Rüyada Uçak Görmek, Uçak Düşmesi, Uçak Kazası

Düşlerde görülen uçak şans mı, itibar mı demek? Rüyada uçak görmek, uçak düşmesi, uçak kazası farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Uçak Görmek

🙂 Rüyada uçak görmek yüksek idealleri ve hedefleri temsil eder. Aynı zaman­da hayatınıza anlam katacak yeni gelişmelere de delalettir. Yakın bir zamanda terfi ve yükselmeye alâmettir. Vazifenizde başarı şansınızın artacağına, mevkiinizde yükseleceğinize, zevkli bir seyahat yapacağınıza işarettir.

Rüyada Uçak Düşmesi

😐 Rüyada uçağın düşmesi sizi derinden sarsacak bir hayal kırıklığı yaşayacağınızı belirtir. Bu rüya, toplumla ilgili bir felaketin de habercisi olabilir.

Rüyada Uçak Düştüğünü Görmek

😐 Uçağın düştüğünü veya parçalandığını gören kimse, bir felaket veya belaya uğrar. Uçağın düştüğünü gören, vazifesinden alınır. Sağlığınıza ve psikolojinize dikkat etmeniz gerektiğine dair bir uyarıdır.

Rüyada Uçak Kazası

😐 Rüyada uçak kazası gören hayatında bir sıkıntıyla karşılaşır. Bu sıkıntı uzun bir süre devam edecek ve gündemde kalacaktır. Bu süre içerisinde özellikle aile hayatınızla ilgili kötü şeyler olabilir.

Rüyada Uçak Bileti Görmek

🙂 Rüyada uçak bileti görmek istediğiniz bir iş için seyahat edebileceğiniz anlamına gelir. Uzun ve güzel bir yolculuğa işarettir. İster iş için olsun ister tatil için olsun, bu rüya yolculuk demektir.

Rüyada Uçak Kullanmak

🙂 Rüyasın­da uçağı bizzat kullandığını, yani pilotluk yaptığını gören kimse, yakınlarını da fazlasıyla etkileyecek önemli bir karar almak üzeredir. Yeteneklerinizle mantığınızı birleştirerek kendinizi yetişti­receğinize ve ileride bunun faydasını göreceğinize işarettir.

Rüyada Uçak Kaçırmak

🙂 Rüyada uçak kaçırmak uzun zamandır istediğiniz bir iş için gereken cesareti bulup kolları sıvayacağınız anlamına gelir. Belli bir başarıya ulaşmak için gereken çalışkanlığa ve cesarete sahip olduğunuz anlamına gelir.

Rüyada Uçak Yolculuğu Yapmak

🙂 Rüyada uçağa bindiğini görmek; mal ve mevkice yükselmeye delâlet eder. Rüyada uçak yolculuğu yaptığını görmek, ye­ni bir işe başlamaya işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Rüyanızda uçak gördüyseniz; Vazifenizde başarı şansınızın artacağına, mevkiinizde yükseleceğinize, zevkli bir seyahat yapacağınıza işarettir. Son devir tabircileri uçağa binmeyi, şöhret için teh­likeye atılmakla yorumlamışlardır. İnmek bunun tersidir.

Ebu Sait El Vaiz: “Uçağın veya balonun yavaş yavaş yükseldiğini görmek, makam ve menfaattir, inmesi ise iş bozukluğu ve yalnızlıktır. Uçağın düştüğünü gören, vazifesinden alınır. Uçakla havada türlü oyunlar yapan, cesur olur. Uçak ve balonla dosdoğru gitmek, adalet ve muvaffakiyetle yo­rumlanır.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada uçak görmenin psikanalizi: Rüyada görülen uçak, yaşamda ani ve etkili değişimleri simgeler. Havalanmakta olan bir uçak, kişinin bilinmeyen bir alana girip risk alacağını gösterir. İniş yap­makta olan bir uçaksa, başarılı bir girişimin ya da riskli bir projenin olumlu sonuçlana­cağı anlamına gelir. Saldıran savaş uçakları görmek, başkalarının eleştirilerinden rahatsız ol­mak biçiminde yorumlanır. Uçağın inişte zorluk çekmesi, yaşamda­ki hedeflere ulaşmakta karşılaşılacak engellere ve bu engellere ilişkin kaygılara işaret eder. Burada sorun, kendimizi başkalarının ellerine teslim etmiş olmanın verdiği güvensizliktir.

Hızla düşen bir uçak görmek, genellikle sonucu beklenen bir iş sırasında or­taya çıkar ve başarısızlık ya da suçluluk duygusuyla ilişkilidir. Uçakla tatile çıkmak, kişinin kendini bağımsızlaştırmak üzere ya­pacağı yeni hamlelerin işareti olarak değerlendirilir. Aynı zaman­da uçakla huzurlu bir geziye çıkmak, geçmişin sorunlarını ve is­tenmeyen şeyleri artık geride bırakmak anlamına gelir. Özel bir uçağa bindiğini ya da böyle bir uçağı kullandığını gören kişi, kişisel yaşamında ve etkinliklerinde başkalarını pek umursamıyor de­mektir. Uçağın koridorunda yürümek, kişinin iki zıt kutup arasında kararsız kalması anlamına gelebileceği gibi, bazı yorumlara göre, başka insanlarla ortak bir amacı paylaşmak olarak da değerlen­dirilir.

Anonim Rüya Yorumları

  • Rüyada uçak görmek, makam ve rütbeye işaret eder.
  • Rüyada uçak görmek, uzun bir yolculuğa çıkmaya, sıkıntılardan kurtulmaya ve akrabaların bir araya gelerek hayırlı bir iş için toplanmasına işarettir.
  • Rüyada uçak satın aldığını görmek, işlerinde ve iş ilişkilerinde her hususta başarılı olur.
  • Uçak yapmak, hiç kimsenin yardımı olmadan başarıya ulaşmaya delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.

Yorum yapın