Rüyada Uyanmak, Ağlayarak Uyanmak, Gülerek Uyanmak

Düşlerde görülen uyanmak hayır mı şer mi? Rüyada uyanmak, ağlayarak uyanmak, gülerek uyanmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Uyanmak

🙂 Rüyasında uykudan dinlenmiş olarak uyandığı­nı gören kimse, girişeceği yeni bir işte başarılı olacağının müjdesini alır. Gözlerini ovuştura­rak uyandığını görense, güzel bir haber alır. Biri tarafından uyandırıldığını görmekse, yap­mak üzere olduğunuz bir hatayla ilgili, bir yakınınız tarafın­dan uyarılacağınızı anlatır. Rüyada kendisini uyanmış olarak gör­mek; ciddi ve samimi davranışlar sergilemeye, ticarette yüksek kazanç elde etmeye ve tövbe etmeye delâlet eder.

😐 Ancak yorgun uyandığını görürse, hayatındaki gelişmelerden huzursuzluk duyuyordur. Rüyasında uyanan birini gören, hiç ummadığı biri tarafından kıskanıldığını öğrenir. Rüyada uyandık­tan sonra tekrar uyumak, kendinizi bir konuda kandıracağını­za işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Uyanmak

😐 Rüyada ağlayarak uyandığını gören kimse bir sıkıntısını gizlemeye çalışıyordur. Çevresinden yardım almak yerine gizlediği sıkıntıları büyüyecektir. Bu sebeple çevresine dertlerini anlatması daha hayırlıdır.

Rüyada Uykudan Uyanmak

🙂 Uykudan uyandığını gören, gafletten kurtulur. Akıllı davranır, rızkı bol, ömrü uzun olur. Rüyada uyandığını gören kimse, tövbe eder. Ticaret ve kazancında yükselir. Yolculuktan döner. Rüyasında uykudan uyandığını gören kimse, günahlarından tövbekâr olur, maddi ve manevi olarak doğruluk içinde olur.

Rüyada Gülerek Uyanmak

🙂 Uykudan gülerek uyandığını gören kimse, işlerinde doğru yo­lu gözetir. Çirkin gördüğü amelden uzak durur ve insan­lara iyiliği emredip kötülükten uzak durur. Rüyada gülerek uyanmak, ticaretteki kazancına ve iyi kalpliliğine işaret eder.

Rüyadan Ağlayarak Uyanmak

😐 Rüyalarınızda sizi sıkan şeyleri gördüğünüze işaret eder. Günahlarınızla ve hatalarınızla yüzleşmeniz gerektiğine işarettir. Bir an önce tövbe etmeniz yönünde bir uyarıdır.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: “Uykudayken uyandığını görmek önemsemediği bir işin farkına vararak çalışmaya, uyuyan birini uyandırdığını görmek, onu doğru yola girmesini sağlamaya, birinin kendisini uyandırdığını görmek, onun kendisine doğru yol göstermesine delalet eder.”

İbn-i Şirin: “Derin uykudan uyanarak hemen kalktığını gören din ve dünya işlerin­de çalışır ve başarılı olur. Herkes uyurken kendisinin uyanık olduğunu gören, uyumakta olan halkın bu tembelliğinden yararlanır.”

Kirmani: “Uykusu geldiği halde uyanık kalmaya çalışan, yorulmakla beraber ge­çimini sağlamak için çalışmaya devam der. Uzun zaman uyanık kaldığını gören çok yaşar.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada uyandığını görmenin psikanalizi: Rüyasında uykudan uyandığını gören kişi, yaşamında önemli bir durumun farkına varmak üzere demektir. Ayrıca bu rüya, sıkıntılı ve yıpratıcı bir dönemi geride bırakmakta olduğu­muzun habercisi sayılır.

Anonim Rüya Yorumları

  • Uykudan uyandığını gören, gafletten kurtulur. Akıllı davranır, rızkı bol, ömrü uzun olur.
  • Birini uyandıran, onu doğru yola sevk eder.
  • Başkaları uyurken uyanık olduğunu gören, halkın gafletinden istifade eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın