, yoksulluğa işaret eder.

Psikolojideki Anlamı

Rüyada uyuduğunu görmenin psikanalizi: Dinlenme ihtiyacınıza işarettir. Son zamanlarda sizi yoran bir ortamda bulunmuş olabilirsiniz. Ruhen ve psikolojik olarak çok fazla çalıştığınızı gösterir.


Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın