Rüyada Un Görmek, Un Almak, Un Çuvalı

Düşlerde görülen un bereket mi, hastalık mı yoksa beklediğiniz müjdeli haber mi demek? Rüyada un görmek, un helvası, un almak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Un Görmek

🙂 Bolluğu, bereketi, hayırlı kazancı ve zenginliği temsil eder. Rüyada un görmek; sıkıntı ve meşakkatten son­ra güzel geçime, helâl rızka ve rahat etmeye delâlet eder. Buğday unu helâl ticarete, pirinç unu meşakkat ile el­de edilen mala, arpa unu dinde istikamete tabir olunur. Bir kaba konulan un da, yu­vanızda bereketin hiç eksilmeyeceğini anlatır. Rüyasında üs­tünün başının un içinde kaldığını gören kimse, parayla satın alabileceği her şeye sahip olur. Bekar bir bayan kendisine un veren bir erkek görürse, varlıklı ve eli açık biriyle evlenir.

Rüyada Un Almak

🙂 Rüyada un almak dindarlığa özenmeye, bereketli paraya işarettir. Yaptığınız işten bol miktarda para kazacağınıza işarettir. Yakınlarınızın ve dostlarınızın gözünde itibar kazanacağınıza işarettir. Rüyada un almak, helal mala ve yiyeceğe yorumlanır.

Rüyada Un Çuvalı Görmek

🙂 Özellikle rüyasında un çuvalı gören kimse, hiç emek harcamadan zengin olur. Un çuvalı görmek rızık, mal, nimet demektir. Helal ve haramı birbirinden hakkıyla ayırabilen birine işaret eder. Rüyanızda un çuvalı görmek; alnınızın teriyle para kazanacağınıza, yakınlarınız ve dostlarınız arasında itibarınızın artacağına işarettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Un, zahmetsiz ve sıkıntısız elde edilen helal mal anlamına gelir,” demiştir. Arpa unu dindarlığa, kuş darısı unu cimri birin­den büyük güçlüklerle elde edilen az mala işarettir. Un sattığını gören di­nini, dünya için yani maddiyat için satar.”

Ebu Sait El Vaiz: “Buğday unu kısa sürede çok kar getiren helal ma­la, yani ticarete delalet eder. Rüyada un görmek, zahmetsiz kazanılan helal mala işaret eder. Arpa unu görmek, rüya sahibinin dininin sağlam ve istikametinin doğru olduğuna işarettir.”

Kirmani: “Pirinç unu güçlükle elde edilen mal demektir. Hububattan herhangi bi­rinin unu, o tanenin delalet ettiği şeyle tabir olunur. Ancak un rüyası ge­nellikle kolaylığa ve sıkıntı çekmeden bir şeylere sahip olmaya delalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada un görmenin psikanalizi: Hamurun, dolayısıyla ekmeğin ana maddesi olan un, düşleri­mizde temel ihtiyaçları simgelediği gibi, kimi zaman anne figürünü de çağrıştırır. Çuvallar içinde bol miktarda un, kimi yaklaşımla­ra göre bereket simgesidir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyasında un sattığını gören kimse, dünya malı için dinini satan kimseye işarettir.
  • Pirinç unu görmek, zorlukla elde edilecek mala işarettir.
  • Rüyasında un satın aldığını gören kimse, dindarlığa özenir. Un sattığını gören kimse, para hırsıyla her fenalığı yapar.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın