Rüyada Uçmak, Uçtuğunu Görmek

Düşlerde görülen uçmak şans mı, terfi mi demek? Rüyada uçmak farklı anlamlara gelmektedir. Aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Uçmak

🙂 Rüyada uçarken keyif aldığını gören, her sorununa, sıkıntısına olumlu bir açıdan bakar ve kolay kolay derde, kedere düşmez. Ge­ne rüyasında keyifle uçtuğunu ve gitgide yükseldiğini görür­se, başarılarıyla hayatta yükselir, hatta bir işin başına da ge­çebilir. Bu rüya, pek çok kimsenin bilmediği gizli ve önemli bilgilere ulaşacağınızı da açıklar.

😐 Rüyasında kendini boşlukta uçarken gören kimse, eğer bu rüyayı görürken endişe ve korku duyduysa, hayatını anlamsız bulur ve geleceğiyle ilgili ciddi kaygılar taşır. Fakat uçarken birden düştü­ğünü görmek, hem başarısızlık hem de sahip olunan şeylerin değerini bilememek anlamına gelir.

Rüyada Paraşütle Uçmak

🙂 Rüyada paraşütle uçmak mantıklı, sizi güvende hissettirecek işlerle ilgilenmek demektir. Bu işlerde başarılı olacağınız anlamına gelir. Risk aldığınızı fakat bir yandan da güvenceleriniz olduğunu gösterir.

Rüyada Uçakla Uçmak

🙂 Rüyada uçakla uçmak hayırla tabir olunur. Başarıya ulaşacağınız anlamına gelir. Yakın zamanda işinizde terfi alabileceğinize işaret eder. İşinizde mutlu olacağınız anlamına gelir.

Rüyada Deniz Üstünde Uçmak

🙂 Rüyada deniz üstüne uçmak keyif veren, huzurlu aktivitelerle uğraşacağınız anlamına gelir. Esenlik ve ferahlık dolu günlerin yakın olduğuna delalet eder.

Rüyada Balonla Uçmak

🙂 Rüyada balonla uçmak işinizde bir anda yükseleceğinize işaret eder. Uzun zamandır emek verdiğiniz fakat karşılık alamadığınız konularda karşılık almaya başlayacaksınız. Para ve mevki kazanmaya işaret eder.

Rüyada Helikopterle Uçmak

🙂 Rüyada helikopterle uçmak güvenli bir hayat sahip olacağınız anlamına gelir. Bir yandan başarılı olurken öte yandan güzellikleri ve bereketi hayatınıza çekeceksiniz demektir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Semanın derinliklerine doğru uçtuğunu görmek, uçanın ölü­müne; kuş kanadına benzemeyen kanatlara sahip olduğunu görmek hal­kı şaşkınlık ve hayrete düşürecek bir durumun ortaya çıkacağına, gökyü­züne doğru uçup daha sonra yere indiğini görmek ölüm derecesinde has­talanıp da sonradan iyileşmeye delalet eder.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bir dağın tepesine uçup konduğunu gören büyük bir makam sahibi olur. Uçarken bir şeyin üzerine düştüğünü gören, üzeri­ne düştüğü şeye benzer bir şeye sahip olur. Eğer rüyayı gören kişi mevki ve makam sahibi olabilecek yetenekte biri değilse ölüm derecesinde has­talanır veya günah işler.”

Ebu Sait El Vaiz: “Gökyüzüne doğru beli bir çizgide yükseldiğini görmek yüksekliği ölçü­sünde zarara uğramaya, uçarken havada durduğunu görmek o zarardan kurtulmaya, durduğu yerde uçtuğunu görmek hayra delalet eder. En gü­zel ve hayırlı uçuş kıbleye doğru yapılan uçuştur. Uçtuğunu ve belli bir yerde durduğunu gören yolculuğunu yarıda ke­ser. Yolda değilse yola çıkar ve bir yere gider. Makam sahibi birinin hay­vana binmiş olarak uçtuğunu görmesi makamından ayrılacağı anlamına gelir. Mevki ve makam sahibi değilse sahip olduğu iyi halini ve rahatını kaybeder. Üzerinde bulunduğu hayvanın da kendisiyle beraber uçtuğunu gören mevki ve makam sahibi olur. Kendisiyle birlikte binmiş olduğu hay­vanın da bir yerde durduğunu gören şöhret ve servet sahibi olur.”

Salimi: “Bir yerden başka bir yere uçtuğunu gören yapmış olduğu yolculukta istediğini elde ederek ve kıymet sahibi olur. Uçtuğunu görmek iyi insanlar için ilim sahibi olmaya, kötü insanlar için ise kötülüğe, bunların dışında kalanlar içinse arzularının gerçekleşmesine delalet eder. Bir başka rivayete göre, uçtuğunu görmek şuursuzca dav­ranmaya öfkeye ya da olağanüstü bir sevinç ve mutluluğa işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada uçtuğunu görmenin psikanalizi: Bir şeyler için gereken cesareti aradığınızı gösterir. Başarılı olmak istiyorsunuz fakat gereken cesareti toplayamıyorsunuz. Bunu arzuluyor olabilirsiniz. Aynı zamanda sınırları aşmak, kendi potansiyelinizi sonuna kadar kullanmak istiyor olabilirsiniz.

Anonim Rüya Yorumları

 • Uçarken yüksek bir yere konduğunu gören, eri yüksek ideallerine başarıyla ulaşacağı­nın müjdesini alır. Bekar biri rüyasında uçarak bir dama kon­duğunu görürse, evlenir. Fakat evliler için bu rüya, yuvada huzursuzluk demektir.
 • Rüyasında bir fırtına nedeniyle hava­lanıp uçtuğunu gören kimsenin ise, hayatı ani bir gelişmeyle değişir.
 • Düşte kendini havada uçuyor görse, bir yere sefer eder, ağaca konduğunu gören büyük adamlarla arkadaşlık peyda eder.
 • Göklere uçan Hacca gider. Gökten düştüğünü gö­ren karısını boşar, diğerini alır.
 • Gökte meleklere karışıp otur­duğunu gören zengin olur.
 • Düşte kendini havada uçuyor gören; bir yere seya­hat eder, ağaca konduğunu gören; büyük adamlarla arkadaşlık ku­rar.
 • Rüyada uçtuğunu görmek; hayra, yüksek makama, muradına nail olmaya, hacca gitmeye ve şere­fe delâlet eder.
 • Alim bir kimsenin uçtuğunu görmesi ilminde derinleş­mesine, talebenin bu rüyayı görmesi, aldığı ilim ve terbiye sayesinde takdir görmesine ve yücelmesine işaret eder.
 • Hapis yatan bir kimse uçtuğunu görürse beraat eder.
 • Rüyada uçtuğunu görmek, sevinmeye, rahata er­meye işaret eder.
 • Kuşlarla birlikte uçtuğunu görmek, yabancı kimselerle ta­nışacağına delalettir.
 • Bilinen bir evden başka bir eve uçmak, evlenmek; bilinme­yen bir eve uçmak ölüme işaret sayılır.
 • İki kanadı ile uçtuğunu görmek hayır ve iyilik şeklinde yo­rumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!⤵️

BURAYA TIKLAYIP UYGULAMAMIZI İNDİRİN, RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

“Rüyada Uçmak, Uçtuğunu Görmek” üzerine 2 yorum

 1. Hocam rüyamda gece vakti evimin önünden kollarımı çırparak göğe yükseldim kuş gibi uçarken yukardan aşağıdaki evlere bakıp çok mutlu oldum. Daha sonra sağıma baktığımda çocukluk arkadaşımında gökyüzünde olduğunu gördüm. Ona kollarını çırpmasını söyledim birlikte biraz daha uçtuktan sonra bizim eve inecektik fakat yan komşumuzun evine indik. Komşumuz bizi baştan görmedi sanki görünmez gibiydik daha sonra komşumla konuşmaya başladık. Benden bir şeyler istiyordu.

  Yanıtla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Faydalı sözler işitmeye, yolculuğa çıkmaya, dostlarınızla buluşmaya, hasret çekmemeye, zor olan zahmetlerden kurtulmaya işarettir…

Yorum yapın